Skocz do zawartości

slon

Użytkownicy
 • Zawartość

  196
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

slon zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 3 czerwca 2020.

Treści użytkownika slon zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

120 Mistrz

O slon

 • Ranga
  5/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. slon

  Kurs #3 własna wersja programu

  @Dantey możesz sobie to rozpisać używając struktury np: struct pin { uint32_t timestamp = 0; uint16_t interval; uint8_t count = 0; bool state = LOW; } d2, d3, d4, d5, d6, d7; piny dobierz takie jakie będą ci pasować. Do przechwytywania danych możesz użyć serialEvent (jak przeszukasz zasoby forbota to też znajdziesz przykłady).
 2. slon

  Wyjście 3.3v Arduino nano

  @nikolas2020 w twoim nano jest najprawdopodobniej ch340C w zasadzie to w porównaniu do ch340G różni się wbudowanym kwarcem dlatego u ciebie jest puste miejsce na płytce. Spróbuj zmierzyć napięcie bezpośrednio na pinie nr 4 tego układu (w większości klonów z ch340G ten pin jest wyprowadzony na pin 3v3 arduino nano). Swoją drogą to można kupić nano z wbudowanym zewnętrznym stabilizatorem 3v3 od robotdyn w wersjach z ch340G i ch340C.
 3. slon

  ATMEGA8A u urządzeniach codziennego użytku

  Zakład we Wronkach produkuje sprzęt na całą Europe. Powiedzmy , że takie 500szt(a nawet więcej) gotowego wyrobu to może zakupić jedna sieciówka w Polsce ramach jednej akcji promocyjnej. tak a może nawet więcej jeżeli producent sprzeda taniej w większej ilości. Z pozostałą częścią twojej wypowiedzi mogę się zgodzić. To co mnie interesowało zakładając wątek to nie ekonomia itp. Czyli krótko i na temat np: PIC16F876A - Digiair - wskaźnik to ustawiania anten DVB-T. (Przykład jest prawdziwy) Ciekaw jest jaki procek jest w Digiair Pro T2?
 4. slon

  ATMEGA8A u urządzeniach codziennego użytku

  Mastercook zwiną się z rynku jakieś dobre 7 lat temu. Zelmer też lepiej nie wypadł. Amica posiada linie produkcyjne zmodernizowane przez Samsunga. STM8 w detalu kupiłem za 6zł (w zbliżonej cenie jest atmega328PB).
 5. @Treker zastanawiałem się w jakim celu wymieniać taki multimetr ale teraz rozumiem. Na foto stan wygląda na 5. @Elvis robiłem tak z stm8 dla HSI/2 wychodziło jakieś 7,5MHz dla LSI 36,600kHz. Wiem , że do tego celu najlepszy był by oscyloskop ale wiadomo cena. Sam pomiar najdokładniejszy pewnie też nie będzie ale można by było go porównać np. z w wersją programową na przerwaniach. Obecnie mam AN870 (pomiar robi 3x/s) niby chińszczyzna ale mi wystarczy i ma dużo akcesoriów w zestawie.
 6. Wątek zakładam z racji , że całkiem niedawno pompa myjącą w zmywarce odmówiła posłuszeństwa. Przyjechał serwis wymienił i jest ok. Z ciekawości zajrzałem do elektroniki w starej pompie i naprawdę się zdziwiłem jak zobaczyłem tam ATmege8A (smd). Rozumiem , że ten procek spokojnie sobie poradzi z zadaniem jakie ma wykonać ale spodziewałem się , że tam będzie coś nowszego. Zastanawiam się gdzie jeszcze poza konstrukcjami hobbystycznymi można obecnie spotkać starsze procki?
 7. @Treker twój stary miernik jest widzę sporo droższy od mojego nowego. Swoją drogą dobrze było by dodać w kursie pomiar częstotliwości np. dla LSE i LSI poprzez MCO (Microcontro tlle clock output). Zgodnie z dokumentacją dla tego procka jest taka możliwość (rejestr RCC_CFGR).
 8. Po miesiącu ciągłej pracy zegarek późni się o 45sekund. Nie jest to jakoś specjalnie dużo aczkolwiek DS3231 jest na pewno bardziej dokładny ale i chyba bardziej "prądożerny". Zrobiłem też próbę poboru prądu na gołym stm8L0541f3 ustawiając piny na OUTPUT_PP_LOW (RST I SWIM nie ruszałem) wyszło 1.8uA. Dokumentacja podaje , że można zejść do 350nA ale stwierdziłem, że tego dalej puki co nie będę zgłębiał. Całkiem ciekawie prezentuje się pomiar prądu dla HSI 16MHz z preskalerem na procku ustawionym na 128 (~380uA)Taktowanie co prawda niewielkie ale pobór prądu nie odbiegał znacznie od trybu
 9. Ciekawa seria nowego kursu. Przyjemnie się to czyta. Widzę , że poprzednia część o F4 trafiła do archiwum co jest po części zrozumiałe aczkolwiek gdyby ktoś miał chęć poeksperymentować z poborem energii i zegarami dla F4. Może skorzystać z poniższego kodu tak dla porównania F4 vs L4, spl vs hal. /* Switch system clock PLL/HSI/HSE, STM32F411 Discovery, STdPerihp v1.8.0 */ #include "stm32f4xx.h" GPIO_InitTypeDef GPIO_InitStructure; TIM_TimeBaseInitTypeDef tim3; #define green GPIO_Pin_12 #define orange GPIO_Pin_13 #define red GPIO_Pin_14 #define blue GPIO_Pin_15 #define HSI 0x00 #define
 10. Program dla STM8 w zasadzie mam skończony. Możliwe , że niewielkie modyfikacje jeszcze będą ale teraz to bardziej wolałbym przenieść to na własną płytkę niż łączyć kabelkami moduły. Poniżej konfiguracja peryferiów. sysClockToTim1(ENABLE); tim1Prescaler(2000); tim1UpdateInterrupt(ENABLE); tim1AutoReload(6000); tim1RepetitionCounter(1); timer1 liczy co 1ms do 2x6000ms i generuje przerwanie lseToRtc(ENABLE); while(CLK_LSERDY==CLEAR) {} // wait for LSE to stabilize sysClockToRtc(ENABLE); unlockRtcReg(); RTC_INIT = SET; while(RTC_INITF==CLEAR) {} //RTC_SPRERH=0 ,RTC_SPRERL=0xFF, RTC_AP
 11. Gui został nieznacznie rozbudowany. Poza synchronizacją czasu dla RTC można wprowadzić 8 alarmów i ustawić stan dla trzech wyjść.
 12. @lukaskrol7 możesz też zerknąć na te biblioteki lub na processing 3 tutaj masz gotowy przykład musisz tylko zainstalować bibliotekę sound processing. Sam szkic trzeba by było oczywiście zmodyfikować.
 13. @enikan ja mam taki sam procek w modelu A+ No może nie taki sam bo fizycznie na obudowie procka jest logo maliny. A na stronie rpi jest całkiem co innego ( ramka miała być na 32bit).
 14. slon

  FTDI Windows 7 x64

  Ja korzystam z takiego konwertera. Minus jest taki , że na pinie TX po ustawieniu zworki na 3,3V jest 3,54V. Plus jest taki , że pin TX jest wyprowadzony w dwóch miejscach. Więc wylutowałem goldpiny , przeciołem ścieżkę przy TX , zalutowałem dzielnik napięcia i mam teraz ~2,7V na pinie TX. Czyli bezpieczne napięcie dla logiki 3,3V oraz 2,8V.
 15. @mateusz797 z tego co napisałeś w tym wątku oraz w tym wygląda , że robisz prosty błąd. Masz płytkę arduino Mega a wybierasz arduino UNO w arduino IDE. Najpierw spróbuj wybrać poprawną płytkę w arduino IDE czyli arduino Mega.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.