Skocz do zawartości

marcin13021988

Users
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

marcin13021988 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 25 sierpnia 2013.

Treści użytkownika marcin13021988 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Reputacja

23 Dobra

O marcin13021988

 • Ranga
  3/10
 • Urodziny 13.02.1988

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków, Szerzyny
 1. Tutaj się nie zgodzę - turbina może służyć do chłodzenia - Hurricane w dniach swej świetności używał turbiny do chłodzenia mostka L298 oraz mosfetów sterujących silnikiem turbiny
 2. Niestety nie byłem na zawodach czego trochę żałuję Gratulacje dla wszystkich laureatów. Wrzuciłem dwa filmiki z testów robota ThunderStorm - gratulacje dla kolegów z KN Integra: - TEN FILMIK JEST NAGRANY W SLOW MOTION - ten sam przejazd nagrany w normalnym trybie inną kamerą (film nie był edytowany w żaden sposób !!!)
 3. marcin13021988

  T-BOT 2012

  Zamieścicie Panowie jakieś wyniki dla nieobecnych na zawodach? Nawet takie z głowy bo ciężko jest dotrzeć do jakichkolwiek przez strone organizatorów.
 4. Panowie takie pytanie mam: Wybiera się ktoś z Krakowa albo okolic na zawody? Bo chętnie dorzuciłbym się na paliwo.
 5. marcin13021988

  ERROR1

  Mylisz się. G.ENEK jeździ na zwykłych serwach Tower Pro SG-5010 stnadardowo przerobionych (usunięta elektronika). Jedyną dodatkową modyfikacją jest usunięcie jednej zębatki i sklejenie kropelką dwóch innch (redukcja ilości stopni przełożenia zmniejsza moment, zwiększając jednocześnie prędkość) Nowa generacja? Ciekawa sprawa, może zdradzisz nam jakieś szczegóły? Co to będzię i kiedy to będzie można zobaczyć? Sądząc po wzmiankach o MM pewnie szykujesz jakieś mapowanie linii ewentualnie zastosowanie sprzężenia żyroskopowego? Zgadłem?
 6. No teoretycznie masz rację i faktycznie 180[mm] - 12[mm] = 168[mm] tak powinno być zgodnie ze standardem. No właśnie powinno a nie do końca jest bo ścianki naszego labiryntu mają grubość 10 [mm] (mniej więcej) zatem od ściany do ścianym masz 170[mm] (ale po raz kolejny podkreślam: mniej więcej). Bez obaw labirynt testowy będzie do waszej dyspozycji przez cały czas trwania zawodów więc nie powinno być żadnych problemów z dostrojeniem czujników i testami.
 7. Ograniczeń na ilość członków zespołu nie ma. Co do konkurencji Line Follower z przeszkodami to też mi się bardzo podoba ale przynajmniej w tym roku jej jeszcze u nas nie będzie (troche z czasem byłoby kiepsko zwłaszcza że planujemy zastosować system wiedeński to jest nielimitowana ilość przejazdów kwalifikacyjnych).
 8. marcin13021988

  Jack

  Czy roboty Jack i Serdel to bliźniaki? bo mają uderzająco podobne sterowniki (jedyna różnica to inaczej przycięty laminat)
 9. Jak na załączonym obrazku. To znaczy robot startuje z jednego narożnika (biała kropa) zaś jego cel stanowią cztery cele znajdujące się w przeciwnym narożniku (czerwone kropy) Oczywiście układ ścianek w tym roku będzie inny niż na zdjęciu (ale na pewno rozwiązywalny dla wall-followerów).
 10. Czy organizatorzy mogliby powiedzieć coś więcej na temat harmonogramu konkurecji MM bo na rozpisce ze strony widzę dwie rundy i łącznie cztery przejazdy. Czy to znaczy ze kazdy robot ma do dyspozycji 4 przejazdy? Czy wszystkie przejazdy trzeba wykorzystać? Czy labirynt będzie rekonfigurowany w tym czasie? Który czas będzie liczył się w klasyfikacji?
 11. Czy labirynt będzie zunifikowany czy nie (nikt chyba o milimetry kłócił się nie będzie o ile tylko główna siatka 180-cio milimetrowa będzie zachowana) ważne by była możliwość przetestowania i ewentualnej korekty ustawień robota przed rozpoczęciem konkurencji - fajny byłby do tego mniejszy fragment labiryntu (najważniejsze by był on wykonany z tych samych materiałów co labirynt konkursowy).
 12. Właśnie, może organizatorzy napiszą coś więcej o labiryncie do MM?
 13. Zapraszamy na tegoroczną edycję konkursu, która odbędzie się 14 maja 2011r. Szczegółowe informacje będą pojawiać się na stronie konkursu: robocomp.info
 14. Świetna impreza chłopaki - moje gratulacje. Już po raz drugi byłem na Sumochallenge i jestem pod wrażeniem - są to jedyne zawody (w jakich brałem udział) z tak niesamowitą atmosferą i tak dobrym kontaktem na linii organizatorzy-zawodnicy. Co do niedociągnięć to zdarzają się zawsze (wiedzą to wszyscy, którzy kiedykolwiek brali udział w organizacji podobnej imprezy). W przyszłym roku jadę na pewno Dołączam się również do gratulacji zwycięzcom obydwu kategorii dla LFów. Coś niesamowitego - piekielnie szybkie bestie. Co do Freestyle to chyba wszystko zostało już powiedziane. Od siebie doda
 15. Miejsce 1: Elvis Miejsce 2: Nawyk Miejsce 3: sam.podolsky Uzasadnienie: Miejsce 1: 5 artykułów, z których każdy zasługuje na pierwsze miejsce - zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę poziom merytoryczny i użyteczność (miażdżą konkurencję pod tym względem). Nie mam żadnych wątpliwości co do tego że Elvis po raz kolejny wygra Miejsce 2: Artykuł o serwach modelarskich - właśnie takiego opracowania szukałem gdy zaczynałem zabawę z robotami i niestety nie znalazłem - bardzo pomocny dla wszystkich którzy dopiero zaczynają - dobra robota Miejsce 3: za kilka dość ciekawych artykułów
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.