Skocz do zawartości

Panda

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralna

O Panda

 • Ranga
  4/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @atMegaTona Bardzo dziękuję za pomoc! Mój adres I2C to 0x3F. Dzięki temu filmowi dowiedziałem się jak go odczytać i wykorzystać. Pozdrawiam.
 2. @TrekerRegulowałem kontrast wbudowanym potencjometrem. Nie jestem pewny co to jest ten adres I2C, jak to się sprawdza? Do czego mi będzie służył ten adres?
 3. @Treker Masz racje, późno było i się śpieszyłem. Niestety, po podłączeniu według poradnika, do którego link dałem wyżej wyświetlacz pokazywał tylko kwadraciki. Kod również jest ok. Nie było różnicy między wyświetlaczem po prostu podłączonym a wyświetlaczem, do którego Arduino wysyła "zadanie". Bibliotekę również zainstalowałem i działa, gdyż "wgrywanie zakończone sukcesem". Jest możliwość, że wyświetlacz jest zepsuty? Albo zainstalowałem najnowsze sterowniki, a poradnik jest trochę starszy. Pozdrawiam.
 4. @Treker Niestety, po podłączeniu według poradnika, do którego link dałem wyżej. Kod również jest ok
 5. Jeżeli ktoś również spotkał się z takim problemem, to podaję link z poradnikiem z Batlandu: https://botland.com.pl/pl/content/81-lcd-2x16-przy-pomocy-arduino-i-lcm1602-po-i2c- Pozdrawiam
 6. Witam. Mam mały problem, ponieważ zestaw z arduino zakupiłem z allegro i mój wyświetlacz posiada dodatkowy, wlutowany moduł. Jest możliwość jakoś go wykorzystać, bez odlutowywania modułu? Chodzi mi o te 4 wejścia podpisane: GND, VCC, SDA, SCL. Pozdrawiam.
 7. @ethanak Wychodzi 0, ponieważ jest funkcja int, która nie podaje liczb po przecinku! Spróbuję z funkcją float. Dzięki za pomoc! Działa, dzięki jeszcze raz!
 8. @Treker Chciałbym, aby było tak, jak ma być, czyli żeby podczas kręcenia potencjometrem, obracał się serv. Jest tak, że serv po prostu obraca się do 0 stopni na samym początku. Gdy potencjometr jest na maxa, to przesuwa się na 180 stopni. Gdy potencjometr jest w jakimkolwiek innym miejscu niż na najwyższej wartości, to serv jest ciągle na 0 stopni, bzyczy i wibruje. Dlaczego tak się dzieje? Zdjęcie jest obok.
 9. Witam. Mam pewien problem odnośnie zadania 5.5. Cały układ wykonałem poprawnie, lecz zawsze gdy podłączałem go, to słyszałem jak servo się obraca i zaczyna buczeć i wibrować. Nie wiedziałem o co chodzi. Kręcenie potencjometrem nic nie daje. Gdy dopisałem wiersz, który pisał w uart ile powinien wynosić kąt, to bardzo się zdziwiłem, gdyż było ciągle 0, jedynie gdy potencjometr był na maxa, to pokazywało się 180 i servo się obracało. Tak jakby był przekazywany sygnał z potencjometru 0 lub 1023. Potencjometr działa poprawnie, ponieważ go również sprawdziłem i podaje wartości takie, jakie powinien podawać. Na dole podam cały kod. Pozdrawiam. #include <Servo.h> Servo serwomechanizm; int odczytanaWartosc = 0; int stopnie = 0; void setup() { serwomechanizm.attach(9); Serial.begin(9600); } void loop() { odczytanaWartosc = analogRead(A5); stopnie = odczytanaWartosc / 1023 * 180; serwomechanizm.write(stopnie); Serial.println(stopnie); Serial.println(odczytanaWartosc); delay(600); }
 10. @atMegaTona Już wygooglowałem, jak sprawdzić diodę miernikiem.
 11. Oprócz kupna oscyloskopa, nie ma innej możliwości na zmierzenie tego? Miernikiem uniwersalnym nic nie zdziałam chyba, prawda?
 12. Posiadam tylko oscyloskop samochodowy. Obawiam się, że go uszkodzę podłączając napięcie większe niż 12V.
×
×
 • Utwórz nowe...