Skocz do zawartości

Xweldog

Users
 • Zawartość

  533
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  13

Xweldog zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 27 października 2013.

Treści użytkownika Xweldog zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

76 Bardzo dobra

O Xweldog

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Moje zainteresowania:
  elektronika

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Xweldog

  Mikrokopter

  Może coś zasugeruję. Kiedyś amatorsko wyważałem śmigiełko ok. 15cm. Robiłem to wraz z silnikiem. Do całości przykleiłem dwa cienkie, sztywne "wąsy" i zaobserwowałem amplitudę drgań. Następnie w dowolnym miejscu przykleiłem do śmigiełka kawałeczek plasteliny i sprawdziłem, czy wzrosła / zmalała. Jak wzrosła, przemieszczałem plastelinę aż znalazłem optymalne miejsce. Następnie zabawa z dobraniem porcji. Metoda żmudna i czasochłonna ale udało mi się całość doprowadzić do stanu, że wibracji praktycznie nie było, oba wąsy praktycznie stały. Obawiam się, że wyważenie samego śmigiełka nie wiele d
 2. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Bobby, z MirkiemCZ nie chodziło o jakąś różnicę zdań tylko, że On nie rozumie ani jednego mojego. Jak nie rozumie to po co zabiera głos ? Z R2R problem w tym, że nikt nie podaje obiektywnej definicji i źródła, sam jej bezowocnie szukałem. Gdyby ona była to zamieściłby ją tu któryś z oponentów. Imo jej nie ma, ona powstaje tu, na miejscu. P.Górecki odnosi się tylko do wyjścia bo tam jest oczywistym, co i jak. Że sygnał wy będzie dochodził ( prawie ) do szyny GND i +Uz, będzie się zawierał "od / do". Ale sądzę, że nie przypadkowo nie wypowiada się nt. wejścia. Bo dobrze wie czym to pachnie. Bo
 3. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  MirekCz, co do wejść, są jeszcze "beyond". Ale, wątpię, czy tak skomplikowane zdanie zrozumiesz....
 4. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Przyznam, że nie pamiętam dokładnie kiedy pierwszy raz zetknąłem się z nazwą rail-to-rali. Na pewno nigdzie nie wyczytałem, usłyszałem u jakiegoś siedzącego głębiej niż ja w elektronice kolegi. Wyjaśnił m/w jak podałem. O tego czasu, widząc w jakimś sklepie elektronicznym nowy OpA mający to w streszczonym opisie, wiedziałem m/w czego mogę się po nim spodziewać - ale po szczegóły to obowiązkowo do DS. Przed poprzednią odpowiedzią szukałem w Googlu, Wiki ect. i nigdzie nie znalazłem, by rail-to-rail było nazwą oficjalną. Dlatego zwróciłem się o to do Ciebie. Sądzę, że rodowód był taki: projekta
 5. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Elvis, nazwa "rail-to-rail" powstała i rozpowszechniała się od końca lat 90-tych i oznacza: maksymalny zakres zmian U na wejściach lub wyjściach wzm. operacyjnego jest równy napięciu szyn ( rali ) zasilania. "Lub", czyli nie na wszystkich a jakich, trzeba zajrzeć do DS. Kwestia tyczy LM358 więc sądziłem, że pisząc "358" oczywistym będzie, że odnoszę się właśnie do niego, ale się pomyliłem. Pisząc R2R miałem na myśli wszystkie wzm. podające to w skrótowych danych. LM358 ( i tę rodzinę ) produkuje masa firm jak np. Fairchild, NS, ST, Texas, ON, PH, Wing, Mot, Intersil a DS, najprościej z: htt
 6. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Dotychczas w Marka1707 dominował styl: być jednocześnie "i za i przeciw", "i tak i nie". Po prostu, musi tak i już... Ale wreszcie określił się jednoznacznie dzięki czemu forumowicze dowiadują się, że najpopularniejszy na świecie wzm. OP obejmujący 0V, GND, nie jest rail-to-rail. Uważam, że z tym swoim kolejnym, sensacyjnym "odkryciem" powinieneś zwrócić się do producentów, by nie kłamali w DS. Ostrzeż też projektantów, by nie używali ich do wzmacniania sygnałów "od zera". Bo Ty wiesz lepiej... Tak z 90% sygnałów na świecie wymagających wzmocnienia wisi jednym końcem na masie. Umiejscawia s
 7. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Schemat namalowany makabrycznie. Z tego co przeanalizowałem wynika, nie jest potrzebne In R2R tylko Out. Z w miarę tanich znalazłem w TME np. AD8031. Na pewno się nada, w DS stoi że ma wszystko R2R.
 8. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Marek1707, sam sobie przeczysz. Podajesz że In 358 działa do 0V a następnie, że żaden pin nie jest rail-to-rali. To napisz dokładnie, co chcesz robić. Ideałem byłyby wzmacniacze ze wszystkimi In i Out typu rail-to-rali ale z tym spory problem. Popularny LM358 ma tylko takie wejście "do 0", TL ( ogólnie, praktycznie wszystkie J-FET ) mają odwrotnie "do +Uz". Natomiast Out tego typu mają C-MOS-owe wzmacniacze operacyjne.
 9. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Przecież LM358 jest rail-to-rail. Przy jednym Uz obejmuje wejściem nie tylko 0 ale trochę poniżej, chyba do -0,3V. Przy małej różnicy Uwe / Uwy nie spodziewaj się dużej sprawności.
 10. Xweldog

  Przetwornica step-up i step-down

  Hey 1) Skoro dysponujesz ponad 3V to dlaczego chcesz je pobijać do LM358 która gwarantuje parametry przy 3V ? Co do podwyższenia U. 358 pobiera tylko 2mA więc tu powinno wystarczyć powielanie na C i np. LM7660. Nie wiem gdzie się zaopatrujesz ale w TME optymalny pod względem ceny byłby LM2703. 2) daj stabilizator linowy low-drop. Uzasadnienie dla zastosowania step-down jest przy dużej różnicy Uwe / Uwy i średnich prądach, tu nie ma sensu.
 11. Xweldog

  Mikrokopter

  No tak, zgadza się, trzeba wpatrywać się w szczegóły. Pomyślałem o tym po obejrzeniu filmiku z jednym śmigiełkiem gdzie widać że konstrukcja "chce" się przesuwać.
 12. Xweldog

  Mikrokopter

  B.fajna sprawa. Czy wszystkie silniczki będą się kręcić w tę samą stronę ? Bo jak tak, to po wzleceniu nie będzie "stał w miejscu" tylko się obracał.
 13. Harnas, nie robię żadnego LF, teoretyzowałem sobie jakby to ugryźć a w tym temacie znalazłem się bo został wydzielony z innego. Nie mniej, gromadzę sobie różne małe zębatki ( b.fajne są np.w popularnych budzikach zasilanych 1,5V ), silniczki od kamer, telefonów GSM ect. ale jako finalnego wykonawcę widziałem syna kolegi, pasjonatę robotyki. Niestety, tak się przejął informatyką że zaczął się doktoryzować a rodzice poprosili mnie, bym go nie rozpraszał, nie odciągał.
 14. Z mego punktu widzenia, ten symulator to niezła sprawa ale nie bardzo wiadomo, jak silniki robią zakręty. Czy jeden zwalnia / drugi się kręci, jeden staje / drugi się kręci, jeden staje / drugi też i natychmiast kręci się w drugą stronę. Bo to determinuje promień skrętu a za tym, czas dotarcia do zgubionej linii. Także, symulator przydatny ale nadal zostaje wolne pole co do pełnej optymalizacji.
 15. Szkoda że nie spróbowałeś z f tak z 10razy mniejszą, 4kHz jest m/w po środku między: jeszcze można bez driverów ale ich użycie nie będzie przesadą. Każdy kręcący się silnik wydaje jakieś dźwięki których poziom zależy w mniejszym stopniu od f dla PWM niż głoszą powszechnie opinie. Niektórym się wydaje, że jak dadzą np. 25kHz to silnika w ogóle nie będzie słychać. To nie prawda, warto to sprawdzić na konkretnym, posiadanym egzemplarzu. Bez danych odpowiedź "jaki mostek /schemat" to poruszanie się we mgle. Spróbuję kwestię usystematyzować. Podstawowe infa to: - Uz, zawężę do ≥18 i 24V - prąd
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.