Skocz do zawartości

wszymulanski

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O wszymulanski

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzisiaj udało mi się ostatecznie ustalić gdzie leży problem z kamerą. Pożyczyłem od kolegi działające RPi, kamerę i taśmę. Sprawdziłem ich działanie w różnych konfiguracjach. Okazało się, że tylko kamera sprawia problem, reszta elementów działa poprawnie. Dlatego przyjrzałem się dokładnie wadliwej kamerze i działającej kamerze (pożyczonej od kolegi), zauważyłem różnice w elemencie SMD oznaczonym jako X1. W działające kamerze jest to srebrny element, a w wadliwej czarna kostka. Podejrzewam, że maszyna składająca wadliwą kamerę miała założoną taśmę z niewłaściwymi elementami SMD i wlutow
 2. > W 99% przypadków wina leży w złym podłączeniu (np. odwrotne wpięcie taśmy). Wpinając taśmę zwróciłem uwagę aby kontakty w złączu CSI i na taśmie stykały się, analogicznie podłączona jest taśma do złącza na kamerce - wiadomo kontakt misi być. Na wszelki wypadek załączam zdjęcie.
 3. Niestety programy raspivid i raspistill nie mogą w ogóle dostać się do kamery tak jak opisałem to w pierwszej wiadomości. Jeśli jest jakiś inny sposób robienia zdjęć, to proszę podać konkretną komendę żeby mógł ją wypróbować.
 4. Cześć, kupiłem w Botland: 1) Raspberry Pi 3B+ oraz: 2) oryginalną kamerkę Raspberry Pi Camera HD v2 8MPx mając nadzieje, że bezproblemowo uda mi się uruchomić kamerkę na malince, okazało się, że nic bardziej mylnego. Zainstalowałem najnowszego Raspbina, włączyłem kamerkę, a nagrywanie nie działa?! Zarówno Komenda: $ raspivid -o - jak i komenda: $ raspistill -o - zwracają te same komunikaty o błędach: mmal: mmal_vc_component_enable: failed to enable component: ENOSPC mmal: camera component couldn't be enabled mmal: main: Failed to create camera co
 5. hm.. Rasbian to ponoć Linux, a każdy Linux z którym miałem do czynienia (Ubuntu, Debian, RedHat, Fedura, Mandriva) używał jakiegoś boot loader-a (najczęściej GUB albo LiLo). Dlatego zastanawiam się jak w Rasbian uruchamiany jest system operacyjny? Widziałem że jest tam komenda systemctl czyli korzysta z systemd, widziałem też parametry kernel-a "quiet splash" wiec coś musi tego kernela ładować, a potem uruchamiać systemd.
 6. Ciekawy eBook ale przydałby się jeszcze rozdział poświęcony GRUB, tak aby poznać mechanizm ładowania Linux kernel-a i sposoby radzenia sobie z problemami gdy system nie wstaje.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.