Skocz do zawartości

Ogyb

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O Ogyb

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jesteś świadom ze musisz mieć zawor potencjalny. I najlepiej PID. Zresztą tutaj tez wchodzi projekt PCB bo kable indukuja przepięcia itd. Zasilanie jakieś sensowne aby to nie padło po pół roku itd. Odezwij się na priv do mnie.
 2. Ogyb

  Monitor obciążenia komputera

  Malowane wychodzi idealnie;) Do tego możesz malować lakierami perłowymi itd. Bajka po prostu;) tzn podkład do plastiku, szpachla - każda się potem już trzyma. Podkład wypełniający, papier 500 na mokro i na koniec 800 i ze 2 warstwy koloru. Jak się malowało perłowym to bezbarwny i mamy np xyralic albo inny wynalazek. Efekt końcowy nawet z średnimi umiejętnościami przebija dobrze zrobiony aceton z ABS.
 3. Jeżeli weźmiesz 2 rezystory. Pierwszy rezystor do +10V falownika a drugi jego koniec do wejścia napięcia sterującego w falowniku. Potem bierzesz rezystor nr 2 i łączysz jego jeden koniec z wejściem napięcia sterującego w falowniku, a drugi koniec z przekaźnikiem. Potem wolny koniec styku przekaźnika do masy falownika. Czyli na zwartym tworzy się dzielnik napięcia i podaje napięcie zgodne z stosunkiem rezystorków na wejście napięcia sterującego. Jeżeli przekaźnik jest rozwarty to na wejściu sterującym będzie 10V gdyż nie będzie podawana masa na dolny rezystor.
 4. Docisku nie zrobisz bez zmiany hydrauliki. Regulacja siłowa tylko ta która już jest na hydraulice. W innym wypadku musiał byś wymienić hydraulikę i zainstalować bolce tensometryczne w dolnych ciegnach. Albo ewentualnie łączniku górnym. Cena orginalnego sworznia z wyjściem napięciowym to okolo 2 tys sztuka.
 5. Na zwalnianie dołożyć drugi przekaźnik zwierajacy jakiś rezystor i ustawić tam 50% prędkości na falownik. Przez wejście 0-10V np. Jak ktoś ręcznie sypał ziemniaki do worków... wie co to znaczy;)
 6. Ogyb

  Monitor obciążenia komputera

  Ja malowałem wydruki;) szpachla samochodowa grosze kosztuje a efekty super daje;) świetnie się to obrabia - ubywa w oczach. Ludzie nie poznaj, że to wydruk jest. Ale osobiście malowałem lakierem bazowym (kolor + bezbarwny). Poprostu mam zawsze resztę w pistolecie pożądanego bezbarwne po malowaniu jakieś maszyny. Ogólnie spray powinien dać równie oszałamiający efekt. A, tylko ja na sam dół daje podklad do plastiku. Nie próbowałem nigdy bez.
 7. Rozumując na zasadzie "poszukajmy jednej głupoty aby uznać że attiny lepsze"... W stm32f334 możesz HRTIM1 rozpędzić do 4.6 GHz:] A co do programu i szybkości machania, nawet optymalizacja zmienia dużo, tzn stopień optymalizacji kompilatora.
 8. Od ft8xx dużo taniej i sprawniej wyjdzie np jakiś stm32h7 czy coś podobnego (do kupienia za 30zł 1M RAM + akceleracja 2D i 400 MHz rdzenia + fpu). Xmega ma jakąś przewagę nad ARM? Cokolwiek? Ani to podobne w programowaniu do Atmega ani tanie... Przy wykorzystaniu paru % rdzenia można animować Chrom-ART daje nam mieszanie obrazów itd. DMA2D wysyła bufor, sprzętowe dekodowanie JPEG.
 9. Szukałem, nie ma;-P W stm z użyciem DMA takie duszki mogłyby świetnie działać. Ogólnie biblioteki na arduino są napisane strasznie wolno, gdyż muszą poprawiać "programistę" oraz być bardzo uniwersalne. Np takie Adafruit GFX wyciąga abs() z uint_16t - co niby ma dac ta funkcja na takiej zmiennej? Spodziewają się ujemnej wartości w uint? Dodatkowo nie używają funkcji wyświetlacza tylko liczą wszystko wewnętrznie, zmieniając co chwile pozycję kursora itd. Jest dużo modułów z 8 bitowa, oraz nawet 16 bitowa szyna. 4" ips wyświetlacze na ali np.
 10. Hatów nie używam. Masz te 4 dodatkowe piny w RPI 3 B+, do nich podłączasz 2 mostki prostownicze wejściami z falą. a ich + razem i - razem ze sobą. Masz wychodzące + i - z napięciem takim jak poe dawane w kabel. Te piny to po prostu środkowy odczep transformatora w gniazdku sieciowym. no i teraz wystarczy jakikolwiek moduł przetwornicy step down na którym ustawiasz 5V i podłączasz do pinów raps GND oraz +5V - gotowe. Dla starszych rpi można albo wyciągnąć z dodatkowych pinów gniazda (dolutowując sie do środkowych odczepów transformatora) albo zastosować np cos takiego i dodatkowo przetwornic
 11. Cóż, całkowity brak testów tak się właśnie kończy, poe dla RPI w wersji diy to 2 mostki prostownicze oraz moduł przetwornicy, w 10zł się zmiescimy. Jeżeli kupimy przetwornice do 30V max to pewno i w 6zł. Chcieli aby wyglądało na bardziej skąplikowane i przesadzili. PoE dla starszych rpi to koszt typu 15zł...
 12. Bardziej opłaca się SWD kupić od konwertera uart chcąc się stm bawić.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.