Skocz do zawartości

kostuch

Użytkownicy
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

kostuch zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 7 lipca.

Treści użytkownika kostuch zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

kostuch's Achievements

3/10

3/10 (3/10)

12

Reputacja

 1. Będę trzymał kciuki Jak mówi mądrość ludowa: "wykonanie będzie możliwe po przemnożeniu planowanego czasu razy dwa i zwiększeniu jednostki"
 2. Na esp uruchamiasz serwer www. Wystawiasz na nim stronę z formularzem z polem edycyjnym i buttonem (najlepiej metodą POST) W funkcji obsługującej stronę (adres http) parsujesz argumenty otrzymane POSTem ze strony i uruchamiasz nieskończoną pętlę w której zmieniasz stan jakiegoś pinu IO na przeciwny po upływie czasu (argument przesłany przez stronę). Pomijam kwestię prawidłowego podłączenia przekaźnika do esp. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś, to zajmie Ci 3-4 dni. Powodzenia ps Zakładam, że "Telefonem z ESP mam się łączyć za pomocą WiFi." oznacza po prostu odpalenie Chrome a nie jakąś spec-aplikację opartą o sockety. Chociaż zdanie wcześniej napisałeś że jednak ma być aplikacja - dolicz sobie wtedy z miesiąc na jej napisanie
 3. https://github.com/Microsoft/vscode-cpptools/issues/2546
 4. Core instalation jest lokalnie. Pytanie, czy platformio ma uprawnienia, żeby co jakiś czas sprawdzać dostępność aktualizacji (i je sobie pobierać). Średnio raz na tydzień-dwa są jakieś update. Jak na firewallu masz np whitelist dozwolonych aplikacji, to sprawdź czy tam nie ma blokady.
 5. VS Code jest dużo "lżejsze". No i chyba opensource (nie wczytywałem się w licencję). Do VSC doinstalowujesz dodatki związane z używanym językiem wg potrzeb. Jest też wersja webowa działająca bez żadnych instalacji.
 6. A nie jesteś za jakimś firewallem? Platformio pobiera sobie sam update co jakiś czas? Gdzieś chyba odkładają się logi.
 7. Nigdy nie próbowałem dawać server.on() po uruchomieniu. Jakoś nie widziałem w tym sensu... Tak czy owak, statyczna strona www sama się nie odświeży po przerwaniu.
 8. Wszystko źle Klauzulę server.on() dajesz przed uruchomieniem serwera. Żeby coś się zaczęło dziać (zmiana strony www), to musiałbyć użyć odrobiny javascriptu (żeby miała szansą się odświeżyć) i ajaxa (żeby obsłużyć nowe dane z serwera). Poszukaj tutoriali - były jakies proste przykłady na randomnerdtutorials.
 9. SOA#1 U mnie działa Można ewentualnie schować/pokazać ikonkę (prawy przycisk myszy na pasku z ikonami) ale to nie zmienia zachowania automatyki dodawania bibliotek. A jak ściągniesz lib na dysk lokalny i podasz lib_deps ścieżkę c:\... ?
 10. Samo VS Code nie zadziała. Musisz mieć działający dodatek PlatformIO. Może go zdisablowałeś przypadkiem?
 11. Działa. Biblioteka pojawia się w katalogu .pio/libdeps Tutaj testowo dodałem do projektu na esp8266 ale to bez znaczenia. Chodzi o mechanizm.
 12. Jak nie działa, to pokaż platformio.ini
 13. Nigdy nie stosowałem żadnej magii spacjowo-tabulatorowej i działa
 14. To taka notacja. User githuba slash nazwa biblioteki. Ewentualnie numer wersji. Jak wolisz, możesz wpisać cały url, np: lib_deps = https://github.com/JoaoLopesF/RemoteDebug
 15. To nie chodzi o u-center. Problemem są moduły GPS, których nie da się przeprogramować. Teoretycznie można te moduły przekonfigurować nawet z tekstowego terminala, bez żadnego klikania. W dokumentacji napisali, co im wysłać. Ale co z tego... Podobny problem miałem z układami FT232RL. Prawdziwym można było przy pomocy FT-Prog pozmieniać różne rzeczy. Tym co udają FTDI, można było "naskoczyć" - żadne zmiany nie były zapisywane. Takie tandetne czasy nastały...
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.