Skocz do zawartości

Wiktor2019

Użytkownicy
 • Zawartość

  72
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

34 Bardzo dobra

O Wiktor2019

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

580 wyświetleń profilu
 1. Ale czy do NodeMCU mogę wgrać ten sam program co teraz wgrywam do arduino i wszystko będzie działać prawidłowo? (Uwzględniając oczywiście zmianę pinów) Czy jak teraz czujnik DHT22 jest na 20 metrowym kablu to teraz na NodeMCU też będzie działać.
 2. Czyli najlepiej kupić tego ESP8266 Wemos D1 UNO i będę mógł korzystać z tych bibliotek arduino wifi.
 3. Żebym mógł wygodnie poprzez podłączenie do portu USB kabel coś zmienić w programie. Dokładnie chodzi mi o to żeby do tego co jest podłączyć dodatkowo moduł wifi.
 4. W zasadzie to nie musi być ta konkretna biblioteka. Ale czy trzeba instalować nowe oprogramowanie w tym ESP. W tym przypadku wystarczyło by tylko podłączyć pin Rx i Tx do arduino.
 5. To może lepszym rozwiązaniem będzie Moduł WiFi ESP8266-01S ponieważ jego podłączam do arduino uno nie zmieniając portów. Tylko czy trzeba w nim zainstalować nowe oprogramowanie by połączył się z siecią? Ja mam Windows 10 a na min nie działa program XTCOM_UTILITY do aktualizacji oprogramowania. Ponieważ podłączyłem taki moduł do arduino wysłałem mu komendę AT a on nie odpowiadał tylko pokazywały się same pytajniki (na początku wysłał napis prawidłowo). Oraz czy ten moduł będzie działał z przykładowymi programami ze strony arduino wifi z poprzedniego pytania.
 6. Chcą zrobić do mojego termometru odczyt danych przez WiFi. Dlatego mam takie pytanie czy moduł ESP8266 Wemos D1 zgodny z UNO R3 (dostępny na popularnym serwisie aukcyjnym) będzie dokładnie odwzorowywał pracę teraźniejszego arduino uno plus będzie dane wysyłał do sieci. Czy w ten sposób będąc poza domem wchodząc na IP modułu będę mógł sprawdzić temperaturę oraz czy ta płytka będzie współpracowała z biblioteką arduino wifi i tamtejszymi programami?
 7. Zamontowałem w to miejsce LM7805 i wszystko działa prawidłowo. Przykleiłem go do złącza USB i połączyłem kablami z płytką.
 8. Zmierzyłem napięcie na stabilizatorze i na wyjściu jest 1.87V a na wejściu ponad 8V więc stwierdzam, że jest on zepsuty. Po rozglądnieciu się po Internecie stwierdziłem, że ciężko w Polsce kupić ten element więc czy w takiej sytuacji mogę dać tam popularny LM7805 lub inny stabilizator 5v?
 9. Mam tylko jedno pytanie czy do arduino mega nie powinien być schemat do mega?
 10. Zasilanie przez zasilacz: Zasilanie: 12,18V Złączę VIN: 11,50V 5v: 2,61V 3v: 2,52V Dioda ON: 1,79V (lekko świeci) Dioda L: 1,17V Zasilanie przez USB: Złączę VIN: 3,83V 5v: 4,72V 3v: 3,34V Dioda ON: 1,87V Dioda L: 1,84V
 11. Oczywiście, że wiem jak się używa miernika uniwersalnego. Jeśli chodzi o zasilacz to jest on sprawny. Bardziej chodzi mi o to czy ktoś nie spotkał się już z takim przypadkiem lub wie co mogło ulec uszkodzeniu. Czy mogę ten problem rozwiązać tak, że do portu USB na arduinie przylutuje kable i podłącze do przetwornicy 5v?
 12. Posiadam klon arduino mega. Na początku wszystko działało potem arduino nie łączyło się z komputerem (pomogło kilka resetów płytki) a teraz po podłączeniu zasilacza zewnętrznego do płytki to dioda led na zegarze ds3231 lekko świeci a na wyświetlaczu OLED 0,91" wyświetla się czas wraz z kilkoma pikselami ale po zmianie ekranu za pomocą klawiatury 4x4 ekran się zmieni ale po 1s nie wraca na ekran poprzedni czyli zegar. Ale jeśli podłącze zasilanie z USB dioda świeci normalnie oraz ekran nie pozostawia pikseli i prawidłowo się zmienia. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
 13. @Ruby Dzięki za zainteresowaniem moim projektem. Koszt tego projektu wynosi około 150 - 250 zł a dokładnie : 3x Niebieski przełącznik odpowiedzialny za włączanie grzałek - 5,85 zł 2x Przełączniki z dźwignią - 6,4 zł Termostat - 14,9 zł Amperomierz - 11,95 zł Przetwornica 3A i potencjometr z włącznikiem (nie wiem ile omów ten wziąłem dla przykładu, trzeba by zmierzyć potencjometr w przetwornicy) - 9,3 zł Złącze do zasilania grzałek oraz od czujnika temperatury - 6,5 zł Złącze zasilające (może być wypuszczony kabel) - 6,2 zł 1x Gniazdo bezpiecznikowe - 1,5 zł 2x Grzałki 50w - 20 zł 2x Grzałki 40w - 12 zł 1m Osłony silikonowe led - 5 zł Pompka powietrzna - 30 zł (ja kupiłem w sklepie internetowym z komisu za 10 zł) Wężyki złączki i akcesoria do pompki - 15-20 zł Pojemnik do trawienia szklany - 100 zł (można użyć zwykłego prostokątnego pojemnika z kuchni za 5 zł, lub dać to szklarzowi za kilka zł) I do tego jeszcze jakieś przewody i tyle Ja swoje płytki projektuje w EasyEDA dość szybko nauczyłem się go obsługiwać można się też posłużyć filmami. Najpierw Trzeba zaprojektować płytkę np. w EasyEDA później prze konwertować do pdf-a w odbiciu lustrzanym i wydrukować na papierze kredowym 100 kartek około 25 zł (są różne gramatury miałem największą i najmniejszą ale ja nie widzę różnicy). Musi być też wydrukowane na drukarce laserowej. U mnie w miejscowości w sklepie komputerowym wydrukowali mi jedną kartkę za 30 gr. zazwyczaj jedną płytkę drukuje na 3 kartkach. Od jakiegoś czasu projektuje płytki dwustronne, wtedy drukuje płytkę na 6 kartkach. Płytkę najlepiej wyczyścić papierem ściernym grubość 1000 i odtłuścić, potem położyć papier na płytce i prasować na połowie mocy około 3 min. Potem trzeba ostudzić płytkę w wodzie i ostrożnie ściągnąć papier i płytka gotowa do wytrawienia. Może to wszystko wydaje się skomplikowane ale jak się już nauczysz projektować to nie skomplikowaną płytkę zaprojektujesz po 40 min. Ja od 23.08.2019 do teraz wytrawiłem 40 płytek (dzisiaj trawię jeszcze dwie). Powodzenia w projektowaniu płytek i nauce lutowania
 14. Jeśli robi się własną płytkę trzeba pamiętać, że po wytrawieniu trzeba powiercić otwory. Otwory w uniwersalnych płytkach mają 0,9 mm więc może się zdarzyć, że podczas wiercenia złamie się kilka wierteł jeśli trzyma się wiertarkę w ręce. Najlepiej do tego celu spisuje się stojak na wiertarkę (taki metalowy) oraz zamocowany w nim silnik klasy 550 i uchwyt na wiertło. Ja na początku rysowałem płytki ręcznie, teraz robię za pomocą termotransferu ta metoda jest dużo dokładniejsza ale trzeba uważać żeby nie zrobić za cienkich ścieżek. Ponieważ po "wyprasowaniu" płytki i podczas odklejania papieru ścieżka może się przerwać. Ostatnio przerobiłem moją wytrawiarkę umieszczając grzałki na dole w jednej gumowej osłonie oraz doczepiając do nich zaworki z powietrzem (wcześniej był kamień napowietrzający ale się rozpadł). Ja zmienił bym pojemnik na wytrawiacz na szklany oraz dał go do zrobienia szklarzowi. Ponieważ na ściankach pojemnika widać w paru miejscach małe pęknięcia. Kiedyś widziałem, że można kupić taki szklany pojemnik na internecie. Zdjęcia:
 15. Jak pisałem wcześniej program działał prawie dobrze ale się zawieszał i funkcja sprintf też działała. Popatrz na mój kod z czwartku.
×
×
 • Utwórz nowe...