Skocz do zawartości

zook

Użytkownicy
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

21 Dobra

O zook

 • Ranga
  4/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Są szanse na filtry cyfrowe w kontescie przetworników? Czy to muszę jednak trochę zbyt poważny temat? Pytam bo w sumie nie mam wyczucia.
 2. Bardzo możliwe, z tym że teraz jest też MKR Zero, ta sama płytka tylko w innych wymiarach.
 3. Jak już pisałem mi wydaje się że to Arduino może z powodzeniem zastąpić dotychczasowe rozwiązania w kioskach, kasach samoobsługowych czy interfejsach. Most na wyświetlenie obrazków i sterowanie drukarka fiskalną ma wystarczająco. Z zalet to brak Windowsa i jego powolny rozruch i niepotrzebna złożoność.
 4. @Treker też widzę to pewną konkurencję. Konkretnie w różnego rodzaju sterownikack czy wyświetlaczach. Jednyn z proponowanych, nawet tu na forum, zastosowań dla rpi4 było użycie w ramach wszelkiej maści ekranów informacyjnych. Nowe Arduino powinno sobie z tym poradzić. Nie wiem jak jest w tym przypadku ale DP w teorii pozwala na podłączenie kilku monitorów. Jako baza do budowy sterownika do klimatyzacji czy czegoś podobnego też powinien się nadać.
 5. Nie rzuciła mi się ta informacja w oczy, ale stawiam na typowa dla serii i.MX szybkość. Nowością w tym układzie jest tak na prawdę tylko prędkość rdzenia a nie peryferiów. Zresztą teoretycznie nxp ma od dawna szybsze układy i.MX 6, qzawiera kilka układów typu M4 + Ax (nite pamiętam który dokładnie typ rdzenia z rodziny Cortex A). Stawiam na to że wszystko poza samym rdzeniem M7 zostało żywcem przeniesione właśnie z i.MX 6.
 6. No właśnie jeśli c64 liczy się jako Personal Computer. To mój pierwszy miał 1mhz i 64kb ramu potem był duży przeskok na Celerona 333, uroki życia na wsi.
 7. Teensy 4.0 also can also be overclocked, well beyond 600 MHz! Trochę mnie to przeraża.
 8. Coś nie tak z zdrowiem? Ja mam za sobą półmaraton po całym życiu przed konsolą/komputerem.
 9. Czyli nie jako całość. Myślę że pobieranie jednej podstrony raz na 15 minut obciąża taki serwer mniej niż moje osobiste wizyty na tej stronie. A wycieczki osobiste czy porady możesz sobie jednak następnym razem darować.
 10. Nie wiem jak jest z PKP (jeszcze) [choć dość trzeba że PKP jako całość nie istnieje, jest z różnych przewoźników] ale Warszawski ZTM dane udostępnia przez: https://api.um.warszawa.pl/ Ostatecznie właśnie można napisać crawlera który będzie zbierać dane z rozkładu. Ja tak zrobiłem w przypadku strony ZTM i zakładki informującej o utrudnieniach, głównie dla sportu.
 11. @Treker Mi pojęcie to ciągle kojarzy się bardziej z mainframami. Do rzeczy typu kiosk bardziej pasuje słowo kiosk, ale to tylko takie moje marudzenie.
 12. Dziwna argumentacja apropo dwóch monitorów. Chyba że ten "thine client" służył do wyświetlenia tablic informacyjnych itp. Zastosowanie w którym rozumiem istnienie dwóch monitorów.
 13. Tak to się nazywa. Swoją drogą wspomniane Beaglebone pocket w środku sowiego SiP wykorzystywało wiśnie PoP. Nie jest to odosobniony przypadek.
 14. Tak pocket, chociaż SiP nie oznacza że tych komponentów zewnętrznych nie będzie. Będą po prostu zredukowane do minimum. Patrz Snapdragon niby SoC a pamięć jest lutowana na nim a nie w środku.
×
×
 • Utwórz nowe...