Skocz do zawartości

radek04

Użytkownicy
 • Zawartość

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O radek04

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kupiłem klipsy do programowania (8- i 16-pinowe <żeby w razie czego na 1-warstwowej płytce też móc robić>) i teraz muszę zwężyć przestrzeń między szczękami klipsa. Robił ktoś to kiedyś? Wystarczy spiłować trochę plastiku?
 2. Podoba mi się pomysł z klipsem. Znalazłem także SOIC16, nie są drogie, więc mogę kupić 2 wersje. @deshipu, o jakie 2 dziurki Ci chodzi? W projekcie widziałem 5 dziur między padami. Czy są one konieczne? Czy chodzi jedynie o stabilność klipsa, a bez nich też da radę podłączyć?
 3. @deshipu, bardzo fajne rozwiązanie. Czy są też podobne ze złączami po 1 stronie, bądź z większą liczbą takich złączy, żeby wystarczyło także przy stosowaniu 1-str. PCB? Ile minimalnie wyprowadzeń potrzebuję przy programowaniu STM32?
 4. No właśnie chciałem uniknąć goldpinów i innych dużych gniazd. Do SWD potrzeba 5 pinów? Z drugiej strony jednak - nauczony doświadczeniem - wolałbym mieć dostęp do jakiegokolwiek złącza umożliwiającego programowanie. @ps19, czy mógłbyś pokazać, jak to gniazdo u Ciebie wygląda? Stosujesz jakieś dedykowane taśmy, czy zwykłe przewody?
 5. Jak się używa takich igieł? Mógłbym prosić o jakiś film/zdjęcia?
 6. Cześć. Zdarza mi się popełnić jakiś układ, który wykonuję samodzielnie - trawienie, lutowanie, programowanie itp. Hobbystycznie - dla siebie, ewentualnie coś dla znajomych. Zwykle korzystam z uC AVR, ale ostatnio bawię się płytkami Nucleo od STM. Powoli myślę o przesiadce z THT na SMT. I tu pojawia się pytanie - w jaki sposób programować takie mikrokontrolery? Mam w domu jakieś przejściówki z QFP na DIP, ale to wymaga przylutowania, zaprogramowania, odlutowania i przylutowania na gotowej płytce. Trochę mnie taki proces przeraża. Chciałem zakupić taki adapter z klipsem, ale okazuje si
 7. U mnie na Ubuntu (bez obsługi GPU) wpisywałem: $ sudo pip3 install tensorflow Oczywiście wcześniej $ sudo apt-get install python3-pip python3-dev update'y, upgrade'y, pakiety itp. i chodziło dobrze.
 8. Jak instalowałeś? Anacondą?
 9. Wybierz procersor. Chyba nie ma sensu wprowadzać własnej płytki. Biblioteki HAL to trochę inny temat i do nich zalecany jest dodatek Cube-MX.
 10. Chyba wyjście z większą liczbą kategorii mi działa, ale wejścia nie mogę ogarnąć. Próbuję z "append": values.append([float(fields[0])], [float(fields[1])], [float(fields[2])]) values.append(float(fields[0]), float(fields[1]), float(fields[2])) values.append([float(fields[0]), float(fields[1]), float(fields[2])]) ale zawsze coś jest nie tak. Problemem jest chyba dopasowanie wielkości tablic.
 11. Cześć. Robię projekt rozpoznawania jednego z kilku ruchów za pomocą akcelerometru, żyroskopu, STM32F467ZG i pakietu X-CUBE-AI. Opieram się na artykule @Elvis Sztuczna inteligencja na STM32, czyli przykład użycia X-CUBE-AI, ale mam kłopot z jego rozszerzeniem. Próbowałem różnych sposobów, ale nie mogę zrobić sieci, która zamiast wartości binarnej (ruch - brak ruchu) zwróci mi prawdopodobieństwa każdego z 6 wyjść (na razie chciałbym tyle różnych ruchów rozpoznawać). Mam książkę, którą poleca Elvis ("Deep Learning" autorstwa Chollet'a), ale brak doświadczenia z SSN, czy nawet język
 12. @Elvis, a może Ty mógłbyś pomóc? Kupiłem książkę Deep Learning, ale mimo to, słabo mi idzie. Zadanie mam bliźniacze do Twojego, tylko tych kategorii więcej. Twój sposób wprowadzania danych wejściowy mi odpowiada, ale w książce podobnych nie znajduję. A może chociaż nakierujesz mnie, gdzie poszukać dobrego rozwiązania mojego problemu? Dlaczego u Ciebie batch_size=8?
 13. @Harnas, jak zmodyfikować kod w Pythonie, jeśli chcę wykorzystać wprost wszystkie 6 wejść (3 osie akcelerometru oraz 3 żyroskopu), a układ ma rozpoznawać 3 różne wzorce (i brak konkretnego wzorca jako 4. stan)?
 14. Harnas, podasz przykład, jak można użyć tych bibliotek?
 15. Udało mi się (chyba) rozwiązać problem. Jeśli wersje bibliotek nie współgrają ze sobą, zamiast from keras... należy pisać from tensorflow.keras...
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.