Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  479
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Belferek wygrał w ostatnim dniu 17 marca 2019

Belferek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

82 Bardzo dobra

O Belferek

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może to by się przydało? https://botland.com.pl/pl/multipleksery/12628-dfrobot-gravity-cyfrowy-multiplekser-i2c-8-kanalowy.html?search_query=i2c&results=301
 2. Jeśli posiadają różne adresy i2c to powinny działać.
 3. To na karcie USTAWIENIA użyj przycisku INSTALUJ Autor sugeruje utworzenie folderu C:\AVRDUDE jako miejsce instalacji. Możesz także użyć przycisku POSZUKAJ by wskazać gdzie znajduje się program avrdude. Generalnie autor bardzo precyzyjnie pokazuje jak korzystać z tego programu w materiale jaki już Ci wcześniej podlinkowałem - zobacz film
 4. No to poczekajmy na bardziej doświadczonych posiadaczy USBasp. Ja bym jednak powalczył z tym mkavrcalculator - on obsługuje tę ATmegę w wersji free - pytanie czy także obsługuje Twój programator. Powinien, bo program jest tylko graficzną nakładką na avrdude z kilkoma przydatnymi gadżetami. Spróbuj odczytać w tym programie i tym programatorem swój procesor - jest tam np. opcja sprawdź podłączony avr. Pokaż z ciekawości screen co się wyświetliło.
 5. Z tymi fusebitami to bym zaczekał. Ten błąd bardzo często występuje przy błędnym podłączeniu kabelków (rc=-1). Dwa razy sprawdź połączenia. https://leksykon.forbot.pl/KANDA,124.htm Na stronie polskiego producenta USBasp można przeczytać:
 6. Sam się przymierzam do odpalenia usbasp i tak czytam ciągle o tym. Program avrdude wyświetla komunikaty - jakie? Może pomoże Ci mkavrcalkulator - w wersji free obsługuje ten mikrokontroler. Poza tym obejrzyj to
 7. Czy ja wiem czy to błąd kiedy mówię, że maska określa zakres, wielkość sieci? Jeszcze raz powtórzę, że nie spotkałem się z nieciągłą maską i jestem pewien, że mało kto w praktyce z taką sytuacją się spotkał. Jako przykład podajesz konfigurację serwera DHCP, a tu w czasie konfiguracji pulę adresową serwera określa się nie maską lecz podaje się ją wprost OD - DO i nic do tego zakresu masce. Tak jest w naszych domowych urządzeniach jak i np. w Cisco gdzie możemy wyłączyć z całej puli sieci (puli DHCP) określone adresy za pomocą ip dhcp excluded-address . Kto korzysta z nieciągłych masek?
 8. ethenak przywołałeś pewną "osobliwość". Nie wiem jak inni ale ja w praktyce nie spotkałem się z nieciągłą maską. Myślę, że i koledze MarkoSs ta wiedza się nie przyda. Przyda się natomiast ogólna wiedza na temat adresowania IP (statyczne, DHCP), masek CIDR, portów, TCP i UDP, podstawowych narzędzi diagnostycznych (ping, ipconfig, tracert, netstat itp.). Jeśli chce by jego RPi w sieci działało, a może pełniło funkcję serwera to coś o tych sieciach wiedzieć musi.
 9. A dlaczego by nie - jeśli przekaźniki miałyby podtrzymanie?
 10. No to może steruj swoje 64 elementy (cokolwiek to znaczy) za pomocą i2c - wtedy Twój prosty sterownik potrzebuje już tylko dwa porty I/O. Jeśli nie - to tak jak Treker Ci proponuje - ekspandery wyprowadzeń np. : https://botland.com.pl/pl/705-ekspandery-wyprowadzen Jest tego cała masa.
 11. W wyświetlaczach LED często stosuje się także multipleksowanie wyświetlania co pozwala zmniejszyć ilość potrzebnych portów I/O.
 12. Tak dla formalności to w zasadzie jest poprawne (tylko MarkoSs nie wypowiada się poprawnie), gdyż maska sieci określa zakres dostępnych w sieci adresów IP. W przypadku kolegi dostępny zakres IP dla urządzeń w jego sieci IP to od 192.168.1.1 - 192.168.1.254 - czyli max. 254 urządzenia. MarkoSs jeśli podejmujesz się by Twoje urządzenia działały w sieci to tak jak radzi Treker powinieneś poznać przynajmniej podstawy działania sieci komputerowych.
×
×
 • Utwórz nowe...