Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  593
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Belferek wygrał w ostatnim dniu 17 marca 2019

Belferek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

110 Mistrz

O Belferek

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może tak: 1. Po włączeniu przekaźnika zapamiętaj w zmiennej, że jest włączony. 2. Uruchom czasomierz (millis). W pętli głównej loop() przed if(client) sprawdź czy przekaźnik jest włączony i jak długo, a jeśli max. czas włączenia minął to go wyłącz i już.
 2. Pierwsze co mi przyszło do głowy to przycisk i skrypt w pythonie, bashu ....
 3. Arduino to nazwa serii płytek rozwojowych bazujących na rożnych mikrokontrolerach. To sprzęt, który sam z siebie nie ogranicza Cię co do sposobu programowania. To ty się decydujesz i wybierasz środowisko pracy - IDE. Istnieje wiele różnych platform (IDE), które możesz wykorzystać. Nikt nie zmusza do korzystania z Arduino IDE, z którym najłatwiej zacząć.
 4. Przy tak "szerokiej drodze" wydaje mi się, że powinien lepiej jeździć. No ale dobrze, że już się zbytnio nie gubi. Gdy będziesz miał chwilę przeczytaj podany poniżej artykuł. Jest tam pokazana implementacja mechanizmu PID, który to może poprawić jazdę Twojego pojazdu. https://forbot.pl/blog/algorytm-linefollowera-c-poczatkujacych-id2722
 5. Ja pod wyjście tego układu podłączyłem klucz tranzystorowy zasilany +5V jak na poniższym rysunku. Z doświadczenia powiem, że układ jest wrażliwy na zakłócenia zewnętrzne, a prawidłowość odbioru DCF77 zależy od lokalizacji geograficznej odbiornika, ustawienia anteny, pory dnia (roku), zewnętrznych zakłóceń i diabli jeszcze wiedzą czego . Badanie oscyloskopem wyjścia moim zdaniem może być trudne gdyż sygnał wyjściowy to bardzo wolny sygnał (1Hz) tu by się lepiej sprawdziła dioda LED jako wskaźnik lub podłączenie pod np. INT0 i obserwacja przerwań w uC. No ale to tylko moje zdanie - może ktoś zaproponuje co innego.
 6. Oj chyba musisz doprecyzować swoje pytanie. Piszesz że masz gotowy i działający układ z HC-SR04. Piszesz także, że widzisz pomiar z czujnika laserowego - więc masz opanowaną programową obsługę tego VL53... W czym więc problem? Na podstawie tego co opisujesz i pokazujesz można odpowiedzieć jedynie abyś w działającym programie z HC-SR04 procedury pomiaru zastąpił procedurami pomiaru VL53 i ... tyle. Cóż więcej można powiedzieć?
 7. Kolega podaje błędne (nieprecyzyjne) informacje, które mogą spowodować uszkodzenie zewnętrznych modułów podłączanych do Arduino i zasilanych z Vin gdyż jak Botland podaje i widać to zresztą na schemacie : "VIN - Napięcie wejściowe (używane gdy wybrane jest zewnętrzne źródło zasilania). Użytkownik może użyć tego pinu lub złącza DC (power jack) do zasilania układu. Zalecany zakres napięć zasilania 7V-12V" To nie jest 5V!
 8. o czym zresztą można przeczytać tutaj: https://botland.com.pl/pl/przekazniki/2170-modul-przekaznikow-2-kanaly-z-optoizolacja-styki-10a250vac-cewka-5v.html
 9. Przeczytaj ze zrozumieniem. Ten program na diodach działa właściwie więc problemem nie jest program lecz układ połączeń, który z pewnością jest błędny. No ale ty nie chcesz nam go pokazać. Więc jak Ci pomóc? Nie da się.
 10. Przykro mi ale ja za ciebie roboty nie odwalę - mogę pomóc. Ale jeśli nie chce si się podać linku do jakiegoś opisu bliżej nieznanych modułów przekaźników, jeśli nie chce się narysować chociażby na kartce schematu, jeśli nie chce się pstryknąć kilku fotek swojego urządzenia i .... wkleić tych informacji do swojego postu to niestety ja nie pomogę. Musisz sobie pomóc sam.
 11. krif38 tak ciężko zrozumieć to co wcześniej napisałem? Takich płytek z przekaźnikami jest wiele. Podłączasz piny 8 i 7, a jak podłączasz zasilanie do płytek przekaźników? Czy podłączasz masę? Pytań jest kilka więc jeszcze raz przeczytaj uważnie co napisałem wyżej.
 12. No to jeszcze pokaż swój układ, podaj link do opisu modułów przekaźników lub najprościej pokaż schemat. Tak na marginesie to nie wklejaj kodów programów do treści wiadomości tylko użyj z górnego menu narzędzia WSTAW KOD. Jeśli ten program działa na diodach tak jak chcesz to problem jest sprzętowy w układzie.
 13. krif38 nikt nie pomoże bo nikt nie jest duchem świętym i nie widzi twojego niedziałającego układu i niedziałającego programu. Pokaż kod programu i pokaż schemat urządzenia. Wtedy znajdziesz pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...