Skocz do zawartości

emiks

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O emiks

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Krefeld
 1. Dokładnie chodzi mi o transmisje dwukierunkową zawartą w tym artykule z tym że tam jest opisane : if(Serial.available() > 0) { //Czy Arduino odebrano dane //Jeśli tak, to odczytujemy je do znaku końca linii i zapisz w zmiennej odebraneDane odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n'); if (odebraneDane == "zielona") { //Jeśli odebrano słowo "zielona" digitalWrite(zielona, HIGH); //To włączamy diodę zieloną delay(1000); digitalWrite(zielona, LOW); } if (odebraneDane == "czerwona") { //Jeśli odebrano słowo "czerwona" digitalWrite(czerwona, HIGH); //To włączamy diodę czerwoną delay(1000); digitalWrite(czerwona, LOW); Taki przykład nie jest problemem nie mam pomysłu jak uruchomić/wyłączyć przekaźnik jak edytować te zmienne: byte godzina_ON = 00; // godzina uruchomienia przekaznika byte minuta_ON = 01; // miniuta uruchomienia przekaznika byte godzina_OFF = 23; // godzina wylaczenia przekaznika byte minuta_OFF = 45; // minuta wylaczenia przekaznika
 2. Witam. Chciałbym edytować zmienne za pomocą SerialPort i nie wiem jak się do tego zabrać Arduino Mega jest spięte z Raspberry. Pi służy jako serwer MySQL do przechowywania danych z czujników. Skrypt w Pythonie na Pi pobiera dane z czujników poprzez Serial Port i zapisuje je w bazie. Teraz chciałbym pobrać z bazy : byte godzina_ON = 00; // godzina uruchomienia przekaznika byte minuta_ON = 01; // miniuta uruchomienia przekaznika byte godzina_OFF = 23; // godzina wylaczenia przekaznika byte minuta_OFF = 45; // minuta wylaczenia przekaznika i wysłać poprzez Uart do Arduino w którym już takie zmienne są zadeklarowane. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zrealizować powyższe założenie.
 3. Witam mam już zrobiony projekt w Arduino ( pomiary i względem ich akcje ) i teraz mam problem bo nie znam najlepszego rozwiązania. Chciałbym aby użytkownik końcowy mógł się podłączyć w swoim domowym zaciszu do wifi i ewentualnie zmienić sieć po jakimś czasie jeśli zajdzie taka potrzeba. Macie jakieś pomysły jak i za pomocą czego to rozwiązać? Pomógł użytkownik Faceebook członek grupy Arduino Polska. Arkadiusz Korn***** Pomysł dla esp8266 1. Dodajesz przycisk, który uruchamiał będzie tryb Acces pointa ze stałym ip( np. po przytrzymaniu przez 5s) 2. Na Esp musi być postawiony web serwer. 3. Łączysz się telefonem/laptopem/ innym urządzeniem z wifi z AP na ESP. 4. W przeglądarce wpisujesz adres esp i na webserwerze muszą być formularze do wpisania ssid i hasła (można dodać skanowanie sieci) 5. Sprawdzenie czy esp potrafi się połączyć z wifi jeśli tak zapis informacji do epprom i restart do trybu STA z nowymi ustawieniami. Można do tego użyć gotowej biblioteki WiFiManager https://github.com/tzapu/WiFiManager
 4. W wersji finalnej na pewno chciałbym skorzystać z opisanej przez Ciebie możliwości lecz i tak chciałbym opanować obsługę kart sd i BT dlatego zaczynam od karty, dzięki za info i llinki na pewno skorzystam.
 5. Dzięki za odpowiedzi, chmura jak na razie odpada trochę mnie przeraża ilośc pracy którą trzeba by wykonać. Jestem początkującym ale staram się samemu coś dłubać. Mam pod ręką moduł sd card i na bazie jego będę coś próbować, natomiast może w przyszłośći przeniose projekt do chmury bo to ciekawe i bardzo wygodne rozwiązanie.
 6. Cześć potrzebuje pomocy na razie teoretycznej ponieważ nie jestem wstanie znaleźć nic ciekawego w temacie. Do rzeczy chciałbym mierzyć na przykład temperature i do danych z pomiarów mieć dostęp z poziomu Androida ale w ten sposób abym np raz w tygodniu mógł zobaczyć wykres z całego tygodnia czy miesiąca. Jak to zrealizować zakładając iż układ działa, wrzuca wyniki do serial monitora, łączy się poprzez BT z app. Zaznaczam iż nie proszę o gotowe rozwiązania a o zamysł jak do tego podejść a może gdzie informacji szukać.
×
×
 • Utwórz nowe...