Skocz do zawartości

Panda

Użytkownicy
 • Zawartość

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Panda

 • Ranga
  4/10

Ostatnio na profilu byli

181 wyświetleń profilu
 1. Dobrze, już wiem gdzie popełniłem błąd. Natężenie wynosi 360mA, czyli tyle ile przewidziałem. A podłączony powinien być tak:
 2. Było tak: Zrobiłem tak: Szykalem instrukcji już, ale nie chce mi się załadować strona producenta...
 3. To powinni napisać przy gnieździe "max 200mA" a nie "max 500mA". Już sprawdzam, czy zadziała Po zamienieniu jest ten sam efekt...
 4. Gdybym takową miał... Ale przy gnizdach pisze max 500mA i max 500V, a przy innym, w którym nic nie ma podłączonego jest max 5A. Tylko jak policzymy to tam nie może być więcej niż 500mA, więc powinno tak jeszcze działac Przesłałem filmik na yt, teraz na bank zadziała:
 5. @marek1707 Kurka, coś jest nie tak... Zakupiłem opornik dokładnie 33Ω 5W. Podłączyłem go do owego zasilacza i zmierzyłem napięcie, wynosiło 12.5V, co jest na pewno dobrym wynikiem. Chciałem również zmierzyć natężenie, więc podłączyłem miernik i... Nic. Wszystko dokładnie widać na filmiku, który jest na mojej chmurze i daję tutaj do niego link. Czy jest to wina miernika? Może być on uszkodzony? Spodziewałem się tam ok. 300mA, a przy zakresie do 5A nie było nic, a przy zakresie do 200mA było 1, czyli poza skalę! link: https://drive.google.com/file/d/11Yp54z2Tj81WOS4NYIx1zU2RoAkEh5oL/view?usp=sharing
 6. Dokładnie to chciałem zrobić tylko po podłączeniu jeszcze układu lm317. Myślę, że owy opornik dobrze będzie symulował mój układ. Zmierzę także natężenie, czy przy 10V będzie wystarczające, bo ta informacja chyba będzie najważniejsza. A co do napięcia wejścia, to już także rozumiem. Przy 9V było by potrzebne ok. 11, 12 V na wejściu. To jakbym ustawił potencjometr na ok. 12-13V to na wejściu, by musiało być z 15V, a wtedy pod obciążeniem zasilacz nie da rady. Przewiduje także napięcie wyjściowe na ok. 10V, żeby użyć rezystory ok. 100Ω aby napięcie na diodkach było stabilniejsze. Te które będę kupował mogą mieć od 2 do 2.3V, więc w łańcuszku może być od 8 do 9.2V
 7. https://botland.com.pl/pl/tranzystory-bipolarne/683-tranzystor-bipolarny-npn-bc639-80v1a-5szt.html?search_query=tranzystor+bipolarny&results=16 Takie tranzystory raczej wystarczą nie?
 8. Nie jestem pewien, o co Ci chodzi. Zbyt niskiego napięcia wejścia? Mi się zdaje, że to się stanie gdy napięcie wyjściowe zrówna się z wejściowym, chyba wtedy będzie na wyjściu spadać. Oprócz tego już wszystko rozumiem. Bardzo Ci dziękuję za pomoc! Lecę zamawiać układ LM317, 60 diod i rozpocznę praktykę. Dzięki jeszcze raz za bezcenną pomoc!
 9. Czyli podsumowując: Ten stabilizator napięcia zrobi mi w teorii idealne źródło napięcia bez oporu wewnętrznego i wartości napięcia 9V tak? Ale i tak przy każdym "łańcuszku" będę musiał wstawić opornik, tylko... wtedy już nie będzie co zmniejszać, bo napięcie będzie wynosić 9V, czyli idealnie, a dobrze pamiętam, że nie można stosować 1 rezystora na początku, dla takiego układu. Chyba, że bym ustawił napięcie np. 12V i zmniejszył je rezysorami do takiego napięcia, jakie było by potrzebne, tylko jak sprawdzić napięcie po regulacji potencjometra w tym układzie LM317? Podłączyć równolegle i do napięcia? Tylko czy wtedy musi układ być obciążony czy nie?
 10. Chyba tak, ale musiałbym to jeszcze raz przeanalizować. Obliczyłem, że układ maksymalnie będzie pobierał 300mA i to będzie przez nie całą sekundę. Nie wydaje mi się, że przy takim natężeniu napięcie zejdzie poniżej 11V, a po za tym chyba szło by policzyć rezystancję wewnętrzną. W teorii wyszło mi 50Ω. Ale to i tak raczej nie wiele mi da, bo gdy będą nie wszystkie zapalone, to będzie za duże napięcie na nich... Tak? Nie da się tego zrobić bez stabilizatora napięcia?
 11. No i co wtedy się stanie? Nie posiadam takiego podzespołu, ale mogę założyć, że dioda będzie tyle potrzebować, to na rezystorze powinno się osadzić dokładnie 5.6V i zakładając, że dioda potrzebuje 20mA, to rezystor będzie wynosił 280Ω. No może spadnie napięcie układu, ale dlaczego przy zasilaczu będzie przygasanie diod, a przy baterii nie?
 12. Co masz na myśli mówiąc wyciągnij? Chodzi Ci o to, żeby zasilić?
 13. Ale przecież bateria również ma opór wewnętrzny, a do niej nie potrzeba stabilizatora i pod obciążeniem nie spada napięcie, chyba.
 14. Niestety w ogóle tego nie rozumiem... Co jest stabilniejszym źródłem niż zasilacz? Jak to będzie się zmniejszało napięcie, napięcie wyjściowe musi być stałe, a dopiero zmniejsza je rezystor. Natężenie w układzie rośnie wraz z ilością szeregowo połączonych diód. Skoro jest tak jak mówisz, to po podłączeniu podobnego układu do baterii 9V, będzie podobny efekt. Przynajmniej tak to rozumiem... A do tego układu LM317 bym musiał dodać jeszcze 1 opornik? Czy on sam wystarczy? Będę wtedy potrzebował w każdym "łańcuszku" po 4 diody rezystora?
 15. @marek1707Jest on na pewno cięższy od ładowarki USB, rozmiarami przypomina zaciśniętą pięść. Myślę, że to przez małe natężenie, jest takie duże napięcie, bo na obudowie pisze, że pod obciążeniem 1500mAm uzyska 9V, więc mojemu obciążeniu dużo brakuje do 1500mA i zapewne to jest przyczyną. Projekt, do którego zamierzam go wykorzystać, to ten o którym już Ci pisałem, w komentarzach do artykułu o mocy. (te 60 diod sterowanych urduino, robiące efekt fali) Oczywiście arduino będę zasilał osobnym zasilaczem. Napięcie w układzie wyniesie ok. 10V (zależy ile te czerwone diody LED będą miały, bo pisze, że 2V-2,3V. ) Postanowiłem je połączyć po 4 szeregowo, ponieważ 12, 20 i 28 jest podzielne przez 4 i żadna nie będzie musiała być w obudowie. Jeśli Cię ciekawi jak wygląda ten zasilacz, to daję Ci zdjęcie z neta: Raczej nie jest z ubiegłego wieku . A do obliczeń wykorzystać wartość odczytaną po obciążeniu, czy bez obciążenia?
×
×
 • Utwórz nowe...