Skocz do zawartości

loromax

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O loromax

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie mam pojęcia. Przeinstalowałem i śmiga. Nie używałem tego STMa przez jakieś 2 miesiące i myślałem, że się coś popsuło (dziwne), ale to jednak błąd programu.
 2. Problemem był program, którym programowałem mikrokontroler... Dzięki wszystkim za pomoc!
 3. Mam jedną . No jest możliwość, że źle wykonuję pomiary, ale testując to na diodzie - nie zapala się ona na pinach, gdzie pokazuje mi napięcie poniżej jednego volta. Sprawdzę debuggerem.
 4. Na porcie A nie ma w ogóle napięcia. Na B mam 2.2V Na porcie D np. PD0 również brak napięcia, na PD1 jest 0.8V. PC13 mam normalnie napięcie takie jak powinno być. Coś musiało się przypalić chyba?
 5. Tak, zgadza się, ale ten kod jest akurat do zapalania portów 0,1,2,3 w GPIOC. Na nich zmierzyłem, że napięcie między nimi a GND wynosi około 1V. Wnisokuję, że takie samo napięcie będzie na tej diodzie LD2 i dlatego ona się nie zapala bo napięcie jest za małe. Tylko nie mam pojęcia dlaczego na tych pinach jest tak małe napięcie. Wcześniej było normalnie coś koło 3V i diody świeciły bez problemu.
 6. LD2 jest to mała dioda wbudowana w płytkę Nucleo.Jest pokazana na początku tego kursu: https://forbot.pl/blog/kurs-stm32-4-sterowanie-portami-gpio-w-praktyce-id5538 . Port GPIO ustawiam w stan wysoki, a napięcie sprawdzam pomiędzy tym portem a pinem GND. Kod: #include "stm32f10x.h" int main(void) { GPIO_InitTypeDef gpio; RCC_APB2PeriphClockCmd(RCC_APB2Periph_GPIOC | RCC_APB2Periph_GPIOA , ENABLE); GPIO_StructInit(&gpio); gpio.GPIO_Pin = GPIO_Pin_0|GPIO_Pin_1|GPIO_Pin_2|GPIO_Pin_3; gpio.GPIO_Mode = GPIO_Mode_Out_PP; GPIO_Init(GPIOC, &gpio); while (1) { GPIO_SetBits(GPIOC, GPIO_Pin_0); // zapalenie diody GPIO_SetBits(GPIOC, GPIO_Pin_1); // zapalenie diody GPIO_SetBits(GPIOC, GPIO_Pin_2); // zapalenie diody GPIO_SetBits(GPIOC, GPIO_Pin_3); // zapalenie diody } }
 7. Witam. Mam problem, ponieważ napięcie na pinach ma tylko około 1V. Tak samo nie da się zaświecić diody wbudowanej LD2. Zmierzyłem napięcie i np. na pinach GPIOC napięcie ma około 1V. Dodam, że wcześniej było normalnie i mogłem z nich zasilić zwykłego LEDa. Czy coś się usmażyło?
 8. No cały czas miałem na myśli Nucleo - tak jak pisałem w pierwszym poście. Może delikatnie źle się wyraziłem wcześniej
 9. LINK Strona 21. Jest niby, że od 7 do 12V zasilanie lub inne piny na 5V.
 10. W nocie STMa widziałem, że są specjalne piny pod 5V.
 11. Jeśli chodzi o ilość zajmowanego miejsca - jest to dla mnie bez różnicy, bo miejsca mam sporo. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 12. Znalazłem coś takiego: https://botland.com.pl/przetwornice-step-down/7273-przetwornica-step-down-lm2596s-5v-3-a-z-dwoma-gniazdami-usb.html Zakres napięciowy bardzo szeroki, prąd maksymalny bardzo duży jak na moje potrzeby i cena też niezbyt wysoka. Zasilanie przez USB też odpowiada. Będzie ok?
 13. Witam. Umieszczam post w tym dziale, ponieważ w dziale robotyka -> zasilanie nie chce się dodać. Mam akumulator 12V 7Ah i chcę z niego zasilać STM32 Nucleo (jeszcze nie wiem jaki konkretnie). Jak wiadomo akumulator 12V, który jest naładowany ma więcej niż 12V. Czy dobrze myślę, żeby zastosować przetwornicę step-down na 5V - wyczytałem, że STMy mogą być zasilane przez 5V. Jeśli tak - przetwornica na 1A wystarczy? Widziałem gdzieś, że STM pobiera max 900mA. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...