Skocz do zawartości

szeryf

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O szeryf

 • Ranga
  1/10
 1. Witam, wskazówka z wykorzystaniem metody readFromPort() pomogła, przypisałem do przycisków wysyłanie na port szeregowy "0" lub "1", a później w metodzie readFromPort() w zależności od odczytu przypisałem wywołanie metody on_pushButtonOn_clicked() lub on_pushButtonOff_clicked() i działa. Dzięki za pomoc.
 2. Witam, właśnie przerobiłem sobie II część mini kursu Qt i mam pytanie na które na razie nie mogę samodzielnie znaleźć odpowiedzi. W jaki sposób zrobić sterowanie w odwrotnym kierunku? Mam napisany stoper w Qt i chciałbym np. go włączać i wyłączać przy pomocy przycisków podłączonych do Arduino.
 3. Witam wszystkich. Mamy w szkole kilka zestawów Lego Mindstorms EV3, z którymi byliśmy już na kilku zawodach w kategoriach sumo i linefollower. Moją uwagę zwróciły jednak roboty starszej generacji Lego RCX, które w konkurencji linefollower biją nowsze wersje czyli np. EV3 na głowę. I tu moje pytanie, czy ktoś mógłby wyjaśnić z czego to wynika ten fenomen, że starsze generacje są lepsze od nowszych? Zacząłem się zastanawiać, czy nie kupić z jednego, czy dwóch zestawów RCX, ale wolałbym najpierw wiedzieć w czym tkwi sekret?
×
×
 • Utwórz nowe...