Skocz do zawartości

MarekStoch

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez MarekStoch

 1. Jak to jest z konfiguracją timera dla PWM (STM32F103c8t6)?

  Ustawiam dla TIM4 na ARR = 9999  dla PSC=3599 aby obserwować zmiany na diodzie LED.
  One Pulse Mode z pobudzaniem z innego timera co 10sek.

  W kodzie raz wprowadzam Pulse=5, a następnie Pulse=9000.

  Jak założyłem, powinienem zobaczyć zmiany czasu świecenia od 1sek do bardzo krótkiego impulsu.
  Ale nie zauważam żadnej zmiany 😞

 2. W drugim zdaniu chodziło mi o to:

  50253af034692a018336dc675e1eb795.PNG

  I to zapewne jest opcja dla tych droższych układów, ja jednak raczej wezmę zasilanie z 24V. Tylko jeszcze zastanawiam się jaki przedział prądów będzie pochłaniać ta strona.

   

  Napisałeś że powinienem użyć linii: RE iDE do sterowania dostępem do magistrali. Czy jest to konieczne w przypadku full-duplexu?

  Pytam bo na płytce zastosowałem wcześniej MAX3490, choć go jeszcze nie sprawdzałem w boju 😉 A on nie ma tych sygnałów sterujących.

 3. Proszę Was o pomoc, bo nie za bardzo rozumiem zasadę działania izolacji galwanicznych, a dokładniej sposobu zasilania części od strony RS485.

  Czy zasilanie w tej części jest pobierane z sieci dla np.  MAX14852?

 4. RS485 jest full duplex, czyli 4 przewodowy. O napięciu napisałem ponieważ razem z RS485 są przewody 24V i jak rozumiem w przypadku izolowania to właśnie z tego napięcia będę zasilał?

  Sterownik w obecnej wersji nie ma izolacji galwanicznej i chyba muszę zbudować taki sam, ale z opcją izolacji. Obecna wersja wykorzystuje MAX3490 który od strony sterownika jest bezpośrednio podpięty do linii COM uC.

  Jak wyczytałem z różnych źródeł taki Adum1402 powinien znajdować się pomiędzy uC a MAX3490, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Czy linie sygnałowe do Adum1402 podpina się bezpośrednio do MAX3490 a z drugiej strony do uC, czy trzeba stosować jakieś kombinacje z rezystorami?

 5. Witam wszystkich,

  Mam za zadanie zrobić w instalacji zakładowej podłączenie do sieci RS485 pracującej na napięciu 24V.

  Problem polega na tym, że nie jestem specjalistą a muszę zrobić do mojego sterownika izolację galwaniczną. Sam sterownik pracuje na napięciu 3,3V.

  Jakie mam opcje wykorzystania izolacji?

  Myślałem o wykorzystaniu Adum1402, ale nie jestem pewien jak powinien być poprawnie wykonany układ z tym izolatorem, a w sieci nie znalazłem schematów z wykorzystaniem tego układu.

   

  Mam nadzieję że pomożecie mi w tym nietypowym dla mnie temacie.

   

  Pozdrawiam.

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.