Skocz do zawartości

slon

Użytkownicy
 • Zawartość

  187
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

slon zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 3 czerwca 2020.

Treści użytkownika slon zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

116 Mistrz

O slon

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Program dla STM8 w zasadzie mam skończony. Możliwe , że niewielkie modyfikacje jeszcze będą ale teraz to bardziej wolałbym przenieść to na własną płytkę niż łączyć kabelkami moduły. Poniżej konfiguracja peryferiów. sysClockToTim1(ENABLE); tim1Prescaler(2000); tim1UpdateInterrupt(ENABLE); tim1AutoReload(6000); tim1RepetitionCounter(1); timer1 liczy co 1ms do 2x6000ms i generuje przerwanie lseToRtc(ENABLE); while(CLK_LSERDY==CLEAR) {} // wait for LSE to stabilize sysClockToRtc(ENABLE); unlockRtcReg(); RTC_INIT = SET; while(RTC_INITF==CLEAR) {} //RTC_SPRERH=0 ,RTC_SPRERL=0xFF, RTC_AP
 2. Gui został nieznacznie rozbudowany. Poza synchronizacją czasu dla RTC można wprowadzić 8 alarmów i ustawić stan dla trzech wyjść.
 3. @lukaskrol7 możesz też zerknąć na te biblioteki lub na processing 3 tutaj masz gotowy przykład musisz tylko zainstalować bibliotekę sound processing. Sam szkic trzeba by było oczywiście zmodyfikować.
 4. @enikan ja mam taki sam procek w modelu A+ No może nie taki sam bo fizycznie na obudowie procka jest logo maliny. A na stronie rpi jest całkiem co innego ( ramka miała być na 32bit).
 5. slon

  FTDI Windows 7 x64

  Ja korzystam z takiego konwertera. Minus jest taki , że na pinie TX po ustawieniu zworki na 3,3V jest 3,54V. Plus jest taki , że pin TX jest wyprowadzony w dwóch miejscach. Więc wylutowałem goldpiny , przeciołem ścieżkę przy TX , zalutowałem dzielnik napięcia i mam teraz ~2,7V na pinie TX. Czyli bezpieczne napięcie dla logiki 3,3V oraz 2,8V.
 6. @mateusz797 z tego co napisałeś w tym wątku oraz w tym wygląda , że robisz prosty błąd. Masz płytkę arduino Mega a wybierasz arduino UNO w arduino IDE. Najpierw spróbuj wybrać poprawną płytkę w arduino IDE czyli arduino Mega.
 7. Jakiś czas temu na forum pojawiło się sporo projektów DIY typu zegarki, budziki, sterowniki czasowe. Miałem nawet chęć wstawić to co miałem zrobione ale problem w tym , że ciężko to nazwać DIY bo to w zasadzie gotowa płytka do której wystarczy ewentualnie podpiąć jakiś moduł( jeśli będziemy chcieli czymś sterować). Wiec tak sobie pomyślałem , że ten dział chyba będzie dobry. Płytkę z stm8l152c6t6 nabyłem jakiś czas temu w celu sprawdzenia/przetestowania trybów low power. Na powyższym obrazku pobór w run-mode ~ 0,9mA. Wiem , że wskazania prezentowane na tym multimetrze
 8. Nie wiem czy moja podpowiedź będzie pomocna ale jakiś czas temu STM8CubeMX napsuł mi trochę krwi. Nie generuje on kodu tak jak STM32CubeMX ale jest bardzo przydatny przy konfiguracji peryferiów (dostępności i ułożenia pinów). Konkretnie dla procka STM8L152 cubeMX ustawia domyślnie UARTA na POTRA. W praktyce aby mieć UARTA na na pinach PA2 i PA3 trzeba zrobić pin remapping (wystarczy przestawić jeden pit w rejestrze odpowiedzialnym za remapping) bo domyślnie czyli przy reset value UART jest na PORTC. Sprawdź czy to co generuje ci Cube jest zgodne z oczekiwanymi wartościami dla danych rejestrów.
 9. slon

  Identyfikacja wersji Arduino

  Dla każdej płytki to na pewno nie zadziała. Sprawdziłem na nano (czyli atmega 328p trzy porty) Serial.print(digtalPinToPort(0)); // zwraca 4 PORTD Serial.print(digtalPinToPort(8)); // zwraca 2 PORTB Serial.print(digtalPinToPort(14));// zwraca 3 PORTC Serial.print(digtalPinToPort(44)); // zwraca 36 dla arduino mega powinno być chyba 6
 10. slon

  Identyfikacja wersji Arduino

  Tak sobie myślę czy nie można by do tego celu wykorzystać makra digitalPinToPort() ? które zwraca numer portu.
 11. to może chociaż odpowiesz na pytanie dlaczego dioda zapala się po wciśnięciu przycisku? Przecież kod jest w setup().
 12. a możesz napisać co się stanie jak digitalRead(przycisk) zwróci HIGH?
 13. @Belferek pinMode(przycisk, INPUT_PULLUP); pinMode(led,OUTPUT); while(digitalRead(przycisk)); // jaką wartość zwróci digitalRead(przycisk)?
 14. Dzięki @ethanak. @Belferekz twoim wykrzyknikiem ustawił bym niepoprawny czas na skutek braku synchronizacji. Dodatkowo pewnie sfiksował by pewnie LCD , który jest napędzany z LSE ale mniejsza o to. Wróćmy do arduino i pierwszego posta. Weźmy taki kod : // przycisk do gnd #define przycisk 2 #define led 13 void setup() { pinMode(przycisk, INPUT_PULLUP); pinMode(led,OUTPUT); while(digitalRead(przycisk)); digitalWrite(led,HIGH); } @Belferek możesz mi napisać dlaczego chcesz wstawić ! przed digitalRead(przycisk) ? Drgania styków pomińmy.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.