Skocz do zawartości

kasyx

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kasyx

 1. Jaka jest wydajność prądowa baterii 9V. Nie powinno być to opisane na baterii?
 2. Ješli chodzi o napięcie i dobór ładowarki. To najważniejsze jest takie samo napięcie a pobór prądu reguluje samo urządzenie. Na ładowarce są 2 opisy. Input: 100-240V 50/60Hz, 0.35A Output: 5V, 2 A Rozumiem, że to co nas interesuje to są dane output. W takim razie co to jest za prąd 0.35A dla input?
 3. Opór mojego ciała to 7 mln (zakres 20M). Na mniejszym zakresie nic nie pokazuje. Jak to jest że u mnie 7 mln a u Was 700k?
 4. No to każdy z tych obwodów jest połączony szeregowo? To jak to jest połączone skoro ani równolegle ani szeregowo?
 5. Takie ogólnikowe pytanie odnośnie pomiaru multimetrem. Cały czas mierzymy spadek napięcia w układzie, który pojawia się na wyświetlaczu multimetra. Natomiast, gdy przykładamy sondy pomiarowe tylko do baterii to w kursie określone jest to jako pomiar napięcia. Możemy również użyć sformułowania również, że mierzymy spadek napięcia na baterii?
 6. A to takie ogólne pytanie było co do masy. Dzięki za odpowiedź
 7. @Treker A gdyby na tym schemacie było kilka diod połączonych szeregowo to cały odcinek począwszy od minusa baterii do minusa diody włącznie to jest masa? A przykładając sondę pomiarową do pozostałych minusów na pozostałych diodach to mówimy że przykładamy do katiod?
 8. Siema. Na schemacie? No tam w obu przypadkach na schematach (rezystor przed i za diodą) anoda jest po stronie plusa a katoda po stronie minusa. Dobrze tam jest.
 9. Wszystko już gra. Chyba niewyspany byłem... Dzięki za pomoc. 1. W kursie nie było słowa o "masie" . Wiem, że masa to "minus" ale katoda to też "minus" W takim razie "masą" nazywamy punkt na samym końcu wszystkich naszych elementów (czyli masa jest to katoda na baterii aż do pierwszej nóżki po stronie minusa?)
 10. Hej. Mam pytanie dotyczące pierwszego schematu , w którym sprawdzamy jak napięcie zmienia się w układzie, do którego podłączona jest dioda w kierunku przewodzenia. Gdy pomiar robię zgodnie z ćwiczeniem to wyniki pomiarów mam prawidłowe. Dlaczego jak przykładam końcówki sond miernika pomiędzy diodę prostowniczą a rezystor napięcie jest równe zero...? (Sondy przykładam na sąsiadujących nóżkach od diody i rezystora) Przecież tam też powinno wskazywać napięcie...
 11. Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Jedyne czego nie zrozumiałem to mowa o częstotliwości, ale to powinno mi się rozjaśnić w późniejszym etapie.
 12. Hej. Nie rozumiem tutaj kilku spraw. Chyba tutaj mam bardziej problem ze słownictwem elektroników. Chciałbym to rozjaśnić, abym mógł dalej z kursem iść i nie mieć dziury w materiale... cyt. z kursu: "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń, a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie." 1.Czy ja rozumiem dobrze to powyższe zdanie? "Cewki stanowią one doskonałą filtrację dla zmiennych zakłóceń" - czyli w przypadku skoków napięcia stabilizują je do stałego napięcia? "a bez problemu “przepuszczają” stałe napięcie."" - czyli jeśli nie ma skoków napi
 13. Chodzi Tobie o samo połączenie bez rezystora? Jeśli tak to nie ma oporu , bo jest dobrym przewodnikiem, czyli zero. Opór będzie wynosił zero, bo nie ma rezystora. No nie rozumiem tutaj. Czyli co mierzę? W sumie to nic nie mierzę i wychodzi 0, bo opór rezystora mierzy się tylko na samym rezystorze przed i za... No tak to teraz rozumuję...
 14. Mam pytanie odnośnie tematu pt. "Czym jest opór wewnętrzny" 1. Cyt. "Jak widać na powyższym przykładzie, pobierając z baterii większy prąd, będziemy otrzymywać mniejsze napięcie" Tu ma zastosowanie Prawo Ohma U=I*R . Chcę się upewnić, że dobrze rozumiem schemat w ćwiczeniu. 2. Cyt. "Doskonale można to wyjaśnić używając dzielnika napięcia: im mniejszy jest R1 (będący obciążeniem) w stosunku do R2 (będący oporem wewnętrznym), tym większe napięcie odkłada się na R2" Czy ja dobrze to rozumiem, że w tym wypadku (w naszym ćwiczeniu opór wewnętrzny) R1 to jest nasz rezystor a R2 t
 15. Nie kumam tylko dlaczego rezystancja rezystora jest równa zero, gdy są jej końce połączone... (Tak powinienem od początku zadać to pytanie).
 16. Wiem, że na całej długości rzędów jest blaszka i ten rezystor jest w układzie zamkniętym, ale to mi nic nie mówi... W końcu przykładam sondy przed i za rezystorem i jest zero...
 17. Włożyłem rezystor do płytki stykowej w tym samym rzędzie nr 5 i do kolumn b i d. Zastanawia mnie dlaczego przy pomiarze oporu rezystora wskazuje zero? Jest na to jakieś proste wytłumaczenie?
 18. No tak... Dzięki za odpowiedź! Już przeliczyłem i wychodzi teraz prawidłowo. Tym dłuższym liczyłem wcześniej ale nie mam zamiaru go zapamiętywać wolę uproszczoną wersję dzieki za szybką odpowiedź.
 19. No tak... Dzięki za wskazówkę Chciałbym wrócić do tematu z forum nt. obliczania oporu zastępczego dla 3 rezystorów połączonych równolegle używając tego skróconego wzoru R= (R1xR2)/(R1+R2) : Mając trzy rezystory połączone równolegle R1, R2, R3. To podstawiam do naszego skróconego wzoru najpierw R1 i R2 co daje nam wynik przykładowo Ra później jeszcze raz do tego samego wzoru podstawiam R2 i R3, co daje nam wynik Rb i na koniec do tego samego wzoru wyniki z powyższych obliczeń czyli podstawiam Ra i Rb ? Ja tak to liczyłem i wynik odbiega powyżej błędu pom
 20. W kursie przy pomiarze oporu rezystorów połączonych szeregowo jest takie zdanie cyt. "Nie szkodzi, że przy pomiarze tego połączenia sondami dotykamy nóżek tylko jednego rezystora. Prąd i tak, dzięki blaszkom w płytce stykowej, przepływa przez cały układ." Czy to nie jest błędne sformułowanie? Źródło prądu nie jest podłączone tylko same rezystory i mierzymy tylko opór... Dlaczego jest tu mowa o prądzie? Pytam, bo zaczęło mnie to nurtować... Pozdrawiam
 21. @Treker dziękuję za wytłumaczenie! Już wszystko jasne.
 22. @Treker Nie zrozumieliśmy się. Sondę plusową przyłożyłem do czerwonego kabla a czarną sondę za rezystor. Dokładnie tak jak na zdjęciu tylko z tą różnicą, że czarna sonda przyłożona była za rezystor ... tam gdzie krzyżyk.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.