Skocz do zawartości

kasyx

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralna

O kasyx

 • Ranga
  3/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jaka jest wydajność prądowa baterii 9V. Nie powinno być to opisane na baterii?
 2. Ješli chodzi o napięcie i dobór ładowarki. To najważniejsze jest takie samo napięcie a pobór prądu reguluje samo urządzenie. Na ładowarce są 2 opisy. Input: 100-240V 50/60Hz, 0.35A Output: 5V, 2 A Rozumiem, że to co nas interesuje to są dane output. W takim razie co to jest za prąd 0.35A dla input?
 3. Opór mojego ciała to 7 mln (zakres 20M). Na mniejszym zakresie nic nie pokazuje. Jak to jest że u mnie 7 mln a u Was 700k?
 4. No to każdy z tych obwodów jest połączony szeregowo? To jak to jest połączone skoro ani równolegle ani szeregowo?
 5. Takie ogólnikowe pytanie odnośnie pomiaru multimetrem. Cały czas mierzymy spadek napięcia w układzie, który pojawia się na wyświetlaczu multimetra. Natomiast, gdy przykładamy sondy pomiarowe tylko do baterii to w kursie określone jest to jako pomiar napięcia. Możemy również użyć sformułowania również, że mierzymy spadek napięcia na baterii?
 6. A to takie ogólne pytanie było co do masy. Dzięki za odpowiedź
 7. @Treker A gdyby na tym schemacie było kilka diod połączonych szeregowo to cały odcinek począwszy od minusa baterii do minusa diody włącznie to jest masa? A przykładając sondę pomiarową do pozostałych minusów na pozostałych diodach to mówimy że przykładamy do katiod?
 8. Siema. Na schemacie? No tam w obu przypadkach na schematach (rezystor przed i za diodą) anoda jest po stronie plusa a katoda po stronie minusa. Dobrze tam jest.
 9. Wszystko już gra. Chyba niewyspany byłem... Dzięki za pomoc. 1. W kursie nie było słowa o "masie" . Wiem, że masa to "minus" ale katoda to też "minus" W takim razie "masą" nazywamy punkt na samym końcu wszystkich naszych elementów (czyli masa jest to katoda na baterii aż do pierwszej nóżki po stronie minusa?)
 10. Hej. Mam pytanie dotyczące pierwszego schematu , w którym sprawdzamy jak napięcie zmienia się w układzie, do którego podłączona jest dioda w kierunku przewodzenia. Gdy pomiar robię zgodnie z ćwiczeniem to wyniki pomiarów mam prawidłowe. Dlaczego jak przykładam końcówki sond miernika pomiędzy diodę prostowniczą a rezystor napięcie jest równe zero...? (Sondy przykładam na sąsiadujących nóżkach od diody i rezystora) Przecież tam też powinno wskazywać napięcie...
 11. Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Jedyne czego nie zrozumiałem to mowa o częstotliwości, ale to powinno mi się rozjaśnić w późniejszym etapie.
 12. Hej. Nie rozumiem tutaj kilku spraw. Chyba tutaj mam bardziej problem ze słownictwem elektroników. Chciałbym to rozjaśnić, abym mógł dalej z kursem iść i nie mieć dziury w materiale... cyt. z kursu: "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń, a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie." 1.Czy ja rozumiem dobrze to powyższe zdanie? "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń" - czyli w przypadku skoków napięcia stabilizują je do stałego napięcia? "a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie."" - czyli jeśli nie ma skoków napi
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.