Skocz do zawartości

Isero

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Isero

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Isero

  Wykorzystanie pinów L293D piny ENABLE

  Tak, na płytce stykowej do każdego wyjścia z L293d podłączyłem diode i sygnały były podawane poprawnie. Po złożeniu całego autka wszystko działa poprawnie włącznie z zmianą prędkości za pomocą slidera. Dlatego zaciekawiło mnie, dlaczego konieczne jest podpięcie pinów enable skoro u mnie działa wszystko bez nich.
 2. Isero

  Wykorzystanie pinów L293D piny ENABLE

  Załączyłem kod do mojego powyższego komentarza. Zmienia on napięcie jakie jest podawane na wyjściu NodeMCU a wejsciu L293D. Przynajmniej ja to tak rozumie ponieważ nie odczułem potrzeby sprawdzenia tego miernikiem.
 3. Isero

  Wykorzystanie pinów L293D piny ENABLE

  Slider w aplikacji Blynk to mój PWM, natomiast na schemacie obok jest pokazane jak połączyłem sterownik L293D. Załączony kod ukazuje tylko jak skręca w lewo, ale reszta kierunków jazdy działa na tej samej zasadzie. ... pinMode(A1, OUTPUT); // silnik A1 14 pinMode(A2, OUTPUT); // silnik A2 12 pinMode(B1, OUTPUT); // silnik B1 4 pinMode(B2, OUTPUT); // silnik B2 0 ... BLYNK_WRITE(V1) // 0~1023 (joystick) { int x = param[0].asInt(); X = x; int y = param[1].asInt(); Y = y; } BLYNK_WRITE(V2)// slider PWM od 0 do 1023 { predkosc = param.asInt(); } ... if ( X < 311 && Y > 711) // w lewo { analogWrite(A1, predkosc); analogWrite(A2, 0); analogWrite(B1, 0); analogWrite(B2, 0);
 4. Witam serdecznie, niedawno zbudowałem autko za pomocą modułu NodeMCU V2 oraz sterownika silników L293D, tylko że piny enable (1 i 9) zostawiłem wolne, ponieważ sądziłem, że jest to zwykły PWM, który zrealizowałem programowo w aplikacji Blynk. Dzisiaj natomiast przeczytałem ze piny te musza być podpięte do prawidłowej pracy sterownika, ale w moim przypadku działa wszystko prawidłowo. Przetestowałem każde wyjście na diodzie i każdy sygnał, oraz PWM działa poprawnie. Dlatego chce się dowiedzieć czy to ja cos źle przeczytałem, czy też jest coś nie tak z moim układem?
 5. Witam serdecznie, chciał bym się dowiedzieć czym różnią się tryby pracy AP, STA i AP+STA w module wifi NodeMCU v2 oraz jak je uruchomić.
 6. Isero

  Ładowanie LiPo 2s bez balansera

  Niestety muszę z niego korzystać, ponieważ jego wymiary i parametry idealnie pasują do mojej pracy inżynierskiej. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie stanie...
 7. Witam serdecznie, Niedawno zakupiłem pakiet Li-Po 7,4V 2sp1 dokładnie ten https://abc-rc.pl/akumulator-gens-ace-160mah jak widzicie nie posiada on złącza balansującego przez co nie wiem, czy jak kupie ładowarkę, czy w ogóle zacznie mi go ładować. Znacie jakieś rozwiązanie aby naładować taki akumulator? Oraz jeśli da się to osiągnąć poprzez ładowarkę do lipo, to czy możecie polecić jakość za ok. 50zl?
×