Skocz do zawartości

lokk

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O lokk

 • Ranga
  1/10
 1. Dzień dobry, Dowiedziałem się że schemat wzmacniacza operacyjnego wygląda tak, jak na załączonym rysunku. Jednak nie rozumiem, gdzie wychodzi ta druga nóżka źródła napięciowego, skoro ten uproszczony symbol wzmacniacza ma tylko trzy nóżki. Jak to podłączyć? Umiem wyznaczyć wzmocnienie najprostszego układu odwracajacego I nieodwracajacego fazę, ale tylko korzystając z wiedzy na temat wzmacniaczy operacyjnych. A jeśli chciałbym to wyznaczyć korzystając ze schematu zastępczego, to jak to wszystko popodłączać? Nie rozumiem schematów na internecie. Pozdrawiam.
 2. hFuse: D0 IFuse: EF. I dopiero sobie uświadomiłem, że dołączony jest kwarc z napisem 16.000. Więc zgaduję że jest on używany i muszę zmienić taktowanie na 16 Mhz? Dziękuję.
 3. Jak w nazwie tematu, znalazłem stary zestaw EvB4.3 który kiedyś po nieudanych próbach porzuciłem i postanowiłem ponownie spróbować zaprogramować mikrokontrolery. Tym razem po żmudnych dniach czytania i prób udało mi się napisać swoje własne działające programy do tego zestawiku. Jednak działa on o wiele szybciej niż powinien. Dopiero przy kilkunastu tysiącach milisekund opóznienia ustawionego w programie daje mi około sekundę realnego opóżnienia. Domyślam się, że to coś związanego z taktowaniem, rezonatorem kwarcowym lub czymś podobnym. Używałem Eclipse z pluginami do AVR. Mam ustaw
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.