Skocz do zawartości

Ogyb

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Ogyb

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Rozumując na zasadzie "poszukajmy jednej głupoty aby uznać że attiny lepsze"... W stm32f334 możesz HRTIM1 rozpędzić do 4.6 GHz:] A co do programu i szybkości machania, nawet optymalizacja zmienia dużo, tzn stopień optymalizacji kompilatora.
 2. Od ft8xx dużo taniej i sprawniej wyjdzie np jakiś stm32h7 czy coś podobnego (do kupienia za 30zł 1M RAM + akceleracja 2D i 400 MHz rdzenia + fpu). Xmega ma jakąś przewagę nad ARM? Cokolwiek? Ani to podobne w programowaniu do Atmega ani tanie... Przy wykorzystaniu paru % rdzenia można animować Chrom-ART daje nam mieszanie obrazów itd. DMA2D wysyła bufor, sprzętowe dekodowanie JPEG.
 3. Szukałem, nie ma;-P W stm z użyciem DMA takie duszki mogłyby świetnie działać. Ogólnie biblioteki na arduino są napisane strasznie wolno, gdyż muszą poprawiać "programistę" oraz być bardzo uniwersalne. Np takie Adafruit GFX wyciąga abs() z uint_16t - co niby ma dac ta funkcja na takiej zmiennej? Spodziewają się ujemnej wartości w uint? Dodatkowo nie używają funkcji wyświetlacza tylko liczą wszystko wewnętrznie, zmieniając co chwile pozycję kursora itd. Jest dużo modułów z 8 bitowa, oraz nawet 16 bitowa szyna. 4" ips wyświetlacze na ali np.
 4. Hatów nie używam. Masz te 4 dodatkowe piny w RPI 3 B+, do nich podłączasz 2 mostki prostownicze wejściami z falą. a ich + razem i - razem ze sobą. Masz wychodzące + i - z napięciem takim jak poe dawane w kabel. Te piny to po prostu środkowy odczep transformatora w gniazdku sieciowym. no i teraz wystarczy jakikolwiek moduł przetwornicy step down na którym ustawiasz 5V i podłączasz do pinów raps GND oraz +5V - gotowe. Dla starszych rpi można albo wyciągnąć z dodatkowych pinów gniazda (dolutowując sie do środkowych odczepów transformatora) albo zastosować np cos takiego i dodatkowo przetwornice step-down: https://allegro.pl/adapter-injector-poe-splitter-rozdzielacz-5-12v-i7398798373.html
 5. Cóż, całkowity brak testów tak się właśnie kończy, poe dla RPI w wersji diy to 2 mostki prostownicze oraz moduł przetwornicy, w 10zł się zmiescimy. Jeżeli kupimy przetwornice do 30V max to pewno i w 6zł. Chcieli aby wyglądało na bardziej skąplikowane i przesadzili. PoE dla starszych rpi to koszt typu 15zł...
 6. Bardziej opłaca się SWD kupić od konwertera uart chcąc się stm bawić.
×
×
 • Utwórz nowe...