Skocz do zawartości

Wiktor2019

Użytkownicy
 • Zawartość

  109
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

44 Bardzo dobra

1 obserwujący

O Wiktor2019

 • Ranga
  5/10
 • Urodziny 21.04.2005

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Karrol Super artykuł ale czy wiesz może jak zrobić na Firebase aktywny wykres danych np. z ostatnich 7 dni? (chodzi o to by dane były wyświetlane na hostowanej stronie na wykresie)
 2. Posiadam wyświetlacz TFT do arduino (kontroler ili9486, biblioteka MCUFRIEND_kb) z arduino działa bardzo dobrze, lecz ja chcę go użyć z esp32. Używam wyświetlacz wraz z wemos d1 uno esp32. Wyświetlanie grafiki działa dobrze lecz gdy chce użyć ekranu dotykowego to odczytuje dotyk lecz nie reaguje na klawisze, które są wyświetlane na ekranie (na arduino działają). A by odczytywało dotyk i dobrze działał wyświetlacz to połączyłem kablami tak jak na poniższym obrazku (bez tego zielonego kabla nie odczytuje dotyku). Dodam też, że kalibracja ekranu działa dobrze poza jednym rogiem ekranu. Poniżej ko
 3. Ja posiadam Ender 3 V2 według mnie nie trzeba w nim nic modyfikować choć ostatnio zamontowałem w nim Bl-Touch ale to ze względu, że dużo czasu zajmowało mi poziomowanie stołu (warto dołożyć na ali 40zł) na oprogramowaniu od SMITH3D działa bez problemu a aktualizacja oprogramowania to tylko włożenie karty pamięci do drukarki. Drukowałem na nim z prędkością 110mm/s i wydruk wyszedł idealnie. Konstrukcja jest sztywna i prosta więc myślę, że z najwyższą prędkością też poradzi sobie bez problemu. Drukuję z materiału PET-G od Fiberlogy nie mam żadnych problemów (może to oczywiste) ale trzeba pamięta
 4. Według mnie można ukryć te "kuleczki" ponieważ nigdy nie zwracałem na nie uwagi i nawet nie zwróciłem uwagi na to, że użytkownicy mają ich inną ilość. Sądzę, że ważniejsze są punkty reputacji a pod nimi wyświetla się też liczba postów.
 5. To w takim razie sprawdź czy masz dobrze podpięte kable a jak masz możliwość to sprawdź na drugim arduino być może coś z arduino jest nie tak. Spróbuj podłączyć wyświetlacz pod piny A4-SDA, A5-SCL
 6. To w takim razie spróbuj ten kod i popatrz czego brakowało w twoim kodzie (jak wziąłeś go z przykładów to w przykładach nie ma właśnie tej funkcji i kod z przykładów bez tej funkcji u mnie też nie działa) #include <LiquidCrystal_I2C.h> LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 16, 2); void setup() { Wire.begin(); lcd.begin(16, 2); lcd.backlight(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("hello, world!"); delay(1500); lcd.clear(); } void loop() { lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("ekran 1"); delay(1500); lcd.clear(); lcd.setCursor(0, 0); lcd.print("ekran 2");
 7. Spróbuj zamiast lcd.begin(); napisać lcd.begin(16, 2);
 8. Pobierz i zainstaluj bibliotekę ze strony poniżej. Jak masz ją zainstalowaną to wyskoczy ci komunikat że ta biblioteka już istnieje. https://www.arduinolibraries.info/libraries/liquid-crystal-i2-c
 9. Musisz zainstalować bibliotekę do obsługi LiquidCrystal I2C możesz pobrać bibliotekę z tej strony. Jak chcesz podłączyć jakieś urządzenie/czujnik/moduł do arduino to pamiętaj że musisz pobrać do tego urządzenia/czujnika/modułu bibliotekę która będzie go obsługiwać.
 10. Pokaż kod jaki wgrywasz do arduino bo nie wiemy co tam wgrywasz. Sprawdź też podłączenie przewodów do arduino i czy wszystko styka. Spróbuj wyregulować jasność wyświetlacza potencjometrem na płytce za wyświetlaczem.
 11. Dokładnie o 500mA mi chodziło zapewne z rozpędu napisałem źle. Jeśli elektrozamek pobiera tylko 100mA to może się sprawdzić. Reszta już zależy od autora jak chce wykonać mechanizm i całą konstrukcję.
 12. Widocznie nie czytałem dokładnie. To jeśli serwo pobiera prąd ciągle to może zastosować BC517 i włączać serwo chwilowo? Nie znalazłem ile pobiera ten elektromagnes co wysłałeś ale patrząc na podobne to pobiera min 500mah więc nie będzie pracowało na baterii tak długo jak serwo. Oraz raczej z serwa prościej zrobić klapkę 'na zawiasach'?
 13. Lolin32 to faktycznie potężna płytka teraz patrzę na alle i widzę, że teraz kosztuje 36zł a ja płaciłem 1 miesiąc temu 22zł. Jak nie płytka Lolin32 to może Wemos D1 lub Nodemcu? Co do mechanizmu podający karmę to myślę że serwo będzie idealne nie pobiera dużo prądu i można wybrać pozycję w której będzie się wysypywać karma np. na 2s.
 14. Nie wiem czy dobrze podpowiem ale jeżeli układ ma być zasilany z baterii i układ 'dozowania pokarmu' nie będzie pobierał dużo prądu (może serwo) to polecę płytkę Lolin32 zasilanie 3,7-4,2V. Zasilanie modułu wi-fi proponuje podłączyć do ładowarki (np. taka) i bateria (np. taka) będzie zawsze naładowane a w razie braku prądu nadal można nakarmić zwierzę. Jeśli serwo nie będzie działało na 3,7V to proponuje przetwornicę step-up.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.