Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  703
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Wszystko napisane przez Belferek

 1. Obstawiam problem montażowy, o którym już tu wspominano. Może jednak pokaż także swój program. Jak zrealizowałeś to multipleksowanie wyświetlacza?
 2. Może źle podłączyłeś diodę - obróć ją o 180 stopni. Może użyłeś za dużego rezystora - sprawdź, sprawdź też swoje kabelki i 2 razy połączenia.
 3. Możesz także przejrzeć wątki na tym forum np. - zobacz.
 4. Czyli podłączyłeś inne urządzenie i2c :-)
 5. Skaner i2c powinien znaleźć wyświetlacz - 2 x sprawdź zasilanie, zmień przewody, podłącz inne urządzenie i2c....
 6. Belferek

  Problem z wysterowaniem pompy

  Dorysuj jeszcze diodę przy cewce. Gdyby ktoś chciał wykorzystać schemat do swojej pracy bez wnikania w szczegóły to nawet nie zauważy, że takowa powinna tam być. Tej zworce JP1 też bym się przyjrzał. Można by tak ją zastosować by przy zasilaniu urządzenia <12V odcinała dodatkowo zasilanie U1. Zworka z 3 pinów? JP2 i JP3 też zastąpiłbym zworką składającą się z 3 pinów. Środkowy na 14 przekaźnika, a skrajne to 5V i 12V.
 7. Belferek

  Problem z wysterowaniem pompy

  Tak patrzę na schemat i się zastanawiam czy aby jak zadziała przekaźnik to czy nie dojdzie do zwarcia na linii zasilania pompy. Może lepiej styk 6 przekaźnika zamiast do GND wyprowadzić na łączówkę jako +Vcc pompy?
 8. Belferek

  Problem z wysterowaniem pompy

  Nie jestem elektronikiem więc do końca nie rozumiem Twojej koncepcji zasilania. Ja bym podszedł do tego tak, że dla części cyfrowej wykorzystałbym wbudowany w moduł Arduino układ stabilizatora. Po co budować oddzielny zasilacz +5V skoro ten przekaźnik pobiera (cewka) ok. 70mA? Takie obciążenie nie powinno być dla stabilizatora Arduino problemem. Moduł Arduino posiada gniazdo DC gdzie możesz podać zasilanie 7-12V, a można też inaczej podając to zasilanie na Vin Arduino. Moduł przekaźnika tworzy separację galwaniczną pomiędzy swoimi stykami, a układem sterującym. Taka pompa lub inne silniki
 9. Belferek

  Problem z wysterowaniem pompy

  Narysuj porządny schemat (nawet odręcznie). Co ten modulik zasilający zasila? Jeśli także Arduino to jak jest ono podłączone?
 10. Belferek

  Problem z wysterowaniem pompy

  Nie rozumiem Twojego problemu. Z Twojego schematu raczej trudno się dowiedzieć jak sterujesz tym przekaźnikiem. Czy aby nie bezpośrednio z pinu Arduino? Jeśli tak to ile prądu pobiera przekaźnik? No to jak na standardowy blink dioda "mruga" - no może częstotliwość jest nieco inna. Pokaż dokładny schemat połączeń i program. A do czego służy zworka JP2?
 11. Czasami uprawnienia do pliku bywają problemem.
 12. Szkoda gadać - fajnie, że pomagasz, ale ....
 13. Oczywiście, że nie. Chodzi mi o to, że to nie jest jednostkowy problem mojego egzemplarza tylko problem znany i ujawniony przez producenta (Espressif) przy wersji ESP32 Devkitc v4 tego modułu. Dziwi mnie tylko, że sprzedawca nie dołożył staranności (nie powiem jestem generalnie bardzo zadowolony z obsługi) by do konać weryfikacji tego co sprzedaje i chociażby nie pokusił się o uwagę na ten temat w opisie produktu. Niby drobiazg, a jednak boli. Niech czytają - powiem więcej powinno być to obowiązkiem wybranego pracownika Botland by śledził Forbota.
 14. Nic się nie dzieje po naciśnięciu EN, a czy wchodzi w bootmode to nie zauważam w monitorze (115200kb/s). Jak to inaczej sprawdzić? Co do zwierania zewnętrznego EN do GND to działa. Szkoda, że Botland nie informuje o takim fabrycznym bublu sprzedawanego modułu. Dzięki za odzew.
 15. Może pokaż ten program to znajdzie się ktoś kto pomoże?
 16. Zakupiłem na botland.com.pl modulik ESP32-DevKitC-32D (Wroom) - link. Na spodzie modułu znajduję opis ESP_Devkitc_v4. To moje początki z ESP32 i ... problem. Przycisk EN na module, który powinien spowodować reset modułu tego resetu nie powoduje. Na stronie Espressif znalazłem (tutaj I teraz tak się zastanawiam - czy ten problem dotyczy mojej płytki. Troszeczkę mnie to denerwuje gdyż Botland ani słowem nie wspomina o tym problemie, a nie za bardzo uśmiecha mi się (kiepski wzrok) "demontaż" tego elementu. Czasami przydaje się przycisk reset - po co resetować przez włączenie/wyłączeni
 17. Belferek

  Powolne działanie Raspberry Pi 4

  Zajrzyj do /var/log gdzie znajdziesz logi (dzienniki zdarzeń) systemu.
 18. A jak koniecznie chcesz zresetować programowo Arduino to może to pomoże:
 19. Belferek

  Powolne działanie Raspberry Pi 4

  Czy aby nie przesadzacie z typ podkręcaniem RPi? Naprawdę Wam się wydaje, że ten mikrus został stworzony "do grania". Tak na marginesie to nie ważne czy to PC czy RPi - jeśli używasz niestandardowych ustawień (overclocking) to zawsze należy się liczyć z możliwością wadliwej pracy, a nawet uszkodzenia. Ja bym sobie darował to "podkręcanie" - nie widzę sensu.
 20. Belferek

  Ustawianie RTC DS3231

  Zobacz bibliotekę RTC by Makuna. Korzystam z tej biblioteki, zero problemów i bardzo fajne WIKI - zobacz. Może z jej pomocą łatwiej obsłużysz DS3231?
 21. Na podłączonym monitorze też nic się nie pojawia?
 22. Belferek

  Problem z multimetrem

  Tak się zastanawiam czy aby pomiar na zakresie uA prądu 1000 razy większego (mA) nie uszkodził miernika. Jeśli mierzyłeś na zakresach kolejno uA, mA, A to zasadniczy błąd. Zawsze pomiar rozpoczynaj od możliwie największego zakresu jeśli nie wiesz jaki poziom ma mierzony sygnał. Tak na marginesie to do pomiarów na zakresie A źle podłączone masz przewody. Zauważ, że gniazdko jest opisane mA i uA. Zakres A to zupełnie inne gniazdko w mierniku. Poczytaj instrukcję masz jeszcze 2 przyciski.
 23. Poczytaj - tu. Malinka może nie uciągnąć zasilania dysku. Zasilanie dysku powinieneś rozwiązać inaczej.
 24. Belferek

  7segment led display i2c

  Powinieneś połączyć jeszcze GND maliny z GND wyświetlacza.
 25. Belferek

  7segment led display i2c

  Jaki jest w tym module driver LED? Czy aby nie HT16K33? Jeśli tak to może ten artykuł pomoże: https://learn.adafruit.com/matrix-7-segment-led-backpack-with-the-raspberry-pi/7-segment-test zobacz A może warto zapoznać się z całym poradnikiem: https://learn.adafruit.com/matrix-7-segment-led-backpack-with-the-raspberry-pi/overview zobacz
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.