Skocz do zawartości

maciekk05

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O maciekk05

 • Ranga
  1/10
 1. @ethanak znalazłem gdzieś taką składnie (oczywiście z informacją, że bez NOPASSWD będzie wymagał podawania hasła) ale masz rację - podawanie hasła likwiduje zagrożenie o którym piszesz. Zaraz zmienię w ustawieniach. Dzięki za sugestię.
 2. Witam, Chyba udało mi się rozwiązać problem - nie wiem czy to profesjonalne, ale przynajmniej działa. Zapewne są dużo lepsze rozwiązania Problem był w programie VNC viewer - tam, znajduje się opcja "user&permission" - dodałem tam "nowy_użytkownik" i prawa administracyjne. Logowanie odbyło się z sukcesem PS. Może komuś przyda się ta informacja .
 3. Witajcie, Dzięki Wam rozpocząłem moją przygodę z malinką i właśnie przerabiam doskonały kurs W związku z faktem,iż do tej pory byłem związany w okienkami Windowsa to komendy Linuxa i ilość parametrów trochę mnie przeraża. Aktualnie - zgodnie z opisem wszystko "idzie" jak trzeba. Problem pojawił się podczas testowania wiedzy, aby nie tylko odtwarzać przykłady z kursu. Postanowiłem założyć nowego użytkownika - komenda sudo adduser nowy_użytkownik, później ustawienie haseł i wszystko jest ok w konsoli. Następnie przez raspi-config nadałem uprawnienia do vnc. ( a jeszcze wcześniej przez sudo-visudo nowemu użytnikowi dałem uprawnienia root'a - pod rootem dopisałem linijkę nowy_użytkownik ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL) i oczywiście restart. Teraz nie mam problemów z zalogowaniem się do raspberry pi przez ssh oraz przez WinSCP (nowy użytkownik spokojnie loguje się do malinki). Problem pojawia się, kiedy próbuje się zalogować do vnc. Adres maliny pozostaje bez zmian, wpisuję użytkownika i hasło i za każdym razem mam komunikat Access denied. Czy możecie mi powiedzieć co robię źle?
×
×
 • Utwórz nowe...