Skocz do zawartości

krzychb

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez krzychb

 1. W międzyczasie powstało całkowicie nowe środowisko dla ESP32 z pogranicza Arduino i MicroPython, które zachwyciło mnie prostotą i szybkością z jaką umożliwia programowanie. Nazywa się Toit i zostało stworzone w czasie ostatnich kilku lat przez programistów o ugruntowanym dorobku. Poniżej kod zainspirowany postem @ethanak napisany w Toit. import gpio leds ::= [[19, 100,200,300,400,500], [18, 110,220,200,600,100], [ 5, 200,250,300,350,400], [17, 400,410,420,430,440], [16, 100,110,110,100,90]] main: for i := 0; i < 5; i++: task:: ledTask i ledTask ledN: led := gpio.Pin leds[ledN][0] --output --input while true: for i := 1; i < 6; i++: led.set (led.get + 1) % 2 sleep --ms=leds[ledN][i] Ostatnio do środowiska dodano pakiet Jaguar, który dodatkowo przyspiesza tworzenie i uruchamianie programów bez potrzeby korzystania z chmury Toit.
 2. Hej, To dobra i starannie opracowana aplikacja. Działa doskonale w obie strony - zarówno jak podaję kolory, jak i kiedy wpisuję wartość. Jeżeli chcesz coś zrobić lepiej to dodaj informację, jak obrócić rezystor do odczytu i w jakiej kolejności odczytywać paski.
 3. @ethanak Odniosłem się do drugiego fragmentu kodu podanego przez @Bonkers, który zawiera POST.
 4. Wydaje mi się, że po nagłówku, przed przesłaniem danych "cliente.print(pdata)": cliente.print("Content-Length: "); cliente.println(pdata.length()); cliente.print(pdata); powinny być dwie nowe linie, a w kodzie widzę jedną. Zobacz na podobnym przykładzie.
 5. Z przyjemnością przeczytałem dokładne wyjaśnienia @Elvis 'a i mam podobne obserwacje. W Adafruit_NeoPixel zrównano do najniższego wspólnego mianownika i krytyczne czasowo dla WS2812B przebiegi generowane są bezpośrednio z programu (bitbanging). W przypadku Arduino UNO jest to zrozumiałe ze względu na brak innych zasobów. Alternatywnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanego ESP32 jest generowanie tych sygnałów sprzętowo, jak zrobiono to w sugerowanej w https://github.com/adafruit/Adafruit_NeoPixel/issues/139 bibliotece https://github.com/Makuna/NeoPixelBus. Ladyada przyjęła to rozwiązanie i zapewne będzie ono zastosowane również w Adafruit_NeoPixel. Makuna zrobił tak wcześniej z doskonałym rezultatem dla ESP8266 nie pozostawiając szans uznanym na innych platformach bibliotekom Adafruit_NeoPixel i FastLED. Sądzę, że podobny rezultat osiągnął także dla ESP32. Wracając to tematu tego wątku, chcąc pozostać przy Arduino, warto sprawdzać dostępność bibliotek pisanych od początku dla ESP32 - "biblioteki same się nie przystosowują do nowej platformy"
 6. @Elvis sądzę, że warto zainwestować w poznanie IDF, ponieważ na jego bazie rozwijanych jest kilka interesujących środowisk pozwalających na implementację: ESP-MDF - zdecentralizowanych, samo organizujących się sieci komunikacyjnych / mesh ESP-ADF - sterowania głosem, odtwarzania muzyki z różnych źródeł i w rożnych formatach ESP-FACE - wykrywania i rozpoznawania twarzy itd... Nie zamyka to dostępu do aplikacji stworzonych w środowisku Arduino, które po dostosowaniu mogą być wykorzystane jako komponent w IDF.
 7. Ciekawe linki to zasługa Elvisa, który mnie sprowokował do odpowiedzi Jeżeli chodzi o projekty to dużo radości dostarczyła ma analiza i uruchomienie sprzętowego generatora cosinus zaszytego w ESP32. Okazało się to stosunkowo prostym zadaniem. Ponieważ ESP32 ma atrakcyjną cenę i funkcjonalność, przekłada się to na liczbę użytkowników na GitHub i esp32.com gdzie łatwo uzyskać pomoc, także w przypadku mniej typowych projektów.
 8. Uruchamianie wielu zadań w arduino-esp32, w tym na wybranym procesorze, jest opisane na stronie https://techtutorialsx.com/ przez Nuno Santos.
 9. Rozwijając co powiedział @deshipu dorzucę szerszą odpowiedź Neil Koban'a pod https://www.esp32.com/viewtopic.php?t=5669#p24664 Tutaj zacytuję Sprite_tm - https://www.esp32.com/viewtopic.php?t=5669#p28132 Od siebie dodam, że część funkcjonalności w Arduino jest dostępna jak skompilowane biblioteki z ESP-IDF. W związku z tym nie ma możliwości wybrania niektórych opcji konfigurowanych w ESP-IDF przed kompilacją za pomocą menuconfig, np. Save core dump to flash. Z drugiej strony niektóre biblioteki zaimplementowane są z pominięciem gotowej funkcjonalności w ESP-IDF, np. I2C
 10. Czy tak samo się dzieje powtarzając te operacje z innego komputera? Może moduł nie wchodzi w tryb booloadera? Zwykle pomocne w takiej sytuacji jest przytrzymanie przycisku FLASH lub zwarcie GPIO0 do masy na okres ładowania. Wcześniej moduł należy zresetować aby rozpoznał stan GPIO0. Troubleshooting: https://arduino-esp8266.readthedocs.io/en/latest/faq/a01-espcomm_sync-failed.html#advanced-checks Dlaczego w tytule jest ESP32 a w opisie ESP8266?
 11. Dla uzupełnienia odpowiedzi @kaczakat dodam, że taki komunikat wskazuje, że pod wybranym portem odzywa się jakieś urządzenie, jednak program nie może nawiązać z nim komunikacji. Taki przypadek może mieć miejsce m.in., gdy w menu "Tools" ustawię zbyt wysoko prędkość "Upload Speed" , np. 921600. Znika, gdy ograniczę do 115200 (nie podałeś co ustawiłeś). Jeżeli wybrany jest nieaktywny port, to komunikat wygląda np. error: cannot access /dev/ttyUSB0 error: espcomm_open failed error: espcomm_upload_mem failed error: espcomm_upload_mem failed W Windows komunikat pokaże COMn zamiast powyższego /dev/ttyUSB0. Po podłączeniu Serial Monitor warto nacisnąć na module "Reset". Powinny się wtedy pojawić przynajmniej przypadkowe znaki. Jeżeli wybrany jest właściwy port i nic się nie pojawia, a dodatkowo "Arduino Uno działa z Arduino IDE bez problemów", to moduł jest raczej uszkodzony.
 12. Hej wszystkim. Nazywam się Krzysztof i jestem inżynierem
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.