Skocz do zawartości

kasyx

Użytkownicy
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O kasyx

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No to każdy z tych obwodów jest połączony szeregowo? To jak to jest połączone skoro ani równolegle ani szeregowo?
 2. Takie ogólnikowe pytanie odnośnie pomiaru multimetrem. Cały czas mierzymy spadek napięcia w układzie, który pojawia się na wyświetlaczu multimetra. Natomiast, gdy przykładamy sondy pomiarowe tylko do baterii to w kursie określone jest to jako pomiar napięcia. Możemy również użyć sformułowania również, że mierzymy spadek napięcia na baterii?
 3. A to takie ogólne pytanie było co do masy. Dzięki za odpowiedź
 4. @Treker A gdyby na tym schemacie było kilka diod połączonych szeregowo to cały odcinek począwszy od minusa baterii do minusa diody włącznie to jest masa? A przykładając sondę pomiarową do pozostałych minusów na pozostałych diodach to mówimy że przykładamy do katiod?
 5. Siema. Na schemacie? No tam w obu przypadkach na schematach (rezystor przed i za diodą) anoda jest po stronie plusa a katoda po stronie minusa. Dobrze tam jest.
 6. Wszystko już gra. Chyba niewyspany byłem... Dzięki za pomoc. 1. W kursie nie było słowa o "masie" . Wiem, że masa to "minus" ale katoda to też "minus" W takim razie "masą" nazywamy punkt na samym końcu wszystkich naszych elementów (czyli masa jest to katoda na baterii aż do pierwszej nóżki po stronie minusa?)
 7. Hej. Mam pytanie dotyczące pierwszego schematu , w którym sprawdzamy jak napięcie zmienia się w układzie, do którego podłączona jest dioda w kierunku przewodzenia. Gdy pomiar robię zgodnie z ćwiczeniem to wyniki pomiarów mam prawidłowe. Dlaczego jak przykładam końcówki sond miernika pomiędzy diodę prostowniczą a rezystor napięcie jest równe zero...? (Sondy przykładam na sąsiadujących nóżkach od diody i rezystora) Przecież tam też powinno wskazywać napięcie...
 8. Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Jedyne czego nie zrozumiałem to mowa o częstotliwości, ale to powinno mi się rozjaśnić w późniejszym etapie.
 9. Hej. Nie rozumiem tutaj kilku spraw. Chyba tutaj mam bardziej problem ze słownictwem elektroników. Chciałbym to rozjaśnić, abym mógł dalej z kursem iść i nie mieć dziury w materiale... cyt. z kursu: "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń, a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie." 1.Czy ja rozumiem dobrze to powyższe zdanie? "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń" - czyli w przypadku skoków napięcia stabilizują je do stałego napięcia? "a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie."" - czyli jeśli nie ma skoków napięcia to przepuszczają je bez żadnych dodatkowych zabiegów? Tutaj kolejne pytanie dotyczy generalnie całego podrozdziału o cewce w Arduino pt. "Filtracja zasilania za pomocą cewki". 2. Co to jest zasilanie części analogowej i części cyfrowej? (szukałem na necie i mi definicje wyskakują, których też nie kumam do końca) Da się to wyjaśnić jakimś przykładem na chłopski rozum? cyt. z kursu "Działanie tego filtru jest następujące: dławik stanowi przeszkodę dla prądu zmiennego (zakłóceń), który przez niego przepływa. To, co już przepłynie, jest wygładzane przez kondensatory." 3. Dlaczego piszemy, że dławik jest przeszkodą dla prądu zmiennego? 4. Dlaczego piszemy, że jest wygładzane przez kondensatory? Przez słowo "wygładzanie" mam rozumieć, że jest to stabilizacja napięcia? cyt. z kursu "Rozdzielenie zasilania części analogowej (nóżka AVCC) i cyfrowej (VCC) przydaje się, kiedy chcemy korzystać z wbudowanego w układ przetwornika ADC." 5. I na koniec zdanie z kursu, które nic mi nie mówi Czy to będzie dalej objaśnione w kolejnych rozdziałach? Czy mam sobie tym zaprzątać głowę teraz czy mogę spokojnie to zdanie zignorować? Pozdrawiam
 10. Chodzi Tobie o samo połączenie bez rezystora? Jeśli tak to nie ma oporu , bo jest dobrym przewodnikiem, czyli zero. Opór będzie wynosił zero, bo nie ma rezystora. No nie rozumiem tutaj. Czyli co mierzę? W sumie to nic nie mierzę i wychodzi 0, bo opór rezystora mierzy się tylko na samym rezystorze przed i za... No tak to teraz rozumuję...
 11. Mam pytanie odnośnie tematu pt. "Czym jest opór wewnętrzny" 1. Cyt. "Jak widać na powyższym przykładzie, pobierając z baterii większy prąd, będziemy otrzymywać mniejsze napięcie" Tu ma zastosowanie Prawo Ohma U=I*R . Chcę się upewnić, że dobrze rozumiem schemat w ćwiczeniu. 2. Cyt. "Doskonale można to wyjaśnić używając dzielnika napięcia: im mniejszy jest R1 (będący obciążeniem) w stosunku do R2 (będący oporem wewnętrznym), tym większe napięcie odkłada się na R2" Czy ja dobrze to rozumiem, że w tym wypadku (w naszym ćwiczeniu opór wewnętrzny) R1 to jest nasz rezystor a R2 to jest opór wewnętrzny naszej baterii? Pozdrawiam!
 12. Nie kumam tylko dlaczego rezystancja rezystora jest równa zero, gdy są jej końce połączone... (Tak powinienem od początku zadać to pytanie).
×
×
 • Utwórz nowe...