Skocz do zawartości

tomekpilat

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O tomekpilat

 • Ranga
  2/10
 1. Moim zdaniem użycie funkcji atoi(const char * str) w instrukcji switch jest błędne. Problem pojawia się, gdy oprócz cyfr wysyłamy coś innego, np. literkę "b", wtedy nie może zostać poprawnie wykonana konwersja z łańcucha znaków na typ int. Można to znaleźć w opisie funkcji: Wtedy przechodzimy błędnie do kodu odpowiadającemu za odebranie 0. Tutaj wystarczy po prostu, zamiast konwertować cyfrę na liczbę coś takiego, użyć wartości bezpośrednio. switch(byte_received) { case '0': ... case '1': ... default: ... }
 2. Dzięki. Poszukam w swoim takiej możliwości. Kupiłem tani model przystawki oscyloskopowej na USB (Hantek 6022BE) do celów edukacyjnych i nie ogarnąłem jeszcze wszystkich możliwości.
 3. Cześć, W jaki sposób odcięliście 5V podczas pomiarów napięcia wyjściowego przetwornicy impulsowej oscyloskopem? Do drugiego kanału zostało podpięte napięcie referencyjne 5V oraz użyta funkcja obliczania różnicy na obu kanałach?
 4. Tak, wszystkie ćwiczenia z tej lekcji udało mi się wykonać.
 5. Chyba zepsułem jeden z tranzystorów BS170. Mam nadzieję, że nie będą potrzebne obydwa w dalszej części kursu. Zepsuty tranzystor przepuszcza prąd ze spadkiem napięcia ok. 3V bez przyłożonego napięcia do bazy. Co ciekawe miernik wskazuje, że niepodłączony nigdzie tranzystor ma napięcie między drenem a źródłem ponad 20mV. Oczywiście pokazuje też zwarcie. Nie pokazuje zwarcia między bramką i źródłem, ani bramką i drenem. Dodatkowo po zwarciu drenu i bramki tranzystor się zatyka.
×
×
 • Utwórz nowe...