Skocz do zawartości

matiut2

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralna

O matiut2

 • Ranga
  1/10
 1. A jednak goto czasami się przydaje, np. for(i = 0; i < n; i++) { //... for(j = 0; j < m; j++) { while( /*warunek*/ ) { if( /*błąd czy jakis inny powód przerwania wszystkich pętli*/ ) goto wyjscie //... } //... } } wyjscie: printf("o nie, trzeba wyjsc") Wtedy break nie wystarczy, bo masz sporo zagnieżdżonych pętli. Da się to oczywiście rozwiązać dodając jakąś flagę wyjścia sprawdzana w każdej pętli, ale trzeba wtedy dopisywać po każdej pętli sprawdzanie tego warunku. Kod robi się chyba trochę mniej czytelny, niż z wykorzystaniem goto.
 2. matiut2

  Wyjaśnienie kodu

  Jak się nie znasz to po co takie głupoty pisać ? Gdzie w tym kodzie widzisz sprawdzanie jakiegoś PWMa ? Ale z pisaniem własnego programu masz 100% racje ! Powiedziałbym, że przechowuje znak ale mniejsza o to. Co ma wspólnego znak w zmiennej ze znakiem-operatorem porównania ? Co ma to wspólnego z problemem kolegi. I dla czego ta odpowiedź ma w ogóle reakcje pozytywną ? Nie chcę, żeby to wyglądało na jakieś mądrzenie się, atak na was, czy coś, ale nie mogę po przeczytaniu takich odpowiedzi nie zostawić komentarza. Bo przecież człowiek przyszedł po pomoc, a wy wprowadzacie go
 3. Fajnym pomysłem byłoby również automatyczne przechodzenie przez kolejne kolory z możliwością regulacji prędkości przechodzenia, mała modyfikacja 2 przęłączniki i 1 microswitch i gotowe, sterowanie nie byłoby problemem.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.