Skocz do zawartości

atMegaTona

Użytkownicy
 • Zawartość

  495
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

atMegaTona wygrał w ostatnim dniu 1 grudnia 2019

atMegaTona ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

92 Bardzo dobra

2 obserwujących

O atMegaTona

 • Ranga
  6/10

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  to tu, to tam
 • Języki programowania
  C, ASM
 • Zainteresowania
  życie i świat
 • Zawód
  pilot oblatywacz
 • www

Ostatnio na profilu byli

480 wyświetleń profilu
 1. HAL_UART_Receive_IT(&huart4, &RX[RX_len], 1); Powinno być &RX . Tak jak miałeś było źle bo ustawiało początek bufora na adresie ostatniego elementu i w rezultacie nadpisywałeś pamięć za tablicą. Ilość znaków (bajtów) to ilość po odebraniu której zostanie zgłoszone przerwanie. Jeśli dasz 1 to po każdym znaku zostanie uruchomiona obsługa przerwania z funkcji callback ale można dać więcej. Dokładnie to samo jeśli chodzi o DMA z tą różnicą, że DMA zgłasza jeszcze przerwania od odebrania/wysłania połowy bufora(tablicy).
 2. Chodziło mi o diodę od wyjścia do wejścia katodą do wejścia na wypadek sytuacji kiedy na wejściu pojawiło się napięcie niższe niż na wyjściu z powodu jakichś znacznych pojemności lub odwrotnego podłączenia a nie katodą na wyjściu bo faktycznie nie miałoby to sensu w większości przypadków. Uwaliłem przez to parę stabilizatorów, szczególnie te do napięć ujemnych są podatne na zepsucie w sytuacji cofki.
 3. Może dlatego, że mniej prądu pójdzie w kanał kiedy tranzystor zasilający out jest "w szeregu" z loadem a właściwie tworzy z nim coś na kształt dynamicznego dzielnika napięcia. http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm340.pdf Mnie natomiast od dawna zastanawia dlaczego producenci nie implementują w stabilizatorach diod zabezpieczających wyjście, z oszczędności szkoda im było na 2 diody??
 4. Zapewne w jednym z tych serw wejście sygnału jest filtrowane lub zerowane rezystorem do masy a w drugim nie, nic nie szkodzi zrobić to samemu bez względu na to czy w urządzeniu docelowym już pulldown jest czy nie ma, będzie najwyżej mocniejszy. Ja nie twierdziłem, że zawsze można określić ale zdecydowanie łatwiej jest wykluczyć część ewentualnych przyczyn widząc schemat/kod. Trzymamy Cię więc za słowo co do tego piwa Niech zwycięzca wypije za moje zdrowie. Pozdro
 5. ehh, termopara termoparze nierówna. Lepiej poszukaj sobie stałej temperatury i na podstawie specyfikacji termopary przelicz sobie wskazania na temperaturę bo mierzenie jedną termoparą a kalibrowanie drugiej na podstawie wskazań z tej pierwszej miałoby sens gdyby były identyczne. Musisz znać przynajmniej typ termopary, w dataszmacie jest tabela temperatur dla konkretnych wyników. Tu masz dla j i k https://www.termoaparatura.com.pl/files_mce/its90_tc_k.pdf https://www.termoaparatura.com.pl/files_mce/its90_j_pl.pdf
 6. Piko mam nadzieję ;) Oscylator o ile ma 2 nóżki to nie ma biegunów jako takich. Powodem zapewne jest to, że zanim podłączysz do scalaka nowy rezonator to trzeba go najpierw przeprogramować na starych ustawieniach. Np. kiedy masz atmegę z zaprogramowanymi fusami na 16MHz to nie będzie działać po odłączeniu rezonatora. Musisz wtedy najpierw uruchomić ją na 16Mhz i przy tej prędkości przeprogramować fusy na 8 czy ile tam chcesz i dopiero wtedy zacznie działać z nową prędkością po odłączeniu rezonatora i resecie.
 7. Każdy tak myśli/pisze a często się okazuje, że się zrobiło głupiego babola, który dopiero po odkryciu tego faktu okazuje się być oczywistym "errare humanum est". Widocznie te sygnały prawidłowe nie są albo przestają być po czasie skoro serwo źle działa albo samo serwo masz zepsute, albo albo... Bez kodu/schematu można gdybać . May the Force be with you!
 8. Na pierwszy rzut oka nie widzę nic drastycznego ale i czasu nie ma w tej chwili na szczegółową analizę. Sprawdź samą funkcjonalność czyli wywal z projektu tymczasowo bufor usarta i wysyłaj/odbieraj dane przez polling. Nie wiem też co jest w "dwt_delay.h" może jakiś konflikt. Zostaw w projekcie tylko usart na pollingu z buforem liniowym i obsługę DHT jeśli zadziała to będzie wiadomo gdzie szukać błędu. A debuger gdzie się zatrzymuje? hard fault? Od siebie dodam tylko, że przy transakcjach tekstowych lepiej jest używać funkcji std printf z nadpisaną funkcją int _write(...); int _read(...); w ciało której trzeba wstawić funkcje HAL_UART_ ... zamiast motać dokoła z funkcjami ze zmienną ilością arg, wbudowana printf jest lepsza. Wystarczy podmienić bufor na własny w stdout i stdin albo przekierować na własny stream a do analizy komend można użyć funkcji z string.h. Pozdrawiam.
 9. Dobrym zwyczajem jest opublikowanie rozwiązania problemu z którym się zmagałeś, być może komuś oszczędzisz kilku godzin życia na szukanie rozwiązań gdy będzie się zmagał z podobnym problemem. "Człowieku, nie bondź takim egoistom" ;)
 10. Gdzie schemat panie, gdzie kod?? Spodziewał bym się po koledze bardziej konkretnego przedstawienia problemu niż te serwowane w komentarzach do kursu arduino ;P Wstaw schemat i kod to pomyślimy jak Ci pomóc. Pozdro P.S. testy nawet najprostszych urządzeń robi się za pomocą pewnego źródła zasilania a nie z jakiegoś modułu przetwornicy. Wygląda też na to, że jakieś napięcia wiszą w obwodzie pomiędzy uruchomieniami, dobrym zwyczajem jest zadanie wstępnego obciążenia rezystorem do masy tak aby szło przez niego kilka miliamper i pulldowny na liniach sygnałowych gdzie to tylko możliwe co uspokaja prądy indukowane na tych liniach kiedy nie są używane. Dzięki temu pojemności w obwodzie się rozładowują i nie powodują tego typu dziwnych przypadków co nie znaczy oczywiście, że to rozwiąże Twój problem.
 11. Trudno odpowiedzieć na takie pytania nie widząc implementacji funkcji Joystick.setButton(buttbx.key.kchar, 1); ani definicji klas/struktur więc tak samo jak Ty nie mamy pojęcia czy jest szansa aby to zadziałało Jedyne co mi przychodzi względem tego do głowy to: trzeba sprawdzić!
 12. Były kiedyś nawet takie owijarki do montowania elementów przewlekanych do pcb za pomocą drutu srebrzonego, niestety wraz z upowszechnieniem się elementów montowanych powierzchniowo odeszły do lamusa. Lutownice z grotem czeka chyba podobny los bo teraz lutuje się w opiekaczach albo na żelazku tudzież hot-air.. i zniknie z atmosfery słodki zapach topionej cyny z kalafonią a jej miejsce zajmie (specjalne) żelazko za tysiaka i pasta do chemicznego cynowania ścieżek. Aż się rozckliwiłem nad tą cyną z 40% zawartością ołowiu, chyba sobie coś przylutuję na pohybel nowoczesności :)
 13. Wklej tu tekst programu za pomocą opcji "<>wstaw kod" bo mi się program do rozpakowywania zawiesza..
×
×
 • Utwórz nowe...