Skocz do zawartości

Matthew11

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O Matthew11

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Matthew11

  Jak podłączyć Raspbery Pi z Arduino

  Możliwości jest conajmniej sporo. Możesz podłączyć Arduino tak jak podpinasz je do zwykłego Desktopa - kablem USB wykorzystując UART. I będzie to najszybsze i pewnie najprostsze rozwiązanie. Możesz wykorzystać Bluetooth, WiFi, Ethernet - co wiąże się z podłączeniem odpowiednich modułów lub shieldów. I to jest Twoja warstwa fizycznego połączenia RPI z Arduino. Sama kwestia sterowania - to już zależy od Ciebie i tego jakie wybierzesz rozwiązanie. Sterować możesz przez własne skrypty napisane na RPI, lub przez własną aplikację napisaną np. w Qt. W najbliższym czasie powinno pojawić się kilka wpisów dotyczących właśnie połączenia PC z mikrokontrolem i budowaniu swojej aplikacji w Qt do komunikacji przez port szeregowy i Bluetooth. Może Treker przybliży jakiś termin?
 2. Matthew11

  Mikrokontroler z BT

  Są dwa rodzaje przetwornic pod względem ich wyjścia, mogą być z wyjściem symetrycznym (-3.3 <-> +3.3) lub single ended (0 <-> 3.3V). W obu przypadkach mowa o Vout+ Vout- zadbaj żeby mieć wersję single ended. Wtedy jest tak jak napisałeś. Natomiast w żadnym wypadku w tej sytuacji nie łączysz mas za i przed przetwornicą bo wtedy twoja izolacja galwaniczna przestaje istnieć.
 3. Matthew11

  Mikrokontroler z BT

  Izolacja wzmacniacza instrumentalnego raczej nie jest konieczna, najistotniejsze jest odcięcie się od zakłóceń zasilania (moim zdaniem). W kwesti anty ESD to najlepiej wszędzie tam gdzie układ jest "wystawiony na zewnątrz". Czyli przy złączu przed przetwornicą jest jak najbardziej wskazane. Fajnie też dodać zabezpieczenia przed podpięciem zasilania w odwrotnej polaryzacji (i jakiś bezpiecznik).
 4. Matthew11

  Mikrokontroler z BT

  Zainteresuj się tą serią, powinieneś znaleźć tam garść informacji: Zainteresuj się też izolacją galwaniczną mikrokontrolera od świata zewnętrznego - przetwornice izolowane DC/DC, optoizolacja na piny cyfrowe, przetworniki ADC/DAC na zewnętrznych układach a komunikacja z nimi np. po SPI (też izolowana za pomocą np. optoizolatorów cyfrowych) + zabezpieczenia przed ESD. Zajmie to oczywiście więcej miejsca na płytce ale zdecydowanie wpłynie na żywotność twojego układu.
×