Skocz do zawartości

radex324

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O radex324

 • Ranga
  2/10
 1. Dzięki za odpowiedzi, skorzystałem z abs() ale trochę inaczej i dlatego nie działało. @Belferek Przy szukaniu nie potrafiłem tego nazwać.
 2. Cześć, arduino będzie odczytywać prąd silnika z modułu ACS712 , moduł daje wartości dodatnie lub ujemne zależenie od kierunki prądu, co zrobić aby wynik(wartość prądu) była zawsze dodatnia?
 3. Cześć mam pewien problem z warunkiem if, mam pewne dane zapisane w zmiennej buf i chciałbym żeby warunek if odczytywał tylko konkretną wartość, tak wygląda mój warunek if(buf == 8,0,40,0,0,65,0,88){ Serial.println("odebrałem dane "); wlacz=2; }} //tak to mniej więcej ma wyglądać że tylko 65 sprawdzi. if(buf == 0,0,0,0,0,65,0,0){ // sprawdź tylko wartość 6 bajtu Serial.println("odebrałem dane o mignieciu"); wlacz=2; }} I teraz działa tak że jeśli wszystko jest to samo to włącz=2; a chcę aby warunek if odebrał i sprawdzał tylko np.65 pomijając wszystkie poprzednie. Poratujecie? Dobra udało mi sie Serial.print(buf[i], HEX); Serial.print(","); } else { Serial.print(buf[i], HEX); Serial.println(";"); } } Serial.println(buf[5], HEX);//tutaj odczytuje wartość 6
 4. No pokazuje wartość 2 jak wyślę h lub o itp. Co dziwne cały kod jest skopiowany z poradnika dla pewności i nie działa.
 5. Tak jakby warunek if nie działał.
 6. Dlaczego w przykładzie z odczytem z terminala nie mam żadnej reakcji po wysłaniu którejś literki? I w mega 2560 i w nano ten sam objaw PS. przy switch wszystko działa jak należy
×