Skocz do zawartości

Belferek

Użytkownicy
 • Zawartość

  438
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Wszystko napisane przez Belferek

 1. Nie żartuj, piszesz o pracy inżynierskiej i nie widzisz dostępnej dokumentacji (supportu) na stronie podanej przez Trekera?
 2. Korzystając ze statycznego IP, żaden inny nie jest przydzielany. Pokaż kod swojego programu.
 3. No to jeszcze powiedz co Ci pokazał wynik eksperymentu z Serial.println w setup(); Czy aby nie masz sytuacji, że wszystko wraca do normy po resecie uC?
 4. Więc sam widzisz, że esp pracuje w innej sieci (zobacz) i dlatego nie możesz się z nim połączyć. Pytanie skąd wzięło ten adres? Czy połączyło się z odpowiednią siecią - raczej nie bo dostałoby adres z puli 10.1.24.1 - 10.1.31.254 Adres IP możesz ustawić statycznie - rezygnując z DHCP. Tutoriali jest wiele np. tu - zobacz
 5. Jeżeli laptop, telefon i esp pracują w tej samej sieci to raczej routerowi nic do połączenia - on pracuje jak Access Point w obrębie tej sieci. Możesz sprawdzić czy np. działa ping - powinien. Podaj dokładne parametry adresacji swojego esp i laptopa (adres i maska). Śmiało możesz podać - pula 10.0.0.0 - 10.255.255.255 to adresy prywatne, z którymi nikt na świecie nie połączy się z internetu. Też używam takiej adresacji - moje esp to 10.0.0.50, a laptop 10.0.0.2 (pracuję w sieci z maską 255.255.255.0) i działa ... bo musi.
 6. Jaki adres IP i jak się próbujesz łączyć? Czy z sieci lokalnej, czy z zewnątrz (internetu)?
 7. Bo wtedy się zapamięta - na zawsze :-), a przy okazji to odkryje się wiele nowych interesujących rzeczy
 8. Nie wiem co to u Ciebie znaczy "odłączenie i ponowne podłączenie" - ja staram się nie dokonywać takich modyfikacji przy pracującym urządzeniu. Może system się resetuje? Serial.println("Reset systemu...:); w setup() może pomóc w diagnostyce.
 9. funkcja void loop() nigdy się nie kończy zobacz: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr\cores\arduino\main.cpp więc po co ten return; ?
 10. Więc zainstaluj ją poprawnie. Komunikat błędu mówi o tym, że tej biblioteki nie ma, a komputery się nie mylą - mylą się ludzie :-).
 11. W czym tu pomóc, brakuje Ci biblioteki. W miejscu, z którego pobrałeś można przeczytać: You must have the following Arduino libraries installed to use this class: Adafruit Unified Sensor Library Zainstaluj tę bibliotekę i już.
 12. Zmieniłbym tylko nazwę - taka biblioteka np. już jest zobacz. Pozwoli to uniknąć jej użytkownikom nieporozumień.
 13. Czy aby w pętli for nie brakuje Ci nawiasów?
 14. Piszesz: więc taka informacja powinna Ci się przydać.
 15. Xdd? W jakm to języku? Na stronie projektu (zobacz) można przeczytać:
 16. Zrób sobie alarm z monitoringiem video i powiadomieniami.
 17. RPi nie toleruje chyba napięć >3,3V na Rx i Tx więc warto się wyposażyć w konwerter poziomów logicznych lub zapewnić by podłączany układ, który ma się komunikować z Pi pracował w logice 3,3V
 18. Może to ci pomoże - link Pokaż ten wyświetlacz i jak go podłączasz. Pokaż swój program, czy komunikacja i2c działa?
 19. Ja tam swojego błędu w żadnym miejscu nie widzę - zapytałem, a szczawiosław odpowiedział i tyle. Pozdrawiam,
 20. No tak tyle, że jaka to różnica by była gdyby zamiast if (DiffTemp < -0.5F) użyć if (DiffTemp < -5) ?
 21. Tak się zastanawiam czy to dzielenie przez 10 jest konieczne.
 22. To może pokaż schemat - może się komuś przydać.
 23. Bo Arduino/Genuino Uno to nie ESP8266. Wybierz odpowiednią płytkę.
 24. No i co Ci wyświetla ta linijka w sensorTypeUpDate()? Tak na marginesie to do funkcji można przekazywać parametry - nigdzie tego nie stosujesz.
×
×
 • Utwórz nowe...