Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  740
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

Belferek zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 5 maja.

Treści użytkownika Belferek zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

175 Mistrz

O Belferek

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak się za to zabrać pytasz? Weź kartkę i długopis i narysuj sobie jak ten "sekundnik" (program) ma działać - narysuj sobie algorytm Twojego programu. Potrafisz jak piszesz korzystać z millis() więc idąc tą drogą można np. tak: 1. Pobierz czas. 2. Czy minęła sekunda? 3. Jeśli nie to KONIEC OBSŁUGI SEKUNDNIKA 4. Jeśli sekunda < 59 to zwiększ o 1 i KONIEC OBSŁUGI SEKUNDNIKA 5. sekunda = 0 6. KONIEC OBSŁUGI SEKUNDNIKA 7. DALSZA CZĘŚĆ PROGRAMU i tak w kółko (loop) Kiedy ten koncepcyjny etap swojej pracy będziesz już miał za sobą to pozostaje nic innego jak zakodow
 2. To może stwórz sobie programowy "sekundnik" i "tablicę stanów oświetlenia w czasie". Program sprawdza "sekundnik" i w zależności od bieżącej sekundy odczytuje tablicę ustawiając "wyjście" w odpowiednim stanie.
 3. To takie trochę masło ... maślane. W środowisku Arduino IDE szkicem(sketch) nazywa się plik tekstowy o rozszerzeniu ino. W pliku tym redaguje się (w postaci tekstu) kod źródłowy programu. Otwierając taki "szkic" w środowisku Arduino IDE program oczekuje, że będzie się ten szkic znajdował w folderze o tej samej nazwie. Kiedy za pomocą np. PLIK - PRZYKŁADY otworzysz dowolny przykład to za pomocą SZKIC - POKAŻ FOLDER SZKICU możesz przejść do folderu, w którym szkic się znajduje. Napisany program należy skompilować i jeśli nie ma błędów składniowych wgrać na płytkę Arduino (menu SZKIC). Pliki swoi
 4. No to już wiem więcej - dziękuję za wyjaśnienie. Nie nazywając tej struktury do jej pól można się chyba z powodzeniem odwoływać jako np. zmienna_dcf77.Day ?
 5. Wróciłem do swojego projektu zegara DCF i za radą autora książki "Język C dla mikrokontrolerów AVR. Od podstaw do zaawansowanych aplikacji." T.Francuza próbuję wykorzystać w programie unię. W pliku przykładowym autor proponuje taką konstrukcję: typedef union { struct { uint8_t begin : 1; //Bit startu uint16_t reserved : 14; //Zarezerwowane uint8_t backupant : 1; //1 - antena pomocnicza, 0 - normalna uint8_t TimeZoneChg : 1; //1 - zapowiedź zmiany czasu uint8_t TimeZone : 2; //10 - czas zimo
 6. Belferek

  Pierwsze kroki z NodeMcu v3

  No to może zobacz tutaj.
 7. Odbierz dane z portu szeregowego - PRZETWÓRZ - Wyślij na wyświetlacz. Prościej się chyba nie da.
 8. Coś mi się wydaje, że nie tak łatwo o ciekawą, fachową literaturę (kurs) na temat tej platformy (jak i ESP32 także) - szczególnie w j.polskim. Z książkami też jest raczej kiepsko - nie ma nic w naszym języku. Trochę anglojęzycznych pozycji w wysokich cenach. Pozostaje więc studiowanie for dyskusyjnych i dokumentacji producenta, a to nie to samo. Może kiedyś ktoś się pokusi o takie opracowanie dla ESP8266 (czy też ESP32) jak np. Arduino na Forbocie. Sam bym chętnie poczytał. No, a jeśli ktoś zna jakieś fajne miejsca w sieci na ten temat to też byłbym wdzięczny za wszelkie linki.
 9. Zajrzyj także do WIKI Alphabot - zobacz. Jest tam wiele przykładów do uruchomienia i przeanalizowania, w tym przykłady sterowania IR.
 10. Nie rozumiem zapisu "50Hz na 1 wyświetlacz" i nie wiem czy pytający zrozumie. Efekt migotania jest widoczny przy zmianie wyświetlacza. By go uniknąć (oszukując ludzkie oko) takie zmiany powinny być wykonywane szybko, z częstotliwością >60Hz. Nasze oczy nie rejestrują takich szybkich zmian. Jeśli np. zmieniać, multipleksować będziesz swoje 4 wyświetlacze co np 2.5 ms to obsługa wszystkich 4-ch zajmie 10ms, a to odpowiada f=1/0.010 Hz czyli częstotliwości 100Hz więc oko ludzkie nie zauważy efektu "migotania". I to cała magia.
 11. To ty potrzebujesz poza kryterium czasowym jeszcze odczytać "pozycję" silnika, a raczej elementu jaki jest tym silnikiem sterowany. Napisz coś o tym.
 12. Rozumieć należy, że zapoznałeś się z dokumentacją do tego modułu. Może informacje na tej stronie (i linki na niej) pomogą w rozwiązaniu problemu: https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-do-raspberry-pi-pico/18767-raspberry-pi-pico-rp2040-arm-cortex-m0-0617588405587.html Próbowałeś z innym kablem USB?
 13. To jak nie wiadomo co to jest to wyrzuć ten element - mała strata.
 14. Weź jakieś szkło powiększające i poszukaj opisu na obudowie.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.