Skocz do zawartości

maly145

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

maly145's Achievements

1/10

1/10 (1/10)

1

Reputacja

  1. Witam wszystkich jestem Adam mam 28 lat z wykształcenia mechatronik. zamiłowanie do elektroniki mam po tacie. Interesuje się Elektroniką i mechaniką od niedawna programowaniem. Moj plan to zaprogramowanie Arduino do sterowania bierznią elektryczną w której oryginalny sterownik nie działa i raczej już nie będzie działał stąd mój pomysł na zbudowanie zastępczego który zastąpił by uszkodzony mikrokontroler na oryginalnej płycie sterującej.
  2. Witam na wstępie chciałem podziękować użytkownikom "Belferek" za odpowiedź jak i "Treker" za materiały i podpowiedzi. Odnośnie programu to tylko proste próby jakie chciałem wykonać. Tak na początku chciałbym podać 5V i sprawić aby program poszedł dalej później to samo tylko z przyciskiem. Na razie wygląda to tak jak poniżej: void setup() { pinMode(A5, INPUT); pinMode(7, OUTPUT); pinMode(6, OUTPUT); pinMode(5, OUTPUT); pinMode(4, OUTPUT); pinMode(3, OUTPUT); pinMode(2, OUTPUT); } void loop() { if(digitalRead(A5)==HIGH) // Sprawdzenie warunku czy podano 5V lub wciśnięcie przycisku. { digitalWrite(7, HIGH); // Diody zapalające się jedna po drugiej od nr: 7 do 3. delay(2500); digitalWrite(6, HIGH); delay(2000); digitalWrite(5, HIGH); delay(1500); digitalWrite(4, HIGH); delay(1000); digitalWrite(3, HIGH); delay(500); digitalWrite(2, HIGH); // Dioda która sygnalizuje błąd w przypadku nie spełnienia warunku. delay(250);} } PS. Program startuje przy 5V ale również 3.3V sprawia że zaczyna działać. Chciałbym dodać też do tego warunek else. moja wizja jest taka jeżeli po 5 sek nie zostanie podane 5V na pin A5 to np zapali się dioda na pinie PWM 2 oznaczająca bląd. I mam jeszcze pytanie jak sprawić żeby program zawracał na początek po wykonaniu wszystkich lini kodu ?? tak na przyszłość... dziękuje za wyrozumiałość i przepraszam za wszystkie błędy jeżeli coś źle nazwałem.
  3. Dzień dobry jestem tutaj nowy. Chciałem się przywitać jak również prosić o pomoc. To moje początki z Arduino po miganiu diodą chciałem przejść dalej mianowicie do instrukcji 'if". Z założenia według mnie proste po podaniu 5V na pin analogowy np. A5 następuje podanie stanu wysokiego na pinie 7 PWM gdzie podłączona jest dioda LED. Napisałem takie coś bo inaczej nie moge tego nazwać... lecz nie działa albo błąd odrazu podczas kompilacji typu nawiasy lub średnik. Jeżeli już nawet przejdzie kompilacje to nie działa w ogóle. Proszę was o pomoc ew. o podesłanie materiałów linków itp gdzie jest to w miare prosto opisane wszystkie podstawy void setup() { pinMode(A5, INPUT); pinMode(7, OUTPUT); } void loop() { if(analogRead(A5), HIGH){ pinMode(7, HIGH);} Przykłady tego typu jak poniżej moim zdaniem powinny lądować w koszu. Nie rorzumiem dlaczego nie może być zrobiony prosty przykład na diodzie LED PS. we wszystkich opisach instrukcji IF jest tylko napisane: "Warunki służą do podejmowania decyzji w programie. Tworzy się je za pomocą polecenia if [ang. czy?]. if () { } Jeśli warunek z nawiasu jest spełniony, to zostanie wykonany kod znajdujący się między klamerkami."
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.