Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  412
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Belferek wygrał w ostatnim dniu 17 marca

Belferek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

62 Bardzo dobra

O Belferek

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Belferek

  Podłaczenie czujników TMP36GT9Z

  A datasheet tego układu czytałeś? Są tam fragmenty zatytułowane "USING TMP3x SENSORS IN REMOTE LOCATIONS" i "DRIVING LONG CABLES OR HEAVY CAPACITIVE LOADS" - mogą się przydać
 2. Belferek

  Aplikacja arduino nie uruchamia się

  Tak z ciekawości jaką wersję chcesz instalować są trzy: Windows Installer, Windows ZIP i Windows App. Ja wielokrotnie, na różnych PC z Win 10 instalowałem tę pierwszą bez żadnych problemów. Jest jeszcze Web Editor.
 3. Belferek

  Aplikacja arduino nie uruchamia się

  windows - wyszukaj (lupa) - podgląd zdarzeń i zapoznaj się z zarejestrowanymi zdarzeniami. Może coś tam znajdziesz. Warto także odinstalować Arduino IDE i ręcznie pousuwać wszelkie pozostałości w systemie po nim (za wyjątkiem swoich sketchów). Po takich porządkach spróbuj jeszcze raz zainstalować środowisko.
 4. Belferek

  Aplikacja arduino nie uruchamia się

  zajrzyj do systemowych logów Windows
 5. Belferek

  Jakiego języka używa Arduino?

  Nie błąd tylko niedopowiedzenie by nie mieszać w głowach pojęciami typu kompilator, asembler, a może jeszcze ... interpreter. Te Twoje hexy i tak przecież prowadzą do kodu maszynowego - czy nie? Raczej źle zadane pytanie - nieprecyzyjne pytanie. Przynajmniej nie odpowiadam odsyłając do Wikipedii i pisząc o kulinariach.
 6. Belferek

  Jakiego języka używa Arduino?

  Toś się wypowiedział. A skąd wiadomo, o co pyta autor? Pyta o Arduino IDE czy o bliżej nieokreślony moduł Arduino, a może o procesor z modułu Arduino UNO? Na pewno nie pytał o przepis na śniadanie.
 7. Belferek

  Jakiego języka używa Arduino?

  Aż tyle osób ma inne zdanie więc może ktoś pokusi się o swoją wypowiedź i uzasadnienie dlaczego się nie zgadza.
 8. Belferek

  Jakiego języka używa Arduino?

  Ja bym powiedział, że korzysta z kodu maszynowego, z listy rozkazów procesora. Kod taki uzyskuje się w wyniku kompilacji kodu źródłowego, a ten już może być napisany w dowolnym języku programowania pod warunkiem, że mamy odpowiedni kompilator.
 9. Belferek

  Skrót DL na płytce PCB

  a na powierzchni bocznej nie ma żadnych opisów?
 10. Belferek

  Implementacja przycisku on/off w programie

  Zauważ, że jeśli warunek while jest prawdziwy to pętla zacznie się wykonywać i w Twoim programie .... nigdy się nie skończy gdyż w pętli zmienne warunku się nie zmieniają! Co do drgania styków to zobacz tutaj: https://github.com/thomasfredericks/Bounce2
 11. Belferek

  Implementacja przycisku on/off w programie

  a gdzie tutaj zapamiętujesz czas?
 12. Belferek

  Jak sprawdzic czy dziala hc-sr04

  Fala dźwiękowa pokonuje dystans dwukrotnie, a tak poza tym to wcale nie jest takie proste. Wynik zależy także np. od temperatury powietrza - poczytaj
 13. Belferek

  Pomiar odległości po wciśnięciu przycisku

  Funkcja loop() jest typu void i niczego nie powinna zwracać więc return na jej końcu jest błędem.
 14. Panda skup się. Jeśli chodzi o przyciski to jest ich cała masa, pojedyncze, podwójne, potrójne........ Każdy przycisk posiada parę styków (lub wiele par), które z kolei mogą być typu NO (normal open, zwierne) lub NC (normal close, rozwierne). W zależności od posiadanego przycisku po jego wciśnięciu styki się zwierają lub rozwierają. Te popularne tzw. tact switch posiadają najczęściej jeden styk NO. Oznacza to, że styki tego przycisku są rozwarte kiedy przycisk nie jest wciśnięty. Oznacza to przerwę w obwodzie, w którym styki przycisku się znajdują. Kiedy przycisk zostaje naciśnięty obwód się zamyka i tyle. W układzie na rysunku przy zwolnionym przycisku dioda nie świeci (obwód otwarty), a po jego wciśnięciu obwód się zamyka przez styki przycisku i dioda świeci.
 15. Belferek

  Prędkość robota

  Nic nie mogę polecić - ta konstrukcja ma swoje ograniczenia. Swoją drogą zastanów się czy pomiar prędkości takiej zabawki w km/h ma jakikolwiek sens. Z ciekawości to powiedz jakiej prędkości oczekujesz?
×