Skocz do zawartości

raspbduino

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O raspbduino

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. raspbduino

  Jak podłączyć odbiornik FPV do Raspberry Pi?

  Z twoich poprzednich wiadomości dowiedziałem się tego czego potrzebowałem. Dopiero od 2 lat mam fizykę lecz elektroniką zajmuję się dużo dłużej. Nie widzę problemu w podłączeniu serwomechanizmów. Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwe zasilanie kamery FPV przez arduino. Dopiero niedawno zacząłem projektować to urządzenie, a przez wynikające z tego błędy spowodowały że ta rozmowa odbiegła od najważniejszego tematu.
 2. raspbduino

  Jak podłączyć odbiornik FPV do Raspberry Pi?

  Popełniłem błąd ponieważ napisałem przez przypadek raspberry a nie arduino. W przetwornicy do której link mi wysłałeś natężenie dochodzi do 3A czy to nie uszkodzi Arduino? Po stronie odbiorczej: https://abc-rc.pl/product-pol-8111-Mini-odbiornik-FPV-5-8GHz-na-telefon-OTG-UVC-Video-Downlink-VR-Android-obraz-na-telefonie.html jaki nadajnik byłby odpowiedni? 400mW?
 3. raspbduino

  Jak podłączyć odbiornik FPV do Raspberry Pi?

  https://abc-rc.pl/product-pol-9767-Mikro-kamera-do-FPV-1200TVL-obiektyw-150-stopni-1-4-PH3289-NTSC-PAL.html - kamera https://botland.com.pl/pl/serwomechanizmy/484-serwo-towerpro-sg-90-micro-180.htm - servo https://botland.com.pl/pl/arduino-moduly-glowne/1060-arduino - arduino https://botland.com.pl/pl/akumulatory-li-pol/9308-pakiet-li-pol-redox-1500mah-20c-3s-111v.html - akumulator https://botland.com.pl/pl/przetwornice-step-down/3110-pololu-d24v5f5-przetwornica-step-down-5v-05a.html - przetwornica https://abc-rc.pl/product-pol-7190-Nadajnik-FPV-TS5828-40CH-5-8GHz-Mini-TX-600mW.html?rec=101801301 - nadajnik FPV
 4. raspbduino

  Jak podłączyć odbiornik FPV do Raspberry Pi?

  Głównie znajdują się tam serwa. Zasilanie do arduino pochodzi z 11v akumulatora po zastosowaniu przetwornicy itp. Urządzenie to automatyczny karmnik terrarystyczny. Kamera jest dodatkiem dlatego mała ilość komponentów i dodatkowych płytek do niej jest dość ważna.
 5. raspbduino

  Jak podłączyć odbiornik FPV do Raspberry Pi?

  czy jeżeli kamera jest zasilana napięciem 5v to czy mogę przeprowadzić zasilanie przez arduino?
 6. raspbduino

  Połączenie kamery do RPi oddalonego o 6m

  Możesz ściągnąć program motion i podłączyć kamere blisko raspberry lecz streamować dla każdego urządzenia. link.. https://forbot.pl/blog/kurs-raspberry-pi-kamera-zdjecia-transmisja-id24480
 7. Witam jakiś czas temu zainteresowałem się kamerami FPV. Sprawdziłem różne oferty odbiorników, lecz wszystkie wymagały osobnego wyświetlacza. Czy jest jakiś sposób by połączyć odbiornik FPV z raspberry?
 8. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  To nie jest projekt szkolny. Zajmuję się elektroniką od 5 lat . Oto jeden z moich pierwszych projektów: Arduino i reszta elektroniki będą odpowiednio zabezpieczone. Na ciśnienie będą wystawione tylko zbiorniki balastowe. Z kolei utrzymanie robota w poziomie przy czasem mocnym prądzie będzie dosyć ryzykowne
 9. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  Pompę łatwiej kontrolować. Po za tym jeżeli urządzenie się zanurzy to będzie musiało się wynurzyć. Wiem dokładnie jakie będzie ciśnienie, zbiorniki balastowe są elastyczne dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia. Chyba wytrzyma, (W klasie 8 nie ma jeszcze fizyki na takim poziomie ).
 10. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  Cisnienie jest problemem w wypadku balastów napełnianych wodą przez pompy 12V.
 11. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze pytanie: Jeżeli zasilam arduino z przetwornicy to jakie natężenie będzie najlepsze?
 12. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  najwyżej 15m zanurzenia
 13. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  Ponieważ całość jest asekurowana przez robota na powierzchni wody to rzeczywiście mógłbym przekazywać informację za pomocą kabla, a z łodzi już do osoby na brzegu, lecz pozostaje problem wodoodporności. Trzeba by zamocować kabel w taki sposób żeby nie wlewała się woda do środka robota.
 14. raspbduino

  Zdalna komunikacja na odległość około 500 m

  Porusza się pod wodą nie dotykajac dna oprócz ramienia zbieracąjego fragmenty gleby. Jeszcze w sprawie sterowania chodzi mi raczej o bezprzewodowe, obraz z kamery nie musi być w bardzo dobrej jakości, lecz chciałbym zadbać o jak najmniejsze przesunięcie czasowe i przynajmniej 30 fps.
 15. Tworzę robota z arduino, który ma na celu badanie dna jeziora. Wszystko mam gotowe, lecz potrzebuję sprawnej transmisji wideo i sterowania na odległość około 500m. Czy ktoś może polecić mi jakieś tego typu moduły? proszę o pomoc i pozdrawiam.
×