Skocz do zawartości

MaciejZyskowski

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Dobra

O MaciejZyskowski

 • Ranga
  3/10
 • Urodziny 22.08.1994

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Oslo
 • Języki programowania
  C/C++, Bash
 • Zainteresowania
  lasery, optoelektronika, mikrokontrolery
 • Zawód
  mgr inż. elektroniki i telekomunikacji

Ostatnio na profilu byli

484 wyświetleń profilu
 1. Dlaczego zaraz taki atak? Zawsze przeglądam forum przed dodaniem postu i wyszukuje słowa kluczowe. Być może teraz udało mi się coś przeoczyć, za co przepraszam, ale każdemu czasem może się zdarzyć. Myślałem żeby dodać uprawnienia dla wszystkich stąd ta linijka z 777, ale wykonałem ją tylko w folderze z blogiem, więc dotyczy tylko niego. Dane do logowania z poziomu phpMyAdmin działają normalnie. Mam dostęp do tabel itd.. Dzięki za pomoc i chętnie zapoznam się z linkami.
 2. Hej! Czy moglibyście poradzić mi gdzie leży błąd z moim serwerem? Utknąłem na instalacji wordpressa. Robiłem krok po kroku i prowadzałem również te same dane użytkowników co w kursie, lecz nie mogę dostać się do mojej bazy danych - zdjęcie. Are you sure it exists? Tak, zrobiłem jak w instrukcji. Does the user mysql_user have permission to use the blog database? Tak sądzę. Wykonałem komendę "sudo chown -R www-data: ." oraz "sudo chmod -R 777 ." On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like username_blog. Could that be the problem? Nie, jestem pewny nazwy bazy. Proszę o sugestie co tu naprawić, gdyż nie jestem biegły w kwestiach webowych. Z góry dzięki!
 3. Dziękuję wam za odpowiedzi! Jakie to było irytujące! Już działa... Obecnie używam poczty wp z serwerem smtp.wp.pl i portem 465 (https://pomoc.wp.pl/jak-skonfigurowac-program-pocztowy) i mogę spamować na moje skrzynki mailowe. Ważne, żeby włączyć w opcjach poczty wp dostęp rzez IMAP oraz POP. Swoją drogą, jakimś cudem kilka testowych wiadomości doszło do mojej starej poczty wp - dokładnie dwie - a później już im się odechciało, mimo że skrzynki gmail odbierały bezproblemowo każdą wiadomość. Ja już nawet nie próbuję tego zrozumieć.... ;D Działa wystarczająco dobrze! Zmiana ustawień w koncie google niestety mi nie pomogła, ale będę mieć to na uwadze w przyszłości. Dzięki za podpowiedzi!
 4. Posiadam wersję community edition 2020.1.2. Raczej nie będę kupował wersji profesjonalnej.
 5. Hej! Kompletnie nie pojmuję jednej rzeczy. Wysyłanie maili działa mi tylko z jednej skrzynki na wp. Sprawdzałem już gmail i yandex, ale mój stary email na wp działa zawsze. Stworzyłem więc specjalnie nową skrzynkę wp dla rpi, używam tych samych ustawień (serwer smtp.wp.pl na port 587), ale wiadomość testowa nigdy nie dociera. Próbowałem trochę pobawić się w różne konfiguracje, ale dalej nic. Czy macie jakieś sugestie dlaczego tak się dzieje? Z góry dziękuję!
 6. Podczas tworzenia nowego projektu mam do wyboru Virtualenv/Pipenv/Conda, przy czym dwa ostatnie potrzebują dodatkowych ścieżek do plików. Czy po samej instalacji IDE robiłeś coś ekstra aby móc odpalać skrypty na RPi? Udało mi się zainstalować PyCharm na RPi 4B 4GB i działa to całkiem nieźle. Chciałem mieć to IDE na płytce, a następnie łączyć się poprzez VNC. Może jednak lepiej byłoby wykorzystać SSH do zdalnego łączenia się z RPi i używać mojego zwykłego pc, ale czy myślisz że wtedy problem z importowaniem zasobów by zniknął? Jestem dosyć zielony w języku Python... :< Dziękuję Wam za odpowiedzi!
 7. Cześć! Zastanawiam się jakich programów używacie do pisania skryptów w Python. Jak wiadomo, język ten jest ekstremalnie wrażliwy na wszelkie białe znaki, więc dobry edytor to podstawa. Obecnie używam domyślnego Thonny Python IDE, lecz chciałbym mieć auto-uzupełnienie/podgląd do obiektów i metod. Zainstalowałem PyCharm, lecz nie do końca rozumiem dlaczego nie mogę importować bibliotek potrzebnych do mojego programu - unable to import module. Fajnie jakbyście podzielili się czego Wy używacie.
 8. Już się z tym uporałem. Musiałem zaktualizować pakiety systemu, tzn. wykonałem sudo apt update, sudo apt upgrade, następnie do komendy z kursu odstawiłem ddmpeg zamiast avconv. Dziękuję za odzew.
 9. Cześć. Widziałem, że temat był już poruszany, lecz wygląda na to że może coś się zmieniło od czasu dyskusji. Mianowicie nie mogę zainstalować pakietu libav-tools. pi@raspberrypi:~/timelapse $ sudo apt-get install -y libav-tools Czytanie list pakietów... Gotowe Budowanie drzewa zależności Odczyt informacji o stanie... Gotowe Pakiet libav-tools nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet. Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł. Jednak następujące pakiety go zastępują: ffmpeg E: Pakiet libav-tools nie ma kandydata do instalacji Pakiet ffmpeg mogłem zainstalować, lecz nie działa poprawnie. pi@raspberrypi:~/timelapse $ ffmpeg ffmpeg: symbol lookup error: /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/neon/vfp/libavcodec.so.58: undefined symbol: bcm_host_is_fkms_active pi@raspberrypi:~/timelapse $ ffmpeg --help ffmpeg: symbol lookup error: /usr/lib/arm-linux-gnueabihf/neon/vfp/libavcodec.so.58: undefined symbol: bcm_host_is_fkms_active Czy macie jakieś sugestie jak można to naprawić? Oczywiście sprawdzałem w google, ale póki co bez sukcesów.
 10. Dziękuję za szybką odpowiedź. Być może coś mi wcześniej umknęło, ponieważ po zakomentowaniu dtoverlay=vc4-fkms-v3d rozdzielczość VNC zmieniana jest wedle mojej woli (tzn. ustawień w config.txt).
 11. Hej. Mam dosyć niewielki, lecz utrudniający nieco pracę problem. Zauważyłem, że niezależnie od ustawień rozdzielczości raspi-config program VNC Viewer wyświetla okno o rozdzielczości 1024x768. Próbowałem trochę pobawić się w modyfikację pliku /boot/config.txt, lecz również nic z tego. Może macie jakieś rady dlaczego tak się dzieje? Zauważyłem, że kiedy podłączę monitor do RPi oraz przechwycę pulpit poprzez VNC, wyświetlana jest większa rozdzielczość. Powyższy problem występuje jedynie, wówczas kiedy RPi jest podłączone wyłącznie do zasilania. Swoją drogą dziękuję bardzo za kurs.
 12. Jakim cudem wyleciało mi to z głowy? Ah, dziękuję! Niestety i tak nie miałbym jak podesłać teraz kodu. I tak, masz racje, ten warunek właściwie nigdy się nie spełnia. Dzięki za odpowiedzi!
 13. Witajcie! Pracuje obecnie na Nucleo-F746ZG. Chce nawiązać komunikacje przez SPI z FPGA. Moje urządzenie działa jako slave. Obecnie nie jest źle, komunikacja działa poprawnie w obydwie strony. Problem jest w zasadzie prosty, FPGA wysyła mi 32 liczby 16bitowe, a ja mam je odebrać w odpowiedniej kolejności. Co wiec robie? Ustalam, że ciąg liczb powinien się zaczynać od wartości 0x01. Niestety moje próby zakończyły się niepowodzeniem. Mikrokontroler "łapie" dane w losowym momencie, stąd w moim buforze dane zaczynać się mogą od dowolnej liczby ze zbioru wszystkich 32 liczb. Można to potraktować jako przesuniecie w fazie, lecz najgorsze jest to że po "złapaniu" jest ono stale. Wiec moje ify na niewiele się zdadzą, bo jak 0x01 jest na 7 miejscu w buforze to tak już pozostanie. Mam nadzieje, że wyraziłem się względnie jasno. Zamieszczam część kodu obsługująca SPI. Używam HAL i w projekcie pomaga mi CubeMX. Będę wdzięczny za sugestie! #define WORD_LENGTH 32 /* word length */ uint16_t rx_spi5[WORD_LENGTH]; /* Buffer for received data from SPI5 */ uint16_t tx_spi5[WORD_LENGTH]; /* Buffer for sending data from SPI5 */ uint16_t trig = 0x0001; /* Trigger value */ void HAL_SPI_TxRxCpltCallback(SPI_HandleTypeDef *hspi) { if(hspi->Instance == hspi5.Instance) { //HAL_SPI_Receive_IT(&hspi5, &rx_spi5, 1); HAL_SPI_TransmitReceive_IT(&hspi5, tx_spi5, rx_spi5, WORD_LENGTH); } } while(1) { if (rx_spi5[0] == trig) { for (int i = 0; i <WORD_LENGTH; ++i) { size = sprintf(data, " %x ; ", rx_spi5[i]); HAL_UART_Transmit(&huart3, data, size, HAL_MAX_DELAY); memset(data, 0, 75); } size = sprintf(data, "\r\n"); HAL_UART_Transmit(&huart3, data, size, HAL_MAX_DELAY); memset(data, 0, 75); } }
 14. Got it! Rozwiazanie jest niesamowicie trywialne. Do funkcji udpecho_raw_recv() nalezy dopisac: pbuf_free(p); Konieczne jest czyszczenie obydwu buforow, zarowno tego nadawczego (ethTxBuffer_p_x) i odbiorczego (p). Moze chociaz komus pomoga moje rozkminy, a tymczasem temat do zamkniecia. :)
 15. Witam serdecznie. Prosze wybaczyc, ze bez pisze bez polskich znakow, ale teraz do rzeczy. Chce nawiazac komunikacje pc - mcu przez Ethernet. Pracuje na Nucleo F746ZG. Stworzylem projekt z pomoca CubeMX (v4.27.0) w ktorym uruchomilem lwIP i podstawowe protokoly (w tym UDP), jako IDE uzywam Eclipse OpenSTM32. Ustalenie IP mikrokontrolera wykonywane jest przez DHCP. Ping oraz echo UDP dziala bez problemu (wyslanie pakietu UDP z dowolnego pc w sieci skutkuje odeslaniem wiadomosci na ten sam adres ip oraz port). Moj problem zaczyna sie wowczas, gdy zmodyfikowalem funkcje udpecho_raw_recv() i chce umiescic inne dane w odsylanym pakiecie. udp_sendto(pcb, p, addr, port); /* dziala jak echo */ udp_sendto(pcb, ethTxBuffer_p_x, addr, port); /* wysyla dane z bufora */ Po przeslaniu zwykle okolo 10 pakietow z pc i uzyskaniu odpowiedzi od mcu z pakietem o innej tresci nagle mikrokontroler przestaje odpowiadac (obrazek screenshot_udp.jpg). Wyglada mi to na problem z buforem pbuf w funkcji udpecho_raw_recv(), lecz nie wiem jak sie za to zabrac. Czy ktos z Was ma moze doswiadczenie z lwIP i moglby mi podpowiedziec co z tym zrobic? Przegladalem wiele stron z podobnymi problemami, ale jednak opisane tam rozwiazania lub rady mi nie pomogly. Z gory dziekuje! Kod wyglada nastepujaco: Zmienne globalne: /* USER CODE BEGIN PV */ /* Private variables ---------------------------------------------------------*/ extern struct netif gnetif; static struct udp_pcb *udpPcb1_p; ip_addr_t ipaddress; static const char clientPacket_c[] = { 0x49, 0x20, 0x6c, 0x69, 0x6b, 0x65, 0x20, 0x63, 0x61, 0x74, 0x73, 0x2e }; static const char reply[] = { 0x67, 0x6f, 0x74, 0x20, 0x69, 0x74, 0x20, 0x62, 0x72, 0x6f }; /* USER CODE END PV */ Funkcje: static void udpecho_raw_recv(void *arg, struct udp_pcb *pcb, struct pbuf *p, struct ip_addr *addr, u16_t port) { static struct pbuf *ethTxBuffer_p_x; ethTxBuffer_p_x = pbuf_alloc(PBUF_TRANSPORT, sizeof(reply), PBUF_RAM); memcpy(ethTxBuffer_p_x->payload, reply, sizeof(reply)); udp_sendto(pcb, ethTxBuffer_p_x, addr, port); pbuf_free(ethTxBuffer_p_x); } /*-----------------------------------------------------------------------------------*/ void udpecho_raw_server_init(u16_t port) { struct udp_pcb *pcb; printf("%s() ..........\n", __func__); pcb = udp_new(); udp_bind(pcb, gnetif.ip_addr.addr, port); /* no need to loop forever */ udp_recv(pcb , udpecho_raw_recv, pcb); } W main() z rzeczy dodanych przeze mnie jest tylko: udpecho_raw_server_init(20); while(1) { MX_LWIP_Process(); }
×
×
 • Utwórz nowe...