Skocz do zawartości

JEREDEK

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O JEREDEK

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oh, tak przepraszam. Nie miałem ostatnio czasu na sprawdzanie forum. Oto schemat i design płytki. Mam nadzieję, że pomoże.
 2. Witam, Kupiłem sobie PCB które sam zaprojektowałem. Użyłem tam atmegi32u4, która ma wbudowaną komunikację USB. Nie wiem czemu, ale po wgraniu bootloadera z arduino IDE w portach nic się nie pokazuje. Natomiast gdy próbowałem wgrać program przy użyciu innego arduino, wszytko się udało. Czy ktoś wie, jak sprawić, żeby arduino IDE widziało tą płytkę jako arduino Leonardo (Bo tam jest użyta atmega32u4) i żebym mógł używać interfejsu USB? I tak, wszystkie ścieżki na PCB są poprawne, sprawdziłem. Dzięki z góry!
 3. Witam, Projektuję właśnie wersje 2 mojej płytki odblokowującej komputer, ponieważ powstał problem mechaniczny. Tym razem używam atmegi32u4 prosto na płytce, zamiast używać arduino. Jako, że używam atmegi32u4 , muszę sam dodać oscylator. Zawsze używałem tego samego oscylatora i kondensatorów 22pF, ale gdy patrzyłem na datasheet innego oscylatora (Ponieważ mojego nie mieli w magazynach), dokładnie tego: https://lcsc.com/product-detail/49S_Yangxing-Tech-X49SD16MSB2SI_C188202.html Pisało tam: "Load Capacitance: 12pF, 20pF, or specify". Link do datasheet: https://datasheet.lcsc.
 4. @Treker Tak, funkcje blk() i blke() odpowiadają za mruganie. @Elvis Tak! O to właśnie chodziło! Dzięki wielkie! Teraz projekt jest nareszcie zakończony! IMG_1414.rar Dziękuję wam wszystkim za pomoc, w końcu projekt udał się lepiej niż się spodziewałem
 5. Nadal nie mogę znaleźć błędu, kompiluje się dobrze . Adminie nasz, @Treker jakieś pomysły?
 6. A, tak przepraszam.gdy przyłożę kartę to dioda powinna mignąć krótko lub długo (zależy czy dobra karta) a arduino wysyła tylko hasło, odblokowując komputer.
 7. Okay, zamówiłem płytkę z JLCPCB, poczekałem miesiąc, i przyszła. Muszę powiedzieć, że jestem BARDZO zadowolony z roboty którą odwalili. Są idealnej jakości, przyszłali ich dziesięć, a zapłaciłem tylko 20 zł! (bez dostawy 6 zł!!) Płytka działa bez zarzutu, oprócz migającej diody i buzzera. To usterka w kodzie, ale nie mogę jej znaleźć. Pomożecie? #include <SPI.h> #include <MFRC522.h> #include "Keyboard.h" #define RST_PIN 9 // Configurable #define SS_PIN 10 // Configurable uint8_t successRead; // Variable integer to keep if we have Succ
 8. Okay, miałem problem, ponieważ okazało się, że powódem dla którego moje Arduino wysyłało 4V, było poluzowanie portu MicroUSB, które odpadło. Po zamówienie nowych, wysyłało one 4.78 V, więc podjechałem do Poznania, i kupiłem regulator 3.3V (LM2950 33 716), po podłączeniu wszystkiego na BreadBoardzie działało, więc zaprojektowałem nową płykę i ja zamówiłem. Za miesiąc powinna przyjść (Bo z chin). W starym kodzie był glitch gdzie jak się zablokowało komputer, to od razu wpisywał hasło, ale Windows nie zdążył się jeszcze zalogować. Oto nowy kod: #include <SPI.h>
 9. Mój amperomierz nie wiem czemu odmawia posłuszeństwa, ale mój zasilacz przy napięciu 3.3V rejestruje przepływ prądu o wartości 0.01A bez karty i 0.02A kiedy przyłożę kartę do odczytania. UPDATE: Nie znam się na miernikach, ale chyba płynie tam 0.7 mikro Ampera. Datasheet potwierdza:
 10. Natrafiłem na problem z Arduino Pro micro. Na moim breadboardzie użyłem dzielnika napięcia z rezystorem 68R i 156R, ale gdy zmierzyłem, leciało napięcie 2.9V zamiast 3.3V, Oto rozwiązanie: Użyłem wzoru Vo = Vin*(R2/R1+R2) = 5*(156/68+156) = 3.4 Natomiast po zmierzeniu napięcia wejściowego, nie było to 5V ale 4V. Mam problem z moją płytką, więc użyłem innego wzoru Vo = Vin*(R2/R1+R2) = 4*(330/68/330) = 3,3 Natomiast chciałem też oddać parę płytek znajomym, więc postanowiłem zamiast dzielnika napięcia zastosować regulator 3.3V: Holtek Semicon HT7533-1 , w pakiecie TO-92.
 11. Witam, Zainspirował mnie pomysł ze strony: https://create.arduino.cc/projecthub/kksjunior/windows-pc-lock-unlock-using-rfid-5021a6?ref=tag&ref_id=rfid&offset=0 aczkolwiek zmieniłbym parę rzeczy. Części do projektu: -Arduino Pro Micro -Moduł RFID RC522 -Dioda LED zielona -Dioda LED czerwona -2 Rezystory 220Ohm -Rezystor 67Ohm -Rezystor 270Ohm -Buzzer (opcjonalne) -Przełącznik na 3 piny (opcjonalne) Najpierw zaprojektowałem sam układ, który wygląda o tak: Gdy wszystko było gotowe zabrałem się do podłączania do bread
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.