Skocz do zawartości

kubawlodar

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kubawlodar

 1. Co w przypadku gdy oferowałbym te urządzenia jako usługę wraz z montażem? Czy CE jest to jedyny wymóg aby sprzedawać takie produkty?
 2. Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprzedaż własnych układów elektronicznych? Jakie certyfikaty są potrzebne aby sprzedawać je jako firma? W przypadku montażu przykładowo sterownika oświetlenia jakie kwalifikacje są wymagane? Jak to wygląda z 230v jest dodatkowo wymagane czy niekoniecznie?
 3. kubawlodar

  Sterowanie przez internet

  Warto zainteresować się protokołem MQTT. Poniżej wrzucę przykładowy link zastosowania tego protokołu. https://iotdesignpro.com/projects/how-to-connect-esp32-mqtt-broker
 4. Esp miałby być podłączony poprzez wifi. Mam dynamiczny adres ip i będzie to podłączone to jednego konkretnego routera. Z siecią domową chodziło o to, że nie chce wykorzystywać esp jak serwer.
 5. Chciałbym stworzyć własną aplikację np. w qt Creator, chociaż blynk jest jakąś opcją. Jakieś pomysły co do komunikacji?
 6. Może inaczej. Całość ma działać na zasadzie smart home, moim głównym problemem jest to gdzie trzymać dane, które byłyby wysyłane przez esp i telefon. Jak pobierać je na esp i wysyłać z esp? Gdzie właściwie najlepiej by było je trzymać żeby również poprzez aplikację mógłbym zmieniać te zmienne? Chciałbym sterować tym gdziekolwiek jestem.
 7. Załóżmy, że mamy kod switch (tryb) { case 0: digitalWrite(11, HIGH); break; case 2: break; case 1: // włącz digitalWrite(11, LOW); break; default: //wyłącz break; } i chcę zmieniać wartość zmiennej tryb poprzez telefon podłączony do internetu. Jak najlepiej to zrobić?
 8. Jak w takim razie najlepiej jest to zrobić? Aplikację chcę zrobić sam. Pytanie tylko w przypadku EEPROM jak wysyłać te dane?
 9. Chodzi o to abym mógł pobierać te informacje niezależnie od sieci do której jestem podłączony. Nie chce robić tego na lokalnej sieci.
 10. Przymierzam się do pierwszego projektu na esp32 z wykorzystaniem wifi. Pomysł jest taki, aby poprzez aplikację w telefonie sterować oświetleniem i jego trybami, ale też prezentować dane takie jak np. temperatura. Całość ma odbywać się przez internet. Mój koncept to stworzenie zmiennych i manipulowanie ich wartościami : przez telefon zmiana zmiennej odpowiadającej za tryb animacji paska czy żarówek , a esp miałoby wysyłać zmienne dotyczące temperatury itp. Gdzie najlepiej byłoby przechowywać te zmienne? Jak je odczytywać na esp i aplikacji? Czytałem kilka poradników o myS
 11. @marek1707 W lampce(12v) jeżeli to by się udało miałby mój być czujnik dotykowy, który wysyłałby stan wysoki do mikrokontrolera, a zasilanie lampki miałoby odbywać się przez tranzystor. Ten sam mikrokontroler sterowałby dodatko lampka nocna(230v) przez przekaźnik oraz paskiem led również przez tranzystor. Poziom jasności lampki(12v) byłby sterowany na dotyku lampki(sygnał pwm z mikrokontrolera), a reszta byłby na panelu z boku biurka z możliwością wybrania 3 funkcji: automatycznej, wszytko off i manualnej. @marek1707 @Treker Na 100% jest to czujnik dotykowy jednak po odcze
 12. @marek1707 Jedna para jest od zasilacza(12v) druga idzie do paska ledowego w górnej części lampki.
 13. Chcą ją właśnie zamontować w tej lampce z własnym mikrokontrolerem, który jednocześnie będzie sterował paskiem led i lampką nocną. Wyłączenie i włączenie lampki miało by się odbywać poza miejscem na dotyk A na lampce dotyk odpowiadałby tylko za poziom jasności. Niby można użyć potencjometru, ale efekt nie będzie ten sam.
 14. Na pewno nie ma nic w środku tego. Przesyłam dodatkowe zdjęcie. Reaguje po zbliżeniu palca @Treker
 15. Witam Czy wie ktoś może gdzie kupić lub jak działa gąbeczka, która zbiera dotyk z plastiku. Ewentualnie gdzie można ją dostać. W zdjęciu jest pokazane, o który element mi chodzi. Jest to lampka nocna.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.