Skocz do zawartości

djone

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralna

O djone

 • Ranga
  2/10
 • Urodziny 02.04.1990

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czas nie określony... jak najszybciej. Cena nieokreślona ... jak najtaniej PS. Jest kilka ciekawych projektów w sieci może to kogoś zainspiruje. i Będzie łatwiej pracować na gotowcu. http://www.anthonyvh.com/2014/01/08/wireless_quiz_buttons/
 2. Witam ! Zlecę wykonanie programu na platformie Arduino. Program ma składać się z elementów takich jak na załączonym zdjęciu. Stacji bazowej opartej na Arduino Mega oraz na 10 szt. Arduino Nano. Do bezprzewodowej komunikacji posłużyć ma układ NRF24L01. ZAŁOŻENIA Układ ma realizować następujące zadanie. - Po połączeniu Arduino Nano z bazą zapala się dioda zielona która informuje o połączeniu. - Przycisk microswitch na Arduino Nano wyzwala zapalenie diody LED czerwonej na swojej płytce oraz na płytce bazowej. Układ zapala ten moduł który był najszybszy jednocześnie blokuje zapalenie i uaktywnienie pozostałych. Jak w quizie kto szybszy ten lepszy. - Najszybszy wysyła sygnał midi do komputera - Przycisk reset na pytce bazowej przywraca gotowość modułu do powtórzenia cyklu. PS. Najważniejsze w działaniu układu jest warunek jeżeli np sygnał z urządzenia nr 4 był najszybszy zapalamy diody czerwone / wysyłamy MIDI / blokujemy aktywacje pozostałych 9 Zlecę wykonanie takiego programu. Proszę o oferty na PW oraz wycenę. Dzięki Pozdrawiam
 3. Witam wszystkich zainteresowanych moim projektem obrotowej głowicy do kamery Kram. Głowica ta będzie służyła do obrotu kamery w osi X i osi Y, zmiany ogniskowej optyki zoom oraz ostrości. Zamontowana na ruchomym ramieniu "Kran" zamocowanym na statywie oraz w przyszłości będzie mogła poruszać się po linie. O to przykłady gotowych konstrukcji. Zrealizowana za pomocą układu programowalnego Arduino UNO / NANO + NRF24L01. Mechanizmem ramienia będą poruszać 2 silniki krokowe NEMA 17 1,7A. Przełożenie zrealizowane za pomocą kół zębatych HTD 3 i szerokości paska 9mm. Na dzień dzisiejszy mam już wykonane ramię, dużą cześć elektroniki i sterowania. Czekam na przesyłki aby skompletować pozostałe części mechaniczne. Jest duży przełom po tygodniu walki z układem NRF24LO1 w końcu nastąpiła komunikacja ! Cieszę się jak małe dziecko z klocków lego !!! To poje początki z układem programowalnym Arduino ale jak widać daje radę przynajmniej na razie Cel na najbliższy tydzień to uruchomić mechanikę ramienia i sterować bezprzewodowo za pomocą joysticka. Zapraszam do interesowania się moim projektem ! Liczę też na waszą pomoc w temacie Arduino ponieważ w planach mam napisać dosyć skomplikowany program automatycznego sterowania, ale zobaczymy jak będzie. A na początek wrzucam filmik z dzisiejszych zmagań z NRF24L01. Pozdrawiam Grzegorz !
 4. @TrekerFakt docelowo wygląda to na zaawansowany projekt, jednak tak jak sugerujesz metoda małych kroków jest najlepsza. Steruje już silnikami krokowymi za pomocą joysticka. Teraz planuje skomunikować dwa moduły bezprzewodowo. Mechanikę będę miał skończoną w tym tygodniu. Co do rozbudowy kodu to przyjdzie jeszcze na to czas. Foty z postępów prac już niedługo. Pozdro !
 5. @Treker Dziękuję za zainteresowanie. Nie nie mam doświadczenia w programowaniu ardruino i będą to moje pierwsze kroki, jedynie posiadam doświadczenie w programowaniu stron internetowych i tworzenia wzmacniaczy audio. Ale już widziałem wasz kurs ardiuno i temat jest dla mnie mniej więcej zrozumiały. Więc zakładam że kiedy już nabiorę doświadczenia to z waszą pomocą podołam mojemu wyzwaniu. Zakupiłem już polecany przez Forbot pakiet startowy z ardruino uno który ma być wykorzystany w formie nadajnika i współpracować z modułem nRF24L01. Nadajnik ma składać się również z 2 joysticków, jednego impulsatora (do poruszania się po menu) oraz wyświetlacza oled. Sterownik ma pracować w trybie manualnym i automatycznym. - Tryb manualny polega tylko i na sterowaniu za pomocą joysticków. Joy nr1 steruje pan/tilt Joy nr 2 steruje zoom/sharpness - Tryb Automatyczny będzie bardziej skomplikowany i polegać ma na programowaniu scen. inspiracja i materiały które zamierzam do tego wykorzystać pochodzą ze strony. https://www.instructables.com/id/Motorized-Camera-Slider-1/ Założenia trybu automatycznego: - Scena ma powtórzyć się jednokrotnie, wielokrotnie (liczba), loop - Na scene składają się - Tilt - Pan - Zoom - Sharpness --- Tilt --- - czas trwania ruchu (minuty i sekundy) - zakres ruchu * jeżeli 360 to pełny obrót to chce podzielić to na 2 czyli punkt 0 (kamera ustawiona na wprost; ((ilość kroków od krańcówki)) wiec ustawienie będzie wyglądało np - 130 do 20 i w tym zakresie ma poruszać się głowica. - dynamika ruchu * dynamika ma odbywać się dokładnie tak jak na grafice I to wszystko. Powyższe ustawienia mają być dla każdego z silników krokowych Poruszanie się po menu za pomocą impulsatora. Odbiornik zbudowany na platformie Ardruino nano również z modułem nRF24L01 i sterownikami silników krokowych A4988. PS. Widzę już jeden problem krokowe od zoom i sharpness muszą być kalibrowane ręcznie tzn. musi być tutaj możliwość ograniczania ruchu po przez sterownik. i raczej bez krańcówki. Ponieważ obiektywy w aparatach mają różny zakres ruchów.
 6. Cześć wszystkim ! Stoję przed zakupem zestawu arduino oraz potrzebnych podzespołów i zastanawiam się czy moje wybory i sposób myślenia jest prawidłowy. Do rzeczy: Potrzebuje stworzyć głowicę kran (obrazek poniżej) która do swojego ruchu w dwóch płaszczyznach (tilt/pan) wykorzystuje dwa silniki krokowe. Koleje dwa mają sterować ruchami obiektywu kamery czyli zoom i ostrość. W sumie system ma składać się z 4 silników krokowych podłączonych do układu a sterowanie ma odbywać bez przewodowo za pośrednictwem nadajnika RS. Dlatego myślałem o wykorzystaniu Arduino Mega 2560 + Ramps 1.4 RepRap + Moduł radiowy nRF24L01 + 4x Pololu A4988 - sterownik silnika krokowego + NEMA17 (1.7A bipolarny) moduł radiowy podłączony do wyjścia aux. Pytanie czy ma to szanse zadziałać i jak ogarnąć ten temat od strony programowania. A może znacie inne rozwiązania które pomogą mi zrealizować założenia. PS zależy mi na precyzyjnym sterowaniem silników krokowych. Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam Grzegorz !
×
×
 • Utwórz nowe...