Skocz do zawartości

Alergicprojects

Użytkownicy
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Alergicprojects

 1. To się niestety różni ,ja po 4 dostawach trwających 3-4 MIESIĄCE uznalem , że to olewam i kupuję w Polsce .
 2. Na dostawę w Ali czeka się jakiś miesiąc jezeli nie zapłaci się majątku. Lepiej kupić w Polsce na abc-rc . Jest szybciej i w tej samej cenie.
 3. Bardzo chętnie bym pomógł -niestety pompka została kupiona podczas zakupów do pierwszej wersji projektu. Było to dobre 2 lata temu i w tym czasie 3 razy zmieniłem telefon. Żadnego numeru seryjnego nie posiadam ,nie zwykłem też gromadzić paragonów, paczek i instrukcji. Jedyne co pamiętam to zasilanie owej pompki (12V 1A) i maks wynoszenie słupa wody (8 metrów w górę. Może znajdzie Pan ten model na podstawie tych danych.
 4. Cóż, kozyk można wydrukować, ale moduły takowe mam tylko 2 , więc przy ładowaniu 4S 1P będzie zabawa z przepinaniem oraz czekaniem.
 5. Profesjonalną ładowarkę z balancerem do Lipoli , LiIonów i NiMhów mam 2 baramy dalej u kolegi , więc o to się nie boję, po prostu chciałem się dowiedzieć czy z tych 8zł da się wycisnąć więcej niż ładowanie pojedyncze.
 6. Cóż, jeżeli uważasz, że to nieopłacalne, to po prostu zarzucę pomysł bo wydawanie 25zł na 4 ogniwa wydostane z laptopa jest bez sensu. Dziękuję za radę - transformatorów też nawijać nie będę bo to jest kategoria ,,nie mam na co nawinąc" Dziękuję za odpowiedź
 7. Czyli mam najzwyczajniej w świecie do np banana 3.3v wlutować 3 lub 4 kabelki z 3.3v? Bo takie usprawnienie to nie problem, a silników DC mam ze 3 na warsztacie, i wszystkie są z poborem 700mA-1A ,,na sucho"
 8. Witam serdecznie, Zainteresowałem się ostatnio popularnymi laptopowymi ogniwami Li-Ion 18650- w wielu poradnikach na temat ich ładowania/ochrony znalazłem odniesienie do modułu do ładowania tychże ogniw. Układ tp4056 kupiłem za ok 8 złotych w pobliskim sklepie, a po obejrzeniu poradników dowiedziałem się, że bez czegoś co nazywają ,,izolacją galwaniczną" , ten układ nadaje się tylko do ładowania/ochrony jednego ogniwa naraz. Czy ktoś mógłby mi logicznie i ,,po ludzku" najlepiej krok po kroku (jeśli to nie problem) wyjaśnić, jak użyć tego układu w przypadku pakietu ogniw typu 4
 9. Posłużę się pytaniem. Mówiłem w opisie że zasilacz służy do podlączania arduino , a obciążenie wpiąłem dla sprawdzenia ,,progu strzelania" w bezpieczniku urządzenia. Po co mi wyciskać z tego 10A? . Druga rzecz , że w fabrycznej obudowie na żadne dodatki nie ma zbytnio miejsca.
 10. Witam, jak widzę na forum są dość popularne posty o zasilaczach laboratoryjnych, to pomyślałem że i ja opublikuję swój. Projekt jest modyfikacją całego zasilacza komputerowego ATX na taki warsztatowy, laboratoryjny z dostępem do jego napięć. Zasilacz miał spełniać następujące funkcje: być prosty w budowie mieć regulowane napięcie posiadać kilka wyjść i kilka mas obudowa jak najprostsza, ale ładna I według mnie spełniłem te wymagania. Całość robiłem jeden dzień - poniżej można zobaczyć owoc mojej pracy: Budowa Sam zasilacz miał być jak najprostszy
 11. /* * Automatic * Plant * Watering * System * * by * Leon Lewiński * & * Szymon Nowicki * * ------------------------------------- * This device is used for watering your plants. * Scheme is very simple, and you can easily made it by yourself. * */ #include <Wire.h> // Arduino i2C library #include <LiquidCrystal_I2C.h> // i2C LCD library #include "DHT.h" //DHT sensor library #define dht_pin 5 //Sensor pin #define led_pin 13 //Led pin #define pump_pin 6 //Pump pin #define ht_pin 7 //heater pin DHT dht(dht_pin, DHT22); LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2, 1,
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.