Skocz do zawartości

kubaszy

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O kubaszy

 • Ranga
  2/10
 1. Dzięki za sugestie, oczywiście poprawię to i opisze moduły gotowe do pracy. S1 to po prostu magnetyczny czujnik poziomu wody - jest to pływak który działa identycznie jak przycisk (jeżeli woda go unosi jest rozwarty, jeżeli nie ma wody spada i powoduje zwarcie) Mostek użyłem ponieważ takowy akurat posiadałem, ale myślę, aczkolwiek mój moduł przekaźników posiada 4 przekaźniki, myślę, że to byłby dobry pomysł przerzucić to tam... Jezeli chodzi o cenę tego sterownika to nie jest drogi kosztuje koło 3-4 zł, ale zgodzę się, że nie jest to dobry sprzęt. Sensors to sensor wilgotności gleby. Musiałbym go narysować jakoś, ale nie miałem na to czasu. Podobnie linie Output pompa są podłączone do pompy czyli silnika dc. Jutro lutuję całość także się przekonam, wydaje mi się, że ta płytka stykowa to powód mojego problemu. Proszę tylko potwierdzić czy mój pomysł, żeby pompę przenieść na przekaźniki to dobre rozwiązanie.
 2. Pewnie popełniłem błąd na schemacie tutaj moduł przekaźników które używam: https://botland.com.pl/pl/przekazniki/2579-mo...-z-optoizolacja-styki-10a250vac-cewka-5v.html
 3. Blok z przekaźnikami odpowiada za sterowanie 3 elektrozaworami. Woda idzie jedną rurką z zbiornika następnie jest rozdzielona na 3 i elektrozawory sterują którą roślinę podlewać. Przekaźniki mają za zadanie puszczać/zatrzymywać (otwierać/zamykać) prąd na elektrozawory. Całość jest 12V, i kilka czujników na 5V, które pobieram z Arduino. Oprogramowanie raczej jest okej, ponieważ na sprint widzę, że dobre dane są pobierane z bazy, oraz fakt, że jak poruszam kabelkami to zaczyna to normalnie funkcjonować.
 4. Cześć wszystkim. Pisze pracę inżynierską - automat podlewający rośliny, potrzebuję pomocy (sprawdzenia schematu). Wczoraj dokonałem połączenia całości na płytce stykowej, i wszystko wydawałoby się działać, ale automat tracił czasami połączenie z bazą danych, oraz pompa wody nie chciała się załączać (dopiero kiedy poruszałem kabelkami podłączonymi do płytki stykowej pompka się włączała). Czy schemat jest poprawny i wina leży, po stronie płytki stykowej - coś nie kontaktuje ? Czy może mam jakieś błędy ? Bardzo proszę o pomoc.
 5. Zastanawiam się jeszcze czy używać esp jako serwer czy serwer postawić w chmurze a esp byłby tylko klientem który odwołuje się do bazy danych ?
 6. No dokładnie, poprzedni mój projekt był na esppurino, które było sterowane z poziomu bazy danych i zapisywało do bazy. Także rozumiem, że mogę wykorzystać ponownie esp z tym, że teraz + arduino lub shield ethernet
 7. Witam, przymierzam się do projektowania układu. Mam jedną kwestię, którą nie wiem jak rozwiązać, żeby było to jak najbardziej poprawne. Chcę mieć dwustronną komunikację z bazą danych. Tzn. zapisywać dane oraz sterować z poziomu strony www poprzez bazę danych i tutaj myślę czy wykorzystać: Moduł sieciowy Ethernet ENC28J60 czy esp ? Czy oba nadają się do dwustronnej komunikacji czy może jakoś inaczej to ugryź. Z góry bardzo dziękuję za każdą radę.
 8. GND jest osobne. Na jutro mogę przygotować schemat jak to podłączyłem dokładnie.
 9. Dzisiaj próbowałem na osobnych zasilaniach: Odseparowałem zasilania, mikrokontroler oraz czujniki zasilałem z baterii 9V przetwarzane na 5V według schematu zasilania powyżej z wykorzystaniem L7805CV. Sterownik silnków + silniki szły na zasilaniu bezpośrednio z akumulatorów (i tutaj próbowałem z modułem MB102, który daje 5V oraz bezpośrednio jak mierzyłem było to nieco ponad 6V). Nie wiem dlaczego ale, ponownie się to wszystko zawiesza.
 10. Nie są, fizycznie napięcie pochodzi z baterii: 5 akumulatorków po 1.2V oraz jedna bateria standard AA 1.5V co daje 7.5V następnie wchodzi do stabilizatora L7805 i jest przetwarzane na 5V. Wszystko się zgadza zmierzone napięcie ma 5V, ale coś się dzieje nie tak (wygląda jakby mikrokontroler się zawieszał lub przestawał działać poprawnie). Po podłączeniu z powrotem zasilania z programatora znowu wszystko działa poprawnie.
 11. Witam wszystkich. Mam problem, a mianowicie skonstruowałem robota, niestety robit działa tylko i wyłącznie na zasilaniu z programatora atmb-usbasp, po przełączaniu zasilania na zasilanie z baterii stabilizowanego według schematu robot nie działa, nie działają czujniki odległości. Zmierzone napięcie jest dobre 5V. Dodam, że na na module zasilającym: MB102 robot także nie działa poprawnie. Co może być przyczyną ?
×
×
 • Utwórz nowe...