Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  446
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Belferek wygrał w ostatnim dniu 17 marca

Belferek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

71 Bardzo dobra

O Belferek

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. czyli Arduino łączy się z siecią (nawet korzysta z dns) - problemu szukaj w konfiguracji serwera - swojego Xampa ( jak wyżej pisałem).
 2. Prawie ... tyle, że w przypadku domowej sieci LAN ( do połączeń w jej obrębie) praktycznie do czego ten DNS potrzebny? Wystarczy IP i maska zresztą autor tak próbuje się łączyć. Przy takim komunikacie o braku połączenia nie czepiałbym się od razu Arduino. Spróbuj połączyć się z innego urządzenia - komórki, laptopa (tylko nie tego na którym masz Xamp-a). Jak się połączysz ze swoim serwerem z innego urządzenia to problemu można szukać w Arduino, a jak nie to w konfiguracji ... serwera.
 3. Ja bym powiedział, że ip i myDns jakie pokazujesz to dwa adresy IP (obiekty klasy IPAddress). Urządzenie do pracy w sieci musi posiadać unikatowy w skali sieci identyfikator - adres IP. W konfiguracji urządzenia to nie wystarczy - należy jeszcze podać tzw. maskę podsieci (subnet mask). Do pracy w obrębie sieci LAN to wystarczy. Jeśli jednak urządzenie ma komunikować się z innymi sieciami np. z internetem to w konfiguracji podajemy także adres IP urządzenia pełniącego funkcję bramy sieciowej (gateway) i adres serwera usługi DNS, który umożliwi Ci korzystanie z nazw domenowych typu www.forbot.pl Taki przykład możesz znaleźć w serwisie arduino.cc - zobacz #include <SPI.h> #include <Ethernet.h> // network configuration. dns server, gateway and subnet are optional. // the media access control (ethernet hardware) address for the shield: byte mac[] = { 0xDE, 0xAD, 0xBE, 0xEF, 0xFE, 0xED }; // the dns server ip IPAddress dnServer(192, 168, 0, 1); // the router's gateway address: IPAddress gateway(192, 168, 0, 1); // the subnet: IPAddress subnet(255, 255, 255, 0); //the IP address is dependent on your network IPAddress ip(192, 168, 0, 2); void setup() { Serial.begin(9600); // initialize the ethernet device Ethernet.begin(mac, ip, dnServer, gateway, subnet); //print out the IP address Serial.print("IP = "); Serial.println(Ethernet.localIP()); } void loop() { }
 4. By Ci można było pomóc musisz pokazać ten komunikat błędu.
 5. Do pinów expandera odwołujesz się za pośrednictwem jego wewnętrznych rejestrów więc najprościej użyć gotowej biblioteki jak radzi ethenak
 6. Może spróbuj jeszcze zmienić kabel USB
 7. Ten komunikat mówi o braku dostępu do portu szeregowego COM5. Czy masz wybrany właściwy port w Arduino IDE? Pracujesz na zwykłym koncie użytkownika Windows czy na koncie Administratora tego systemu? Czy jakikolwiek program z PLIK - PRZYKLADY np. BLINK udało Ci się wgrać do swojego modułu?
 8. Co to znaczy Arduino? Jeśli wziąć pod uwagę Arduino jako hardware to moim zdaniem jest to bardzo dobra baza sprzętowa dla rozpoczynających zabawę z mikrokontrolerami. Gotowy moduł, żadnych pająków, wielość "kompatybilnych" rozszerzeń, bogactwo dokumentacji i przykładowego oprogramowania .... Czego więcej chcieć. Jeśli zaś mowa o środowisku Arduino IDE to jak dla mnie początkującego to także ciekawa propozycja, która znacząco ułatwia okiełzanie tego modułu. Osoby, które się "wkręcą" w tę tematykę same szybciutko dochodzą do wniosku, że trzeba zajrzeć do datasheet ATmegi i doposażyć się w bardziej zaawansowaną literaturę niż Arduino Reference z arduino.cc Jak dla mnie Arduino to świetna propozycja na dobry start.
 9. Nie żartuj, piszesz o pracy inżynierskiej i nie widzisz dostępnej dokumentacji (supportu) na stronie podanej przez Trekera?
 10. Korzystając ze statycznego IP, żaden inny nie jest przydzielany. Pokaż kod swojego programu.
 11. No to jeszcze powiedz co Ci pokazał wynik eksperymentu z Serial.println w setup(); Czy aby nie masz sytuacji, że wszystko wraca do normy po resecie uC?
 12. Więc sam widzisz, że esp pracuje w innej sieci (zobacz) i dlatego nie możesz się z nim połączyć. Pytanie skąd wzięło ten adres? Czy połączyło się z odpowiednią siecią - raczej nie bo dostałoby adres z puli 10.1.24.1 - 10.1.31.254 Adres IP możesz ustawić statycznie - rezygnując z DHCP. Tutoriali jest wiele np. tu - zobacz
 13. Jeżeli laptop, telefon i esp pracują w tej samej sieci to raczej routerowi nic do połączenia - on pracuje jak Access Point w obrębie tej sieci. Możesz sprawdzić czy np. działa ping - powinien. Podaj dokładne parametry adresacji swojego esp i laptopa (adres i maska). Śmiało możesz podać - pula 10.0.0.0 - 10.255.255.255 to adresy prywatne, z którymi nikt na świecie nie połączy się z internetu. Też używam takiej adresacji - moje esp to 10.0.0.50, a laptop 10.0.0.2 (pracuję w sieci z maską 255.255.255.0) i działa ... bo musi.
 14. Jaki adres IP i jak się próbujesz łączyć? Czy z sieci lokalnej, czy z zewnątrz (internetu)?
 15. Bo wtedy się zapamięta - na zawsze :-), a przy okazji to odkryje się wiele nowych interesujących rzeczy
×
×
 • Utwórz nowe...