Skocz do zawartości

ceiem

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

ceiem wygrał w ostatnim dniu 22 kwietnia

ceiem ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

20 Dobra

O ceiem

 • Ranga
  4/10

Informacje

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnio na profilu byli

89 wyświetleń profilu
 1. Ciekawe Dziękuję bardzo! Potestuję! Ile ja się od Was uczę Fajnie
 2. No bo pierwsze wykonanie pętli jest niezależne od warunku i powinno się wykonać? Takie przyzwyczajenie z rozwiązywania zadań maturalnych
 3. Bardzo dziękuję. Mogę więc zacząć wykonywać ćwiczenie [edit] Jednak nie zacznę ćwiczenia. Dlaczego tutaj są dwa kondensatory? Jest czarny i pomarańczowy. Czy sposób ich podłączania (nie wiem jak to nazwać, kolejność podłączania na płytce, rozmieszczenie?) ma jakieś znaczenie?
 4. Jakiego kondensatora trzeba użyć (chodzi mi o ten czarny)?
 5. Zadanie 7.4. #include <LiquidCrystal_I2C.h> LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 16, 2); #define rozpocznij 5 #define zakoncz 6 int sekundy = 0; int minuty = 0; void setup() { lcd.init(); lcd.backlight(); pinMode(rozpocznij,INPUT_PULLUP); pinMode(zakoncz,INPUT_PULLUP); lcd.print("Wcisnij aby"); lcd.setCursor(0,1); lcd.print("rozpoczac!"); } void loop() { if(digitalRead(rozpocznij) == LOW) { do { lcd.clear(); sekundy++; lcd.print("odliczam: "); lcd.setCursor(0,1); lcd.print(sekundy); delay(1000); } while(digitalRead(zakoncz) == HIGH); if(digitalRead(zakoncz)==LOW) { lcd.clear(); lcd.print("uplynelo: "); lcd.setCursor(0,1); lcd.print(sekundy); lcd.print(" sekund"); } } }
 6. Melduję jas123, że Twoja podpowiedź rozwiązała mój problem i zegar z pogodynką działa niezależnie od podłączenia kabla USB. I nauczyłam się przy okazji czegoś nowego Wy to mądrzy jesteście (to nie jest ironia).
 7. Czyli taka baterie 9V jak do innych projektów, tylko kabelki wtykam bezpośrednio do płytki stykowej?
 8. Dziękuję. A może jeszcze mi podpowiecie jak to urządzenie podpięte do Arduino Nano zasilać nie z USB? To wygląda tak:
 9. A to zasilanie z płytki stykowej do Arduino ma być do VIN czy do 5V podłączone?
 10. A jak to zrobić? Na płytce stykowej mierzyć? O.K. Ogarnęłam temat. Chyba rzeczywiście coś jest nie tak z bateriami. W sensie są trochę wyładowane. Doładowałam akumulator i podłączyłam do urządzenia - działa bez zarzutu. Można dmuchać
 11. 1) Zmierzyłam napięcie 8,88V więc nie wiem, dlaczego nie działa 2) W pogodynce użyłam czujnika BME280. Dzisiaj podłączyłam go do Arduino Nano i paneli. Efekt taki (tutaj też nie wiem jak zrobić zasilanie nie z USB...):
 12. Mam taki problem: nie rozumiem dlaczego nie działa mi mój alkomat, gdy odłączę kabel USB i podłączę baterię. Po podłączeniu baterii płytka w ogóle nie reaguje. Mam takie podłączenie jak na zdjęciu poniżej: Wszystko działa wyłącznie wtedy, gdy podłączę kablem USB. Po podłączeniu baterii dołączonej do kursu Arduino cz. 1 nie działa mi.
×
×
 • Utwórz nowe...