Skocz do zawartości

Zywis

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O Zywis

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Na zdjęciu widzę montaż NEQ6, więc kolega pewnie używa do obsługi EQMOD, który ma już wbudowaną możliwość ustawienia limitów poruszania się montażu. Po osiągnięciu limitu montaż jest parkowany i nic mu już nie grozi.
 2. Zywis

  Dobór silnika

  A jednak jedzie... Ponieważ koła i obudowa są ze starej kosiarki, trzeba dociążyć przód (tam gdzie są zamontowane koła) bo się koła ślizgają i buksują w miejscu.. Prędkość nie jest imponująca przez ślizganie na trawie, ale i tak musiałem ją zmniejszyć o 25%.
 3. Zywis

  Dobór silnika

  Trochę mnie poniosło. Przepraszam. Na początku planowałem układ kół w trójkąt 2napędzane + jedno wleczone skrętne na mimośrodzie. Obejrzałem kosiarki Gardeny i Husqvarny, one mają z przodu 2koła napędowe, a z tyłu dwa wleczone skrętne i to chyba będzie dobre rozwiązanie ze względu na stabilność. Planowałem wykorzystać obudowę ze starej kosiarki elektrycznej. Średnica kół też jest przyjęta jako minimalna, myślę że można ją spokojnie powiększyć do 20cm. Faktycznie nie wziąłem pod uwagę wjeżdżania na przeszkody, ale trawnik mam raczej równy, a silniki mają spory zapas. Z tego co policzył des
 4. Zywis

  Dobór silnika

  Jasne, przekonaliście mnie rewolucyjnie, uprzejmie i jakkolwiek to nazwiecie, że jestem za głupi, niedoświadczony i wogołe nie nadaję się do niczego. Dziękuję za życiową nauczkę. Ps. koła wleczone nie muszą być na sztywnej osi i nie muszą być dwa.
 5. Zywis

  Dobór silnika

  Rozumiem, że to do mnie. Ta rewolucyjna metoda została zastosowana między innymi tu: https://www.forbot.pl/forum/topics43/dobor-silnikow-do-robota-1kg-vt15297.htm Zastosowałem te same wzory: M=F*r F=m*a Stąd wyliczyłem, że potrzebuję dwóch silników min. 0,54Nm
 6. Zywis

  Dobór silnika

  Czy ktoś może odpowiedzieć: Pomijając kwestię ceny samych silników (pewnie po dołożeniu do drugiego enkoderów i przekładni wyjdzie porównywalna), czy ten pierwszy będzie wystarczająco trwały do moich celów, czy to ślepa uliczka?
 7. Zywis

  Dobór silnika

  Planowane wymiary to ok. 30x50cm i ciężar ok. 15kg. Sterowanie najchętniej przez Arduino z shieldem plus komunikacja. Zasilanie z akumulatorów 12v pewnie żelowych. Napęd do kosiarki, hmm... bo fabryczna kosztuje >5k PLN, a jest okazja się czegoś nowego nauczyć? Czyli jest szansa, że to zadziała?
 8. Ponieważ to mój pierwszy post, więc witam. Mam następującą kwestię: Planuję dorobić do kosiarki napęd elektryczny, a następnie zrobotyzować całe urządzeni. Waga ok. 15kg, koła o średnicy 14cm. Ze wstępnych obliczeń wychodzi, że dla dwóch silników napędzających koła lewe i prawe potrzebuję dwóch silników o M=0,54Nm i obrotach ok. 130rpm. Wstępnie wybrałem silnik: Silnik z przekładnią 37Dx70L 70:1 12V 150RPM + enkoder CPR 64 https://botland.com.pl/silniki-dc-z-przekladnia-i-enkoderami/5112-silnik-z-przekladnia-37dx70l-701-enkoder-cpr-64.html Ewentualnie rozważam możliwość zastosowania: S
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.