Skocz do zawartości

Brawler

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Brawler

 1. Brawler

  Wyświetlacz i konwenter i2c

  Podłączam do UNO, a rezystory nic nie dają. Próbowałem i z rezystorami i bez.
 2. Mam wyświetlacz 1602A i konwerter i2c (PCF8574AT). Czy jeżeli skaner i2c Nicka Gammona po podłączeniu (GND-GND Vcc-5V SDA-A4 SCL-A5) pokazuje "Found 0 devices" to jest to błąd sprzętowy? Na ekranie widać tylko linijkę prostokątów przy odpowiednim kontraście, a na konwerterze świeci się dioda przy napisie POWER.
 3. Mam wyświetlacz 1602A i moduł i2c (PCF8574AT), jak podłączam do arduino GND - GND Vcc - 5V SDA- A4 SCL - A5 to skaner i2c nie pokazuje adresu. Jednak czytając datasheety adres to 0x3F i jak wgrywam do przykładów podstawowy program, to wyświetlacz nic nie pokazuje. Kontrast działa, a korzystam z biblioteki NewLiquidCrystal (najnowszej wersji).
 4. Brawler

  Schematy Voron 2.1

  Jak zaprogramować rpi i arduino, oraz jak podłączyć rpi pod zasilacz i arduino
 5. Brawler

  Schematy Voron 2.1

  Czy ma ktoś może dokładniejsze wytłumaczenie (np. Dokładniejsze lub inne schematy) podłączenia arduino z „rampsami” i rpi (i całej reszty), niż te na końcu instrukcji ze strony vorondesign.
 6. Brawler

  Drukarka 3D z ARDUINO

  *Jak zaprogramować Vorona.
 7. Brawler

  Drukarka 3D z ARDUINO

  A tak jeszcze zapytam jak zaprogramować choroba macie może jakiś artykuł. Bo jak tak popatrzyłem to ciekawy projekt mi się wydaje .
 8. Brawler

  Awaryjne zasilanie arduino

  Czekajcie ... bo się już trochę pogubiłem(dopiero zacząłem zabawę z elektroniką). Możecie jakiś najprostszy schemat wysłać.
 9. Brawler

  Drukarka 3D z ARDUINO

  W sumie racja. Postaram się coś wybrać. Dzieki.
 10. Brawler

  Awaryjne zasilanie arduino

  Ja bym wybrał opcje z ups-em ale jaki wybrać lub zrobić.
 11. Brawler

  Drukarka 3D z ARDUINO

  A mogę zrobić ramę z takich aluminiowych poprzeczek. Taki kwadrat zrobić i 2 w górę a na szczycie poprzecznie taka co trzyma te 2 w górę A jeżeli tak to czy to trzeba mierzyć i jak? Bo wtedy zaprogramował bym w marlin lub czymś podobnym.
 12. Brawler

  Awaryjne zasilanie arduino

  Czyli gdzie w takim przypadku podłączyć zasilacz a gdzie akumulator? Zasilacz przez USB a akumulator przez DC? I jeszcze czy jest opcja podłączenia 2 źródeł przez DC?
 13. Brawler

  Awaryjne zasilanie arduino

  No całkiem ok ale są jeszcze jakieś alternatywy
 14. Czy mógł by ktoś wysłać jakiś schemat fritzing z awaryjnym zasilaniem arduino z jakiejś bateri lub akumulatora (normalnie zasilany będzie z zasilacza dc 12v) kiedy mam prosty zamek na serwo i nie chciał bym braku dostępu w czasie braku prądu?.
 15. Brawler

  Długie przewody w arduino

  Podłączyć zwyczajnie do pinów np do sterowanie servem cze ekran przez I2C itp. I kablem przeciągnąć np czujnik w jedna stronę na jakieś 10m, a wyświetlacz i Servo w drugą. A rezystancji kabli nie znam, jak można zmierzyć taką na 10 metrowym przewodzie głośnikowym .
 16. Jak długie mogą być przewody do pinów w arduino aby nie powodowały znaczących spadków. Czy 10 m kabel przykładowo od głośników do kina domowego nie będzie destabilizowało pracy arduino.
 17. Jak można zrobić w miarę dużą drukarkę 3D z arduino (min. 30x30x30cm.).
 18. A na późniejsze to jakie są możliwości ? Tak z ciekawości
 19. Chciał bym np. Kontrolować serwo czy oświetlenie podłączone do arduino przez internet z każdego miejsca na świecie jak to zrobić możecie dać linka czy coś ?
 20. Czy jest jakiś silnik elektryczny (bezszczotkowy) ze śmigłem o ciągu 150 kg?
 21. Czyli najpierw do nauki arduino a później rozbudować o Pi bo to chyba najlepsza opcja
 22. Witam. Jakie są sposoby na połączenie Raspbery Pi z Arduino? I czy jest taka możliwość np. kontrolowania Arduino z Rasppbery , lub np. wykorzystania Raspbery jako monitora Arduino czy coś jak "serwera" kilku Arduino, I jeśli można jak to zrobić.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.