Skocz do zawartości

DraveS

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O DraveS

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 11.04.1989

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śrem
 • Języki programowania
  C++/JS/PHP
 • Zainteresowania
  Lotnictwo, Drony, Modele RC, Sport, Programowanie
 • Zawód
  Programista/Web Developer

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jest możliwość podłączenia tabletu jako wyświetlacza do RPi? Chodzi mi raczej o rozbiórkę tabletu i podłączenie go np taśmą. Mam starego acer a200 ale jego prędkość działania jest już tragiczna. Zastanawiałem się czy mógłbym użyć jakoś wyświetlacza.
 2. Hej napisałem sobie w lua taki kodzik. On oczywiście działa, ale mi się nie podoba za bardzo. commandArray = {} if (devicechanged['Przycisk'] == 'Open' and otherdevices['Dioda'] == 'Off') then commandArray['Dioda']='On' end if (devicechanged['Przycisk'] == 'Open' and otherdevices['Dioda'] == 'On') then commandArray['Dioda']='Off' end return commandArray Jak to napisać jakoś mnie topornie? Np żeby stosować wartości boolienwoskie zamiast 'Open', 'Off'. Użyć negacji i przyporządkować do zmiennych żeby kod wyglądał np tak?: dioda = otherdevices['Dioda'] przycisk = otherdevices['Przycisk'] if(przycisk.value == 1){dioda.value = !dioda.value}
 3. @Treker Masz rację, ja użyłem sobie 17 i jakoś kompletnie przeoczyłem informację o dodaniu tych linii do pliku. Moja wina przepraszam bardzo (teraz przynajmniej lepiej zapamiętam ;)) Drugi zadziałało bardzo dobrze. Dziękuję bardzo i w sumie przepraszam za lenistwo następnym razem zajrzę do dokumentacji.
 4. Hej mam dwa pytanka: W kursie jest, że żeby np zrobić z IO17 wyjście to tam robimy /usr/bin/gpio export 17 out. Potem coś tam coś tam i restartujemy malinkę itp. Ale przecież po restarcie wszystko się zeruje. To u mnie jest coś nie tak? Dopisałem sobie tą linię do pliku domoticza na początku i wtedy faktycznie jest ok, ale nie wynika to z kursu. Ogarnąłem sobie taki kod do obsługi DHT11: # Domoticz server SERVER="192.168.0.53:8181" # DHT IDX DHTIDX="2" # DHTPIN DHTPIN="4" sleep 5 sudo nice -20 python /home/pi/Adafruit_Python_DHT/examples/AdafruitDHT.py 11 $DHTPIN > /var/tmp/temp.txt #TEMP=$(cat /var/tmp/temp.txt | grep "Temp" | awk '{ print $3 }') #TEMP=$(cat /var/tmp/temp.txt | grep "Temp") TEMP=$(awk ' /Temp/ {print substr ($0,6,4)}' /var/tmp/temp.txt) #HUM=$(awk ' /Hudmidity/ {print substr ($0,0)}' /var/tmp/temp.txt) #HUM=$(awk ' /Humidity/ {print 1$}' /var/tmp/temp.txt) HUM=$(awk ' /Humidity/ {print substr ($0,22,4)}' /var/tmp/temp.txt) echo $TEMP echo $HUM # Send data curl -s -i -H "Accept: application/json" "http://$SERVER/json.htm?type=command&c=getauth&param=udevice&idx=$DHTIDX&nvalue=0&svalue=$TEMP;$HUM;2" TEMP="" HUM="" Ale gdy ustawię w domoticzu hasło to wtedy kod nie może się dostać. Jak jeszcze przekazać dane do logowania?
 5. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  @Treker To będzie wina czytnika. Obie karty po poprawnym już flashowaniu są praktycznie niewidoczne dla huaweia. Gdy flashowałem kartę od samego początku huaweiem to było jakby poprawnie, czyli tworzyły się 2 dyski, windows chciał je formatować był dysk boot z plikami itd. Ale RPi tego nie widział. Gdy zrobiłem flasha nowym czytnikiem na pierwszy rzut oka wszystko było tak samo. Z tą różnicą, że działały w RPi. Ale karty z powrotem włożone do huaweia są już dla niego nieczytelne. Widać tylko ~80 MB miejsca w połowie zajętego, niby jako boot, ale drugiego dysku już nie ma. Nie ma możliwości zrobienia flasha w Etcherze. Po włożeniu do nowego czytnika wszystko wraca do normy (2 dyski flash itd bezproblemowo)
 6. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  @Treker Specjalnie dla Ciebie sflashowałem starą kartę i.. też poszło. Widać wina czytnika który jest modemem (huawei E3372). Jeszcze bym się pokusił o flashowanie nowej karty tym czytnikiem i sprawdzenie czy nie zadziała ale mi się już nie chce kasować wszystkiego. Przynajmniej dobrze wiedzieć, że mam 2 sprawne karty. No i okazuje się, że czasem może i czytnik zawinić albo jakaś bardzo niekorzystna konfiguracja akurat 2 sztuk sprzętu które się nie polubiły
 7. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem nową kartę i nowy reader i poszło elegancko. Chociaż nie wiem czemu bo poprzedni działa normalnie, karta identyczna jak poprzednia 16GB class10 jedna i druga. No ale one potrafią mieć swoje fochy. Tak czy inaczej kryzys zażegnany. Jeszcze raz dzięki
 8. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  Jak napisałem wcześniej uruchomienie zwykle z podłączonym monitorem skutkuje czarnym ekranem. Sprawdzę kartę jeszcze
 9. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  Tak oczywiście. Tym programem z kursu wgrałem, dodałem linie uart_enable=1. Próbowałem również ustawić na zero, ale dodatkowo jakaś komendę wyłączająca chyba bt i usunięcie z tego drugiego pliku prędkości transmisji ale też nie pomogło (takie coś w sieci znalazłem) potem jeszcze raz flashowalem kartę. Z kartą jest wszystko ok, ale dla pewności dzisiaj po pracy jeszcze przetestuje inną.
 10. DraveS

  Raspberry Pi się nie uruchamia

  Witam. Dzisiaj przyszła do mnie malinka, ale chyba jest coś z nią nie tak. Moje wszystkie czynności ograniczały się do włożenia malinki w obudowę, włożenia karty i podłączenia do zasilacza (oryginalny z zestawu z Botlandu) i niestety nic się nie dzieje. Podłączeniu do monitora jest czarny ekran i nic, po podłączeniu przez UART też głucho. Na RPi świeci się tylko czerwona dioda. Powinno się świecić coś jeszcze? Co zrobić by ewentualnie zareklamować wadliwy egzemplarz?
 11. DraveS

  Proste sterowanie oświetleniem

  Ok dzięki wielkie. To dużo zmienia. Myślałem, że ESP to tylko taki moduł wifi (jak np nadajnik z anteną) dla np arduino. A jak z tym konwerterem? Jest jakiś który warto wybrać czy brać pierwszy lepszy?
 12. @Adikon czy nadal potrzebujesz pomocy z tym kodem?
 13. DraveS

  Proste sterowanie oświetleniem

  To pierwsze pytanie jest podwójne więc to nie którego się tyczy? Kurs kupiłem i zrobiłem ale jedyny problem mam z tym ESP. Na ile jest to samoistne urządzenie a na ile jakby sam moduł do łączenia się po wifi i ile logiki mogę w tym zawrzeć. Ale może najważniejsze: Jeśli mam Arduino i podłącze do niego ESP to mogę za pomocą Arduino wysyłać i odbierać dane z serwera tak? Więc jeśli będę miał ten moduł z przekaźnikiem mogę wysłać do tego ESP jakaś informacje i zareagować na to zmiana stanu na GPIO co poskutkuje włączeniem lub wyłączeniem np światła? Może ktoś polecić jakiś konwerter to programowania ESP?
 14. Hej. Z góry przepraszam, bo jestem niemal pewien, że takie tematy były poruszane nie raz ale nie mogę mimo to nic znaleźć żeby by pewien tego co chcę zrobić (czasem tak jest jak nie wiem się czego szukać ). Kupiłem niedawno arduino do postawienia pierwszych kroków w tego typu elektronice. Moim celem jest dokładanie do mieszkania kolejnych "inteligentnych elementów". Pierwszym z nich ma być oświetlenie. Potem pewnie już będę wiedział jak zrobić praktycznie cokolwiek ale tutaj mam trochę mętlik w głowie. Co tak naprawdę muszę kupić żeby sobie z tym poradzić? mam w koszyku to: https://botland.com.pl/pl/nowosci/9391-modul-wifi-esp8266-przekaznik-styki-10a250vac-cewka-12v.html https://botland.com.pl/pl/moduly-wifi/10704-modul-wifi-esp-12s-esp8266-black-9-gpio-adc-pcb-antena.html https://botland.com.pl/pl/konwertery-napiec/2259-konwerter-poziomow-logicznych-dwukierunkowy-4-kanalowy-sparkfun.html https://botland.com.pl/pl/przekazniki/1997-modul-przekaznika-1-kanal-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html Ale jakoś mi się to w sumie nie klei. Na początku myślałem,że muszę do arduino podłączyć ESP potem mieć przy pstryczku drugie ESP zasilone z sieci i podłączone do przekaźnika który błędzie "pstrykał" światłem. Ale jakoś mi się przestaje to kleić a więc pytania: - Czyt esp potrzebuje arduino do wykonywania jakiejś logiki? Czy jest to jakby niezależne urządzenie które mogę programować jak arduino? - Jeśli mam arduino to już nie muszę mieć konwertera usb do tego by programować ESP tak? - Co to jest tak w ogóle to GPIO? To jest najzwyklejsze wejście/wyjście jak w arduino? - Czy ta cewka z ESP i przekaźnikiem to jest już w zasadzie cały zespół elementów którym mogę sterować przełącznikiem wysyłając do niego najzwyczajniej jakieś polecenie przez internet np ze strony internetowej? - Czy widząc to co mam podałem wyżej ktoś mógłby polecić coś co powinienem dokupić lub odrzucić jako kupione niepotrzebnie? Jeszcze raz przepraszam za tak proste pytania ale to dla tego, że chyba trochę za dużo naraz i zaczynają proste rzeczy się mieszać. Chodzi mi tylko, żeby zrobić zamówienie i sobie potem dłubać na spokojnie. W późniejszym planie mam zamiar dokupić malinkę i tam zainstalować domoticza i z jego poziomu sterować czujnikami i innymi arduino, ale tymczasowo za sterowanie chciałbym uczynić odpowiedzialne samo arduino i np serwer postawiony na PC.
 15. Dzięki Ci panie. Mój miernik za 2 dychy będzie żył Tak w ogóle to kapitalną robotę tu robisz Masz czytelnika i klienta na kolejne zestawy
×