Skocz do zawartości

radek04

Użytkownicy
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O radek04

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Myślałem, że znalazłeś sposób na brak konieczności odłączania płytki przy zmianie programu. Pracuję teraz z różnymi czujnikami i zwykle muszę odłączać uC od zasilania, by zaczął dobrze działać nowy program. Szukam sposobu, by to ominąć.
 2. W artykule jest błąd dotyczący konwersji BIN->HEX. Aby włączyć tylko oś Z potrzebujemy 0x04 (b100) zamiast 0x07 (b111).
 3. Tylko pierwsza przesyłka jest gratis. Dopiero przy składaniu zamówienia to widać. Faktycznie dziwne, że się tym nie chwalą...
 4. Chyba ok. tygodnia u mnie wyszło. Musiałbym sprawdzić. Edit: 16.05. wysłane pliki, 20.05 płytki w domu (kolor standardowy - na inne ok. 2 dni dłużej).
 5. Na JLCPCB teraz jest pierwsze 5 szt. za 2$ i przesyłka gratis.
 6. A jak wyglądają koszty wysyłki w Elecrow?
 7. Dzięki za pomoc. Jak już można było zauważyć, myślałem, iż da się podobnie, jak na przytoczonym filmie: silnik, magnes, z drugiej strony cewka, jakiś prostownik, dioda... Gdy znajdę chwilę, pobawię się.
 8. Wiesz co, marek1707, jeśli nie chcesz, nie musisz pomagać. Po tym, że myślałem, iż układ z przytoczonego filmiku może zadziałać, uznałeś, że masz do czynienia albo z idiotą, albo z 8-latkiem. Jeśli masz jakiś pomysł, by to zadziałało, to się nim podziel, a jeśli nie masz zamiaru... cóż, należałoby zignorować mój głupi wpis. Dla chcących pomóc - tak, mam lutownicę, szufladę z drutem nawojowym i układem 555 oraz pieniądze na piwo, by przy nim coś pogrzebać. Natomiast jeśli zapalenie diody jest na tyle spektakularne, by trzeba było budować generatory bądź nawijać wielkie cewki (jakieś tam małe THT i SMT posiadam), to raczej odpuszczę z uwagi na deficyt czasu (przynajmniej w najbliższym czasie). Wydawało mi się, że da radę zrobić to prostym sposobem.
 9. Chodzi mi o zwizualizowanie prawa indukcji elektromagnetycznej. Transfer powietrzny, bo jest (wg mnie) najbardziej spektakularny. Odległości nie muszą być duże. Co do motywacji, to można wskazać ciekawość. Robić tego nie muszę - jedynie chcę. Gdyby udało mi się w taki sposób spowodować zaświecenie LED-a, byłoby super.
 10. Oczywiście, że jest. I poszukuję w miarę prostego sposobu na zrobienie konstrukcji prezentującej to zjawisko.
 11. Oczywiście nie chodzi mi ani o darmową energię, ani o zasilenie żarówki 230V z takiej bateryjki. Ale gdyby udało się zapalić LED w podobny sposób, to już by mi wystarczyło. Może ktoś próbował zrobić coś podobnego i podzieli się pomysłem na działający projekt?
 12. Dzięki za szczegółowy opis. Wziąłem tą serię, bo działa na niskich napięciach. Faktycznie seria 86 lepiej by się nadała do mojego rozwiązania. Chciałem zrobić taką edukacyjną tablicę z różnymi bramkami, gdzie przełącznikami wybiera się stan wejść (też po 2 diody), a na wyjściu kolor diody sygnalizuje jego stan. Dodatkowo dzięki zworkom można byłoby wybrać rodzaj wejścia (switch lub zewnętrzne wejście np. z wyjścia innej bramki). Docelowo chciałem to rozbudować to tak, by bramki można było łączyć w proste automaty.
 13. Dzięki za pomoc. Nie wiedziałem. Przeglądałem notę katalogową i nie zauważyłem takiej informacji. Cjciałem na wyjściu dać 2 diody: zielona przy '1' na wy, czerwona przy '0'. Teraz to nie będzie takie proste... Czy pozostałem bramki z tej samej serii mają tak samo?
 14. Czyli wyjścia muszę obciążyć wejścia? Wszystkie???
×
×
 • Utwórz nowe...