Skocz do zawartości

rafal2808

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

64 Bardzo dobra

O rafal2808

 • Ranga
  3/10
 • Urodziny 28.08.1999

Informacje

Ostatnio na profilu byli

704 wyświetleń profilu
 1. @BlackWraith67 Dodatkowo pytanie jaką wersję programu masz zainstalowaną, bo jeszcze jakiś czas temu nie było dostępne ISE 14.7 dla Win10, ale obecnie jest taka dostępna.
 2. @BlackWraith67 Jaki system na komputerze? Windows 10?
 3. Cześć, Też ostatnio zamówiłem sobie taką płytkę, bo wygląda to dość ciekawie, no i cena jest bardzo niska. Jednak więcej będę mógł powiedzieć jak paczka do mnie dojedzie.
 4. Dokładnie tak jak @piotr96 napisał, nie ma możliwości, aby obsłużyć układ z serii Spartan 3 w Vivado. Program ten wspiera układy od 7 generacji wzwyż.
 5. Cześć, sterowniki dla programatora powinny zainstalować się razem z środowiskiem, jeśli nie odznaczyłeś przypadkiem tej opcji w trakcie instalacji. Nic więcej nie jest wymagane, możesz bez problemu konfigurować układy zarówno z poziomu ISE, jak i iMPACT. Pozdrawiam
 6. Początkowo myślałem, że przejściówka oparta jest na konkretnym, wyspecjalizowanym układzie, który obsługuje LCD. Dlatego nie rozumiałem danych pojawiających się na magistrali. Jednak okazało się, że zastosowano tam uniwersalny PCF8574, posiadający osiem wyjść podłączonych pod LCD. Teraz gdy dokładnie sprawdziłem połączenia między układem a LCD, wiem już, że wszystko działa w bardzo prosty sposób, poprzez przesyłanie komend i danych w 4-bitowym trybie.
 7. No cóż wystarczyło dobrze się przyjrzeć nocie katalogowej układu z przejściówki (I2C to LCD) i wszystko się wyjaśniło.
 8. Cześć, Z ciekawości postanowiłem podejrzeć protokół transmisji I2C między Arduino a wyświetlaczem LCD i mam w związku z tym pewne pytanie. Polecenie wysłania znaku "A" to w rzeczywistości przesłanie kolejno bajtów 0x49, 0x4D, 0x49, 0x19, 0x1D, 0x19, jednak co one w zasadzie oznaczają? Posiada ktoś może informację o znaczeniu poszczególnych bajtów danych w transmisji I2C? #include <LiquidCrystal_I2C.h> LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,16,2); // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display void setup() { lcd.init(); lcd.backlight(); delay(
 9. Update: Wykonałem test na innym komputerze z windowsem 7 i wszystko działa poprawnie. Możliwe, że przyczyną błędu na moim głównym komputerze jest zainstalowany tam windows 10, który z jakiegoś powodu nie lubi się z programem DFU Tool, próbowałem uruchamiania w trybie zgodności, ale niestety to nie pomaga. Cóż na razie pozostaje tylko przenoszenie plików między komputerami.
 10. Cześć, Ostatnio postanowiłem pobawić się płytką GD32 RISC-V, ale niestety napotkałem pewien problem. Po uruchomieniu narzędzia do konfiguracji "GigaDevice Dfu Tool" wyświetla się komunikat "Set option byte address failed" i po chwili program się zamyka. Dodam, że płytka jest poprawnie wykrywana przez system. Czy ktoś spotkał się może z takim problemem i wie jak go rozwiązać?
 11. Pisząc, że edytor kodu nie startował miałem na myśli, że pojawia się początkowe małe okienko i to tyle. program nie uruchamiał się. Również się zdziwiłem bo wiem, że biblioteki przechowywane są w innym miejscu, ale u mnie po usunięciu folderu Arduino15 wszystko zniknęło, tak jakby zainstalować arduino od nowa.
 12. Cześć, Wiem, że temat sprzed ponad roku, ale udało mi się go rozwiązać. Identyczny problem wystąpił dzisiaj u mnie Arduino IDE startuje, ale edytor kodu nie włącza się. Po przekopaniu internetu natknąłem się na informację, że pomóc może usunięcie folderu Arduino15 zlokalizowanego w katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local. Co ciekawe po usunięciu folderu program uruchamia się już poprawnie. Warto jednak wiedzieć, że po takim zabiegu tracimy wszystkie zainstalowane biblioteki oraz dodane płytki, mamy po prostu czystą wersję Arduino IDE.
 13. @neurotic Na pewno zmniejszasz Clk, a nie przypadkiem LICZNIK_LIMIT?
 14. Oczywiście tego typu projekty są bardzo ciekawe, jednak tym razem chciałbym zaprojektować coś swojego. Nawet jeśli będzie to obarczone wieloma błędami, a bądźmy szczerzy będzie, to mimo wszystko dla mnie osobiście proces rozwiązywania tych problemów jest jak najbardziej przyjemny. Miałem tutaj na myśli iż układ posiadał będzie dedykowane bloki oraz rejestry odpowiedzialne za obsługę tych interfejsów. Przy okazji uświadomiłem sobie że trafniejszym określeniem mojego projektu będzie mikrokontroler, nie procesor. Tak prezentuje się poprawiona architektura projektowanego
 15. Po otrzymaniu rad od @FlyingDutch oraz @marek1707 postanowiłem zmienić nieco założenia całego projektu. Project A będzie 8-bitowym procesorem zrealizowanym na układzie FPGA, początkowo planowałem umieścić go na płytce Elbert v2 jednak w międzyczasie udało mi się zdobyć płytkę Core3S500E na której umieszczono chip FPGA dysponujący zasobami większymi niż ten umieszczony na Elbert v2. Tak więc Project A będzie bazować Core3S500E. Modułowa budowa procesora w stylu podobnym jak np.Nios II na razie odpada, a bardziej przerasta moje możliwości. Architektura również uległa pewnym zmianą,
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.