Skocz do zawartości

kubaszy

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kubaszy

 • Ranga
  2/10
 1. Zastanawiam się jeszcze czy używać esp jako serwer czy serwer postawić w chmurze a esp byłby tylko klientem który odwołuje się do bazy danych ?
 2. No dokładnie, poprzedni mój projekt był na esppurino, które było sterowane z poziomu bazy danych i zapisywało do bazy. Także rozumiem, że mogę wykorzystać ponownie esp z tym, że teraz + arduino lub shield ethernet
 3. Witam, przymierzam się do projektowania układu. Mam jedną kwestię, którą nie wiem jak rozwiązać, żeby było to jak najbardziej poprawne. Chcę mieć dwustronną komunikację z bazą danych. Tzn. zapisywać dane oraz sterować z poziomu strony www poprzez bazę danych i tutaj myślę czy wykorzystać: Moduł sieciowy Ethernet ENC28J60 czy esp ? Czy oba nadają się do dwustronnej komunikacji czy może jakoś inaczej to ugryź. Z góry bardzo dziękuję za każdą radę.
 4. Zrobiłem, aktualny schemat.
 5. GND jest osobne. Na jutro mogę przygotować schemat jak to podłączyłem dokładnie.
 6. Dzisiaj próbowałem na osobnych zasilaniach: Odseparowałem zasilania, mikrokontroler oraz czujniki zasilałem z baterii 9V przetwarzane na 5V według schematu zasilania powyżej z wykorzystaniem L7805CV. Sterownik silnków + silniki szły na zasilaniu bezpośrednio z akumulatorów (i tutaj próbowałem z modułem MB102, który daje 5V oraz bezpośrednio jak mierzyłem było to nieco ponad 6V). Nie wiem dlaczego ale, ponownie się to wszystko zawiesza.
 7. Nie są, fizycznie napięcie pochodzi z baterii: 5 akumulatorków po 1.2V oraz jedna bateria standard AA 1.5V co daje 7.5V następnie wchodzi do stabilizatora L7805 i jest przetwarzane na 5V. Wszystko się zgadza zmierzone napięcie ma 5V, ale coś się dzieje nie tak (wygląda jakby mikrokontroler się zawieszał lub przestawał działać poprawnie). Po podłączeniu z powrotem zasilania z programatora znowu wszystko działa poprawnie.
 8. Witam wszystkich. Mam problem, a mianowicie skonstruowałem robota, niestety robit działa tylko i wyłącznie na zasilaniu z programatora atmb-usbasp, po przełączaniu zasilania na zasilanie z baterii stabilizowanego według schematu robot nie działa, nie działają czujniki odległości. Zmierzone napięcie jest dobre 5V. Dodam, że na na module zasilającym: MB102 robot także nie działa poprawnie. Co może być przyczyną ?
×
×
 • Utwórz nowe...