Skocz do zawartości

astony

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O astony

 • Ranga
  2/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  myslowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na chwilę obecna podpiąłem LED'y pod piny 2,3 i mam brak reakcji. W moim pytaniu chodziło o to czy algorytm jest prawidłowy. Przycisk "up" AND "N_kon" powinno spowodować zaświecenie chociaż jednego LED'a, a tu nic. Całość mam na płycie shield. Dopiero zaczynam programować i nie wiem jak zachowa się "while". Liczyłem na skontrolowanie przedstawionego kodu. Siłownik , jeżeli jest na początku (naciska N_pocz), to chociaż nacisnę "N_up", to siłownik ma stać. Po naciśnięciu "N_down", ma ruszyć, aż naciśnie "N_kon".
 2. Witam. Niby proste a jednak. Chcę zbudować siłownik elektryczny na mostku H . Jeżeli nic się nie dzieje nie mruga LED. Po przyciśnięciu "up", program ma sprawdzić czy siłownik doszedł do końca. Jeżeli tak to nie ruszy. Jeżeli nie to rusza aż do krańcówki. Nastepuje wyłączenie silnika. Niestety w tej chwili silnik nie idzie, dioda nie mruga, a program wydaje się normalny Program : czy nacisnięto "up - tak/nie czy siłownik jest w pozycji końcowej (N_kon) - tak/nie jezeli tak to "N_motorPrawo", aż do N_pocz N_motor stop mruga LED To samo w lewo. Jeżeli nic się nie dzieje nie mruga LED. //piny //2,3,4,5 N_motor #define N_motorA 2 #define N_motorB 3 #define N_motorC 4 #define N_motorD 5 //sterowanie up/down #define N_up 0 #define N_down 1 // krańcówka początek /koniec #define N_pocz 14 #define N_kon 15 void setup() { pinMode (N_motorA, OUTPUT); pinMode (N_motorB, OUTPUT); pinMode (N_motorC, OUTPUT); pinMode (N_motorD, OUTPUT); pinMode (N_up,INPUT_PULLUP);//przyciski pinMode (N_down,INPUT_PULLUP); pinMode (N_pocz,INPUT_PULLUP);//krańcówki pinMode (N_kon,INPUT_PULLUP); digitalWrite(N_pocz, HIGH); digitalWrite(N_kon, HIGH); digitalWrite(N_motorA,HIGH);//silnik STOP digitalWrite(N_motorD,HIGH); digitalWrite(N_motorB,HIGH); digitalWrite(N_motorC,HIGH); } void loop() { if (digitalRead(N_up)==LOW) { if(digitalRead(N_pocz)==LOW) { N_motorLEWO(); while (digitalRead(N_kon)==LOW) {} N_motorSTOP(); } } if (digitalRead(N_down)==LOW){ if (digitalRead(N_kon)==LOW){ N_motorPRAWO(); while (digitalRead(N_pocz)==LOW) {} N_motorSTOP(); } } digitalWrite(13, HIGH); delay (500); digitalWrite(13, LOW); delay(500); } void N_motorPRAWO(){ digitalWrite(N_motorB,HIGH); digitalWrite(N_motorC,HIGH); digitalWrite(N_motorA,LOW); digitalWrite(N_motorD,LOW); } void N_motorSTOP() { digitalWrite(N_motorA,HIGH);//silnik STOP digitalWrite(N_motorD,HIGH); digitalWrite(N_motorB,HIGH); digitalWrite(N_motorC,HIGH); } void N_motorLEWO() { digitalWrite(N_motorA,HIGH); digitalWrite(N_motorD,HIGH); digitalWrite(N_motorB,LOW); digitalWrite(N_motorC,LOW); } Dlaczego to nie działa ?
 3. Gieneq. Patrzę na ten układ i obawiam się o niezawodność mojej instalacji. Silnik bierze 11A w pracy. A rozruch? Postanowilem iść w stronę -> Arduino steruje czterema wejściami mostka . W ten sposób "wykluczę "czasy przełączania mostka. Dzięki :)
 4. Witam. Chciałem zacząć program dla wózka inwalidzkiego na podstawie "blinka" i już na początku mam brak mrugania. Ułozyłem #define i setupa, ale "blinka" zostawiłem. Kompilacja bez błędów, a arduino milczy. Może Wy znajdziecie problem.Please inwalida.zip Już znalazlem.:)
 5. Miałeś wkrętarkę, więc powinieneś mieć też planetarkę z wkrętarki.
 6. Odgrzewam temat. A jeżeli dam PWM na 10Hz (dla rozpędu wózka)? W moim projekcie (wózek inwalidzki) przewiduję aku samochodowy 45Ah, przetwornica x 2 (12/24v/20A),dwa silniki(24v/11A) , sterowanie arduino (linia dla każdej gałęzimostka) i mostek H .
×
×
 • Utwórz nowe...