Skocz do zawartości

Karliko

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Karliko

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wpisałem z pliku dhcline.conf i nic. Nie wiem dlaczego wgl eduroam jest na szaro.
 2. @Elvis Wpisałem też taki config i narazie mi się pokazało coś takiego, nie mogę kliknąć w eduroam. Wiesz może co dalej zrobić? Wiem że skądś trzeba mieć adres ip danego przez router malince ale nie wiem kompletnie jak go odczytać.
 3. Do nauki pracy z RPI, mam już dość podłaczania kabla ethernet i chciałem zapytać czy jest to wgl możliwe by połączyć się z eduromem. Na filmiki poniżej jest taki tutorial jak się połączyć ale ja nie mam hasła tylko certyfikat i nie wiem jak się go załącza.
 4. Cześć, chce się połączyć z raspberry pi 3 B+ przez eduroam (sieć uczelnianą) i nie wiem kompletnie jak to zrobić bo nie mam hasła i loginu do sieci tylko sam certyfikat do logowania. W internecie są filmiki i tematy na forach po ang ale ja nic z nich nie rozumiem. Z góry dziękuję za pomoc.
 5. Cześć, mam problem z moim raspberry pi 3 B+ bo po wpisaniu tej frazy: "apt list --installed | grep rpi.gpio" wywala mi taki oto błąd
 6. Wykonałem, chodzi mi tylko o ten przypadek z generatorem. Ja to rozumiem tak że z wyjścia US1B wypływa prąd o napięciu 6V i dalej przez rezystory jest ograniczany prąd i żeby bramka się przełączyła to co musi się stać na wejściu US1B? Skoro od wyjścia US1B do wejścia US1B jest 6V to tylko musi np jeden elektron przepłynąć by bramka się przełączyła? Bo jakiś prąd płynie przecież przez R1.
 7. Bardziej mi chodzi o to co sie dzieje w przewodach. Bo nie rozumiem co to znaczy że do wejścia bramki US1B ma wpłynąć 6V. Po drodze są rezystory na których odkłada się napięcie i przy wejściu jest tak jakby 0???
 8. Rozumiem że napięcie odkłada się na rezystorach R1, R2 i potencjometrze i koniec końców na wejście US!B wpływa 0V i kondensator ma za zadanie tutaj dać te napięcie na wejście US1B? Jak sobie wgl wyobrazić napięcie które decyduje o przełączeniu bramki? Ktoś mógłby mi wytłumaczyć?
 9. Cześć, szukam programu do symulacji obwodów elektronicznych z pokazanym przepływem elektronów. Jestem studentem więc mogę się załapać na edukacyjną wersję Potrzebuje go do zrozumienia działania układów cyfrowych z kursu techniki cyfrowej i też do innych rzeczy.
 10. Hej, mam pytanko. Serwo zawsze na początku ustawia się do pozycji około 90 stopni, czy to można jakoś zmienić? By np zaczynał od 0.
 11. @Treker Wszystko teraz działa, dziękuję a mógłbyś napisać co robią pozostałe opcje? Bo na stronie Arduino nic nie znalazłem.
 12. @Treker Mam takie okienko z wyborem: -brak zakończenia linii -nowa linia -- to mam ustawione w domyśle -powrót karetki -zarówno NL jak i CR
 13. A masz jakiś pomysł co się stało że nie mogę nic wysyłać przez terminal?
 14. @Treker Nie za bardzo wiem o co chodzi, nic nie dopisuje a powinienem dopisać np "2\n"?
 15. Na Arduino IDE wszytko działa. Dopiero w trakcie resetowania arduino z przycisku można wgrać inny program w Arduino IDE nie są potrzebne takie rzeczy. Takie rzeczy dzieją się tylko jeśli mam program co wysyła do terminalu jakieś liczby czy litery
×
×
 • Utwórz nowe...