Skocz do zawartości

radek04

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O radek04

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W artykule jest błąd dotyczący konwersji BIN->HEX. Aby włączyć tylko oś Z potrzebujemy 0x04 (b100) zamiast 0x07 (b111).
 2. Tylko pierwsza przesyłka jest gratis. Dopiero przy składaniu zamówienia to widać. Faktycznie dziwne, że się tym nie chwalą...
 3. Chyba ok. tygodnia u mnie wyszło. Musiałbym sprawdzić. Edit: 16.05. wysłane pliki, 20.05 płytki w domu (kolor standardowy - na inne ok. 2 dni dłużej).
 4. Na JLCPCB teraz jest pierwsze 5 szt. za 2$ i przesyłka gratis.
 5. A jak wyglądają koszty wysyłki w Elecrow?
 6. Dzięki za pomoc. Jak już można było zauważyć, myślałem, iż da się podobnie, jak na przytoczonym filmie: silnik, magnes, z drugiej strony cewka, jakiś prostownik, dioda... Gdy znajdę chwilę, pobawię się.
 7. Wiesz co, marek1707, jeśli nie chcesz, nie musisz pomagać. Po tym, że myślałem, iż układ z przytoczonego filmiku może zadziałać, uznałeś, że masz do czynienia albo z idiotą, albo z 8-latkiem. Jeśli masz jakiś pomysł, by to zadziałało, to się nim podziel, a jeśli nie masz zamiaru... cóż, należałoby zignorować mój głupi wpis. Dla chcących pomóc - tak, mam lutownicę, szufladę z drutem nawojowym i układem 555 oraz pieniądze na piwo, by przy nim coś pogrzebać. Natomiast jeśli zapalenie diody jest na tyle spektakularne, by trzeba było budować generatory bądź nawijać wielkie cewki (jakieś tam małe THT i SMT posiadam), to raczej odpuszczę z uwagi na deficyt czasu (przynajmniej w najbliższym czasie). Wydawało mi się, że da radę zrobić to prostym sposobem.
 8. Chodzi mi o zwizualizowanie prawa indukcji elektromagnetycznej. Transfer powietrzny, bo jest (wg mnie) najbardziej spektakularny. Odległości nie muszą być duże. Co do motywacji, to można wskazać ciekawość. Robić tego nie muszę - jedynie chcę. Gdyby udało mi się w taki sposób spowodować zaświecenie LED-a, byłoby super.
 9. Oczywiście, że jest. I poszukuję w miarę prostego sposobu na zrobienie konstrukcji prezentującej to zjawisko.
 10. Oczywiście nie chodzi mi ani o darmową energię, ani o zasilenie żarówki 230V z takiej bateryjki. Ale gdyby udało się zapalić LED w podobny sposób, to już by mi wystarczyło. Może ktoś próbował zrobić coś podobnego i podzieli się pomysłem na działający projekt?
 11. Dzięki za szczegółowy opis. Wziąłem tą serię, bo działa na niskich napięciach. Faktycznie seria 86 lepiej by się nadała do mojego rozwiązania. Chciałem zrobić taką edukacyjną tablicę z różnymi bramkami, gdzie przełącznikami wybiera się stan wejść (też po 2 diody), a na wyjściu kolor diody sygnalizuje jego stan. Dodatkowo dzięki zworkom można byłoby wybrać rodzaj wejścia (switch lub zewnętrzne wejście np. z wyjścia innej bramki). Docelowo chciałem to rozbudować to tak, by bramki można było łączyć w proste automaty.
 12. Dzięki za pomoc. Nie wiedziałem. Przeglądałem notę katalogową i nie zauważyłem takiej informacji. Cjciałem na wyjściu dać 2 diody: zielona przy '1' na wy, czerwona przy '0'. Teraz to nie będzie takie proste... Czy pozostałem bramki z tej samej serii mają tak samo?
 13. Czyli wyjścia muszę obciążyć wejścia? Wszystkie???
 14. Mam kłopot z bramką ExNOR. Konkretnie chodzi mi o układ SN74HC266N. Układ poprawnie zachowuje dla wejść 01 oraz 10, natomiast przy 00 i 11 na wyjściu jest... miernik pokazuje 0V, ale jeśli podłączam tam katodę diody, a anodę daję do zasilania, to i tak nie działa. Próbowałem zasilania bateryjnego 3V, ze stabilizatora 5V, sprawdzałem inne egzemplarze IC i zawsze jest to samo. Podłączałem także wszystkie inne wejścia do Vcc lub GND, ale to chyba nie jest konieczne, prawda? Co mogę robić źle? Muszę jeszcze zrobić coś poza zasileniem układu (nóżki 14 i 7) i podaniem Vcc lub GND na dwa wejścia od danej bramki (np. nóżki 5 i 6) i oczekiwanie potencjału równego Vcc lub GND na wyjściu (nóżka 4)?
 15. Cześć. Próbowałem skopiować projekt ze strony film (pomijam niefortunny tytuł) i... nie działa. Proszę o opinie, czy w ogóle wszystko jest tu prawidłowo zrobione. Jakie napięcie można osiągnąć w ten sposób? Mój miernik pokazuje 0V i oczywiście żaden odbiornik nie działa w ten sposób. Rozumiem, że taki układ (o ile działa) zamienia prąd stały na zmienny, tak? Wydaje mi się, że zrobiona cewka ma zbyt mało zwojów. Czy to może być powód?
×
×
 • Utwórz nowe...