Skocz do zawartości

Panda

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Panda

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @Treker to jest jakaś różnica?
 2. @Treker Wow, naprawdę? Nie spodziewałem się tego. A jest różnica między takimi układami? Czy efekt będzie taki sam? (Części układu są na zdjęciach.) Na jednym z nich jest duży kondensator z przodu, a na drugim z tyłu. Możliwe, że ich kolejność jest obojętna, ale wolę się spytać. Ogólnie to sory za tyle pytań, ale taką mam naturę, że jak czegoś nie rozumiem, to pytam się do skutku. Pozdrawiam
 3. @Treker Nie wiem, czy ty wiesz o jaki mi obrazek chodzi...: Pragnę tylko wiedzieć, który kondensator przy stabilizatorze napięcie, jest którym. Bo według mnie na schemacie są takie same, ale mówiłeś, że są ceramiczny i elektrolityczny. Dlatego pytam który jest ceramiczny, bo mam 50% szans, że podłączę na odwrót. Chyba, że jest to bez znaczenie, który jest u góry, a który na dole... Jeśli czegoś nie rozumiem, to przepraszam...
 4. @Trekerprędzej już czytałem ten kurs, ale myślałem, że kondensator elektrolityczny będzie inaczej oznaczony niż kondensator ceramiczny. Teraz mam jeszcze pytanie, który jest który?? Nie chcę ryzykować wybuchem kondensatora, więc się wolę zapytać. Wydaje mi się, że ten górny, to kondensator elektrolityczny. Dzięki za szybką odpowiedź.
 5. @Treker Dzięki. W przykładzie są narysowane dwa identyczne kondensatory, który jest ceramiczny, a który elektrolityczny? A może to są dwa ceramiczne, bo są takie same. Jeżeli są one ceramiczne, to jednak potrzeba więcej niż po 1 sztuce. Proszę o szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Ile można maksymalnie podłączyć, do jednego wyjścia diod? Na przykład podłączając je równolegle? Jeżeli np. 2, to czy można w wszystkich wyjściowych pinach podłączyć po 2 diody? Czy było by to za dużo na arduino i trzeba by było wykorzystać zewnętrzne zasilanie? Pytam się, ponieważ myślałem, żeby zrobić projekt, w którym było by kilkanaście diod i załączane czujnikiem światła. Nie jestem dobry z elektroniki, więc z góry sory za jakieś głupoty, które po drodze napisałem.
 6. O tych, które są w przykładzie, gdzie jest pierwsze zastosowanie serw. Masz racje, jest jednak w zestawie, tylko nie było zdjęcia i nie zauważyłem. Może są dodane, ale w opisie zestawu ich nie ma. A czym się różni w zastosowaniu kondensator ceramiczny od elektrolitycznego? Oby dwa są zastosowane w tamtym przykładzie?
 7. @ethanakDobra, to jest nie głupi pomysł. Szkoda, że sam na to nie wpadłem . Skąd mamy wziąć kondensatory filtrujące, jeśli nie ma ich w zestawie? Jaki mają symbol, który można by było podać przy kupnie?
 8. Witam. Na moim "serwie" wszystkie kabelki są połączone na końcu takim plastikiem. Jak mam w takim momencie podłączyć go do płytki stykowej? Jest możliwość zdjęcia tej części?
 9. @SOYERCzyli przycisk nie podłączamy do "+" i "-", tylko do "-" a wejście odpowiednio konfigurujemy. Ok, dzięki.
 10. @ethanak Zrozumiałem z tego co napisałeś i z artykułu o microswitchach, że w przycisku jest rezystor, ale teraz zdałem sobie sprawę, że to bardzo głupie. @Treker To co napisałeś, już chyba bardziej rozumiem...
 11. Czyli gdy przycisk nie jest wciśnięty, to jest HIGH, dlatego, że rezystor, który jest w przycisku, pobiera prąd z pinu, do którego jest podłączony przycisk?
 12. Ok, już rozumiem jak działa przycisk. Tylko kwestia dlaczego przy programowaniu przycisku, daje mu się wartość LOW, gdy jest wciśnięty? Jeżeli jest obwód zamknięty, to czy nie powinna być wartość HIGH? Tak z ciekawości się pytam, bo mnie zainteresowało poprzednie pytanie kolegi.
 13. @Treker Ok, dzięki. Jestem na razie przy 4, więc trochę minie zanim do 10 dojdę.
 14. @TrekerCzyli obwód jest otwarty?
×