Skocz do zawartości

pesimist

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O pesimist

 • Ranga
  2/10
 1. Dzięki za odpowiedzi ale byłem szybszy :). Poradziłem sobie bez drugiego miernika, wyjąłem bezpiecznik, zamiast niego wpiąłem kawałek przewodu (wiem że się nie powinno ale tylko na chwilkę), sprawdziłem oporność bezpiecznika i już wiedziałem że to to. Nowy bezpiecznik na miejscu, już działa.
 2. Jak się objawia uszkodzenie miernika/spalenie bezpiecznika? Bo napięcie mogę nim pomierzyć ale prądu nawet na najprostszym obwodzie z diodą czy opornikiem ni chuchu. Przy wpięciu szeregowo pokazuje mi cały czas zero. Obwód sprawny bo dioda świeci po zamknięciu, po wpięciu miernika obwód się przerywa i gaśnie.
 3. Ze złotą czy srebrną tolerancją wiadomo z której strony czytać, a co jak się trafi np. taki: brąz, czarny, czarny, zielony, brąz czy brąz, zielony, czarny, czarny, brąz 1MΩ czy 150Ω? Jeden z brązowych pasków jest grubszy, to początek czy koniec?
 4. Ok. 700k na sucho i połowa tego przy spoconych paluchach. Jest jakaś norma dla "przeciętnego człowieka" czy za dużo zmiennych?
 5. Pierwszy post więc witam. I od razu pytam "W naszym przypadku miernik wskazał 1,32Ω, czyli wartość ta zgadza się z naszymi obliczeniami (jest w granicach tolerancji)." Nie powinno być "kΩ"?
×
×
 • Utwórz nowe...