Skocz do zawartości

Aiden_Pearce

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Aiden_Pearce

 1. Zmień dostępność zmiennych. W tym momencie za każdym przebiegiem tworzysz nowe zmienne a stare wyrzucasz. float napiecie = 0; float procent = 0; void stanBaterii() { napiecie = analogRead(27) / 4096.0 * 7.17; procent = (napiecie - 3.50)/0.007; } void ekran() { display.setRotation(1); display.fillScreen(GxEPD_BLACK); display.setTextColor(GxEPD_WHITE); display.setTextSize(2); display.setCursor(0, 10); display.print("Bateria: "); display.print(napiecie); display.println(" V"); display.print("Stan: "); display.print(procent, 0); display.println("%"); display.update(); } Teraz są to zmienne dostępne globalnie (nie tylko w metodzie).
 2. Wchodzisz w terminal, i instalujesz (apt-get install) pakiet, który znajdujesz poleceniem apt-cache search.
 3. Bo nie może się aktualizować. Przypisanie wartości pojawia się raz i nie jest w pętli.
 4. A będziesz wykorzystywał jakiekolwiek z tych funkcji? Znajdź sobie tani, z użytecznymi dla ciebie funkcjami, a nie najdroższy na rynku. Naucz się najpierw metodą prób i błędów na czymś podstawowym, żeby portfel nie ucierpiał w razie ludzkiego błędu.
 5. @SOYER Myślę, że ten link ci coś rozjaśni. Zmien uprawnienia dostępu w /html tak żebyś mógł tam coś zapisać.
 6. Jeżeli masz na myśli dwustronną taśmę klejącą, to możesz. Nikt ci nie broni. Pytanie czy to dobry pomysł. Przeczytaj o budowie płytki stykowej zanim to zrobisz.
 7. co za bzdura, podaj proszę źródło... Wycofuję... źle pamiętałem treść filmu. To było porównanie do innych gatunków, w sensie "niektóre gatunki mogą ewoluować łatwiej niż człowiek". W razie gdyby ktoś był zainteresowany
 8. Akurat w przypadku człowieka to nie działa. Z tego co wiem (poprawcie mnie jeżeli się mylę, nie jestem biologiem) człowiek ma mechanizmy które utrudniają ewolucję. Więc jedyne co my możemy zrobić aby następne pokolenie było lepsze to nauka na błędach i modyfikacja DNA. Dobrze. Ale każda cywilizacja dąży do tego aby stworzyć coś inteligentniejszego na swoje podobieństwo. Nie jest powiedziane że musi to być przemyślany twór (pod względem funkcjonalności). Przykład: mech bojowy z gąsienicami jest dużo lepszym wyborem, jednakże jakby ktoś chciał kupić/zrobić takiego mecha to wolałby żeby miał 'nogi' pomimo faktu, że to ułatwia jego zniszczenie.
 9. I pogłaskania. Najlepiej kiedy człowiek jest zajęty. Nie, nie, nie, to zupełnie niemożliwe, abstrakcyjne, imponderabilia... Dlaczego? CNK ma teatr robotyczny. A pomysł jest ciekawy, może nawet wkręciłbym się w oglądanie sportu.
 10. Mam w takim razie pytanie. Piszę program, który za zadanie ma przeliczać rzeczy związane z elektroniką. Czy on by się kwalifikował? Napisałem go w C#.
 11. To kwestia tego że nie napisałeś nawiasów po else. Nawet jeżeli ci to teraz działa poprawnie to: //kod z warunkiem if else Serial.println(odebraneDane +"- taki kolor nie został zdefiniowany"); digitalWrite(zielona,HIGH);//to by ci się nie wykonało dla else Po else należy mieć nawiasy. One dyktują co się wykona w przypadku nie spełnienia warunków. //Kod z warunkiem if else{ Serial.println(odebraneDane +"- taki kolor nie został zdefiniowany"); digitalWrite(zielona,HIGH);//Teraz ta linia by się wykonała }
 12. Bez podstaw html nie wykorzystasz w pełni możliwości php
 13. Tak mi się wydaje. Zacząć możesz od strony, php zawsze można dorzucić.
 14. Masz na myśli przerobienie html/css na ładnieszy? Nie powinno być problemu. Na przykład opcja sprawdzania danych z bazy z poziomu strony?
 15. Zakładam że pytasz się o możliwość instalacji Arduino IDE na tych systemach? Jeżeli tak to tu znajdziesz środowisko: https://www.arduino.cc/en/Main/Software
 16. To byłby dobry pomysł. Zwłaszcza że ostatni artykuł o RPi rozpoczął ten temat.
 17. Dodam jeszcze że obudowa zabezpiecza przed kurzem (bardziej niż jej brak) i pomaga w wentylacji (w przypadku obudowy forbot)
 18. W RPi domyślnie root chyba nie ma hasła. (nie jestem pewien) sudo su Pojęcia nie mam.... ale jak masz roota to możesz zmienić hasło użytkownika
 19. sudo su (z tego co pamiętam) sudo to takie przywołanie roota, do jego użycia potrzebujesz hasła. pi nie jest rootem. sudo powoduje wykonanie polecenia jako root. Jesteś rootem dopiero wtedy kiedy zmienisz użytkownika, ale wtedy nie jesteś pi Możesz się zalogować jako root. Natomiast wtedy nic cię nie chroni przed zniszczeniem całego systemu. To nie tak jak admin w windows gdzie mimo tytułu i tak nie mogłeś zaznaczyć systemu go usunąć (pomijam format). root może wszystko. Przyznanie normalnemu użytkownikowi/adminowi uprawnień roota oznaczałoby, że teraz twój najmniejszy błąd może zniszczyć system.
 20. Bo zmieniłeś hasło roota. sudo powoduje wykonanie polecenia jako root
 21. Można powiedzieć że nikt. root to superużytkownik którego ograniczenia nie dotyczą. Jak używasz roota to możesz wszystko i nic cię przed błędami (twoimi) nie chroni.
 22. Lepszym pomysłem jest optymalizacja programu (zmniejszenie ilości kodu poprzez pętle, metody, itp.) Nic cię to nie kosztuje a wprowadzanie modyfikacji będzie znacznie milsze i przyjemniejsze.
 23. Właściwie dla obu. Bo pętla zajmie tyle samo czasu do wykonania, ale mniej pamięci zostanie poświęcone na kod. To przestań czytać, zacznij próbować stosować pętle. Wtedy się ich nauczysz. Jak będziesz tylko czytał to możesz czytać do końca świata. Nie twierdzę że znajomość teorii jest zła. Ale nie zawsze sama teoria wystarcza. Z konwerterem nie pomogę.
×
×
 • Utwórz nowe...