Skocz do zawartości

Aiden_Pearce

Użytkownicy
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Aiden_Pearce wygrał w ostatnim dniu 9 grudnia 2018

Aiden_Pearce ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

16 Dobra

O Aiden_Pearce

 • Ranga
  3/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Języki programowania
  C#

Ostatnio na profilu byli

75 wyświetleń profilu
 1. Mam w takim razie pytanie. Piszę program, który za zadanie ma przeliczać rzeczy związane z elektroniką. Czy on by się kwalifikował? Napisałem go w C#.
 2. To kwestia tego że nie napisałeś nawiasów po else. Nawet jeżeli ci to teraz działa poprawnie to: //kod z warunkiem if else Serial.println(odebraneDane +"- taki kolor nie został zdefiniowany"); digitalWrite(zielona,HIGH);//to by ci się nie wykonało dla else Po else należy mieć nawiasy. One dyktują co się wykona w przypadku nie spełnienia warunków. //Kod z warunkiem if else{ Serial.println(odebraneDane +"- taki kolor nie został zdefiniowany"); digitalWrite(zielona,HIGH);//Teraz ta linia by się wykonała }
 3. Logujesz się z Rpi? Czy z innego komputera?
 4. Bez podstaw html nie wykorzystasz w pełni możliwości php
 5. Tak mi się wydaje. Zacząć możesz od strony, php zawsze można dorzucić.
 6. Masz na myśli przerobienie html/css na ładnieszy? Nie powinno być problemu. Na przykład opcja sprawdzania danych z bazy z poziomu strony?
 7. Aiden_Pearce

  System operacyjny dla oprogramowania zestawu

  Zakładam że pytasz się o możliwość instalacji Arduino IDE na tych systemach? Jeżeli tak to tu znajdziesz środowisko: https://www.arduino.cc/en/Main/Software
 8. To byłby dobry pomysł. Zwłaszcza że ostatni artykuł o RPi rozpoczął ten temat.
 9. Aiden_Pearce

  Pytanie o konieczność używania obudowy

  Dodam jeszcze że obudowa zabezpiecza przed kurzem (bardziej niż jej brak) i pomaga w wentylacji (w przypadku obudowy forbot)
 10. Aiden_Pearce

  Co robi polecenie sudo?

  W RPi domyślnie root chyba nie ma hasła. (nie jestem pewien) sudo su Pojęcia nie mam.... ale jak masz roota to możesz zmienić hasło użytkownika
 11. Aiden_Pearce

  Co robi polecenie sudo?

  sudo su (z tego co pamiętam) sudo to takie przywołanie roota, do jego użycia potrzebujesz hasła. pi nie jest rootem. sudo powoduje wykonanie polecenia jako root. Jesteś rootem dopiero wtedy kiedy zmienisz użytkownika, ale wtedy nie jesteś pi Możesz się zalogować jako root. Natomiast wtedy nic cię nie chroni przed zniszczeniem całego systemu. To nie tak jak admin w windows gdzie mimo tytułu i tak nie mogłeś zaznaczyć systemu go usunąć (pomijam format). root może wszystko. Przyznanie normalnemu użytkownikowi/adminowi uprawnień roota oznaczałoby, że teraz twój najmniejszy błąd może zniszczyć system.
 12. Aiden_Pearce

  Co robi polecenie sudo?

  Bo zmieniłeś hasło roota. sudo powoduje wykonanie polecenia jako root
 13. Aiden_Pearce

  Co robi polecenie sudo?

  Można powiedzieć że nikt. root to superużytkownik którego ograniczenia nie dotyczą. Jak używasz roota to możesz wszystko i nic cię przed błędami (twoimi) nie chroni.
 14. Aiden_Pearce

  Dwa przyciski i 14 diod led i wyświetlacz

  Lepszym pomysłem jest optymalizacja programu (zmniejszenie ilości kodu poprzez pętle, metody, itp.) Nic cię to nie kosztuje a wprowadzanie modyfikacji będzie znacznie milsze i przyjemniejsze.
×