Skocz do zawartości

l3cho

Users
  • Zawartość

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    3

l3cho zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 29 września 2009.

Treści użytkownika l3cho zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

7 Neutralna

O l3cho

  • Ranga
    3/10

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Chorzów
  1. To chyba dobrze, że jeździ szybko wypada z trasy? czy co?
  2. Witam Prosiłbym autora kursu o dodanie brakujących komentarzy dla ostatniego programu z 2 części oraz dodanie schematów podłączenia wyświetlacza LCD z 3 części kursu. Pozdrawiam.
  3. Witam Mam problem ze zrozumieniem kodu z kursu C, poniżej zamieszczam cały kod wraz z komentarzami dotyczącymi fragmentu kodu, którego nie rozumiem: /* przykład 2.6 "leds6.c */ /* 8 diod LED przłączonych do portu D */ /* 2 przycisk przyłączone do PC0,PC1 */ /* Buzzer z generatorem przyłączony do PB1*/ /* ATmega 1MHz */ #define F_CPU 1000000L #include <avr/io.h> #include <util/delay.h> int main(void) { /* Wszystkie linie portu D będą wyjściami */ DDRD = 0xff; /* PB1 wyjście - buzzer z generatorem */ DDRB = 0x02; /* PC0,PC1 będą wejściami z podciągnięciem do VCC */ DDRC
  4. l3cho

    Kurs avr

    Witam, mam problem ze zrozumieniem fragmentu kursu C dostępnego na diodzie: Mam pytanie odnośnie "wejścia z podciągnięciem do VCC" czy może mi ktoś wytłumaczyć w jak najprostszy sposób w jaki sposób to funkcjonuje? dlaczego jeżeli przyciski nie są wciśnięte diody się świeca? a przy wciśnięciu diody gasną? dlaczego przy wciśnięciu przycisku z rejestru odczytujemy wartość odpowiedniego bitu "0"? Pozdrawiam.
  5. l3cho

    Kurs C od ABXYZ

    Witam Odnośnie schematu z pierwszego postu, przyznam się szczerze, że nadal nie rozumiem schematu mimo udzielenia wyjaśnienia przez autora kursu. Czy mógłby ktoś inny niż autor kursu wytłumaczyć jak to rozumie na swój sposób? może wtedy uda się nam to zrozumieć. Pozdrawiam.
  6. Witam Nie za bardzo wiem jak to zrobić . Dziwne, że zrobiłem tak jak jest w kursie i nie działa, w kursie nie było mowy o dodatkowych rzeczach jakie trzeba zrobić, więc już nie wiem co jest nie tak :/ Pozdrawiam. Edit: Zakupiłem nowy taki sam procesor, podpiąłem z odpowiednym rezystorem jednak dalej działa jak działało, to jest dioda cały czas się świeci. Proszę o pomoc.
  7. Witam Jesteś w błędzie, boczne ścieżki przewodzą, sprawdzałem miernikiem. Sposób podłączenie przycisków również jest prawidłowy. Pozdrawiam.
  8. Witam Ja zakupiłem tego: http://allegro.pl/search.php?string=AVR+usb&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&us_id=7525434&fb=1 Pozdrawiam.
  9. Witam Złożyłem układ na nowo, jednak nadal to samo, a więc po kolei, fotka układu (zasilanie tj. bateria 9V dołączyłem po zrobieniu fotki): . Po podpięciu wszystkiego uruchamiam demo BASCOMA, wybieram File->New i wklejam poniższy kod: $regfile = "attiny2313.dat" 'najpierw określamy typ proca $crystal = 1000000 'definiujemy z jakim taktowaniem będzie pracował config portb=input 'port b jako wejścia portb=&B00000000 'wszędzie stan spoczynkowy-0 confi
  10. Witam Diodę mam dobrze podłączoną bo świeci cały czas :/ Ps: nie dawałem opornika bo nie mam takowego , może ktoś przejrzeć to dokładnie? bo ja nie widzę błędu
  11. Witam Nie wgrywam programu przez bascoma, bo cały czas wybija mi komunikatem "USB PROGRAMER NOT FOUND", nie wiem jak to naprawić? ps: Spróbowałem jeszcze raz przez bascoma, zapisałem do .BIN wgrałem przez AVRDUDE i teraz dioda cały czas się świeci i nic więcej. Gdzie popełniam błąd? Pozdrawiam. Zworka w programatorze pozwalając na prograwmoanie <1,5mhz jest wsadzona.
  12. Witam Zacząłem przygodę z mikroprocesorami, zakupiłem programator USB (ISP AVR - USB), mikroprocesor Attiny 2313, jednak mam problem z uruchomieniem układu (z kursu Bascoma, część 3). Poniżej prezentuje złożony układ na płytce: . Program wgrywam poprzez Bascoma oraz AVRDUDE sposobem przedstawionym poniżej: . Po wgraniu programu i odłączeniu programatora, układ nie działa :/ Proszę o pomoc. Ps: jak w bascomie zrobić plik .HEX? aby go można ręcznie wgrać przez avrdude?
  13. Witam Mam problem z rozszyfrowaniu kolejności łączeń kabelków w złączu ISP, otóż nie wiem dokładnie który kabelek przyporządkowany jest któremu pinowi. W celu wyjasnienia załączam zdjęcie: Czy jest 1-a, 7-b, 2-c, 8-d itd, czy też 7-a, 1-b, 8-c, 2-d itd. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  14. Witam Poprawiłem link na tme. Pozdrawiam.
  15. Witam Akumulatorki, czyli 4xpaluszki AA (ładowalne) napięcie 1,2V. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.