Skocz do zawartości

Elvis

Użytkownicy
 • Zawartość

  2208
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  153

Elvis wygrał w ostatnim dniu 17 lutego

Elvis ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

692 Mistrz

1 obserwujący

O Elvis

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. teraz to już się nawet przepisywać pytań nikomu nie chce, tylko copy-paste https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3554596.html Proponowałbym takie tematy od razu do kosza przekierowywać, lenistwo powinno się tępić a nie nagradzać.
 2. W Cambridge jest bardzo dużo przyjezdnych - chociażby studentów, czy pracowników lokalnych firm. Jak tam mieszkałem to było kilka sklepów https://www.maplin.co.uk/ z elektroniką, DIY, w tym Arduino oraz Raspberry i zawsze tłumy w środku. A ceny takie, że ciężko uwierzyć że ktoś tam kupuje Więc moim zdaniem sklep RPi będzie popularny - nawet żeby zrobić tam geek-selfie.
 3. Sklep jest kolejnym klonem sklepów Apple-a. Skopiował Samsung, Xiomi, czas na malinkę. Ale co do zakupów to możesz być zaskoczony - w Cambridge mieszka sporo komputerowych maniaków, a w weekendy przyjeżdżają prawdziwe tłumy na zakupy, nieco mniej na zwiedzanie.
 4. Używałem seggera do programowania K210, więc mogę potwierdzić że to działa niestety jak na razie nie udało mi się dogadać z żadną implementacją RISC-V w FPGA. Dlatego napisałem, że łatwiej zacząć od K210.
 5. Jak chodzi o risc-v to najłatwiej zacząć używając K210. Z fpga jest chyba znacznie trudniej.
 6. Elvis

  Instalacja Linux Mint 19.1 na laptopie "MSI GV62"

  Powiem tak - u mnie to działa, z LTS i bez kombinowania. Kilka miesięcy temu wymagało doinstalowania jądra w nowszej wersji niż była dostępna w dystrybucji, ale teraz wszystko działa bez problemu.
 7. Elvis

  Instalacja Linux Mint 19.1 na laptopie "MSI GV62"

  Prawdopodobnie wystarczy raz uruchomić Mint-a z wyłączonym ACPI, zrobić aktualizację i będziesz miał nowsze jadro.
 8. Elvis

  Instalacja Linux Mint 19.1 na laptopie "MSI GV62"

  @FlyingDutch - problem może być z obsługą ACPI, oczywiście nie ma to żadnego związku z użytą dystrybucją, po prostu konieczne jest zainstalowanie nowszego jądra. Przechodziłem przez to samo z i7-8750 na MSI. Na początek najprościej jest wyłączyć ACPI: https://askubuntu.com/questions/160036/how-do-i-disable-acpi-when-booting A jak już odpalisz system, to teraz chyba wystarczy zrobić update - jeśli nie to musisz doinstalować nowszą wersję jądra niż dostarcza dystrybucja. Są do tego gotowe paczki, więc nawet kompilować nie trzeba.
 9. Równie dobrze można zapytać po kiego grzyba php. Django chociaż bazuje na pythonie, który się czasem może przydać, node.js jednym językiem załatwia front-end i back-end. A PHP to koszmarek, który od początku nadawał się tylko do zrobienia strony domowej.
 10. @grg0 chodziło mi o najprostszą możliwą aplikację, bez mieszania do tego wszystkich skomplikowanych mechanizmów - albo chociaż nie od razu. Na początek powiedzmy zbieranie aktualnych wyników i ich wyświetlanie. A do tego nie jest potrzebna ani baza, ani ajax. Za to można na spokojnie zrozumieć co jest do czego, czym różni się kod wykonywany po stronie serwera od kodu po stronie użytkownika, jak przebiega komunikacja itd.
 11. @ethanak nie odbieraj tego co napisałem osobiście - to nie ma nic wspólnego z myśleniem o Tobie. Po prostu ja pewne rzeczy zrobiłbym inaczej, co wcale nie znaczy że lepiej. @SOYER trochę mnie sprowokował do napisania tego co napisałem, bo ogólnie staram się nie wtrącać - przyjąłeś rolę instruktora i bardzo dobrze, ja się nie wcinam.
 12. Czasem nie mogę się powstrzymać żeby nie napisać "a nie mówiłem" A tak serio - CubeMX dobrze spisuje się do szybkiego przygotowania szablonu aplikacji. Jak akurat działa i to co wygenerował również, to można się cieszyć, czym prędzej skasować CubeMX z dysku i dalej prowadzić projekt jak należy. Mam nadzieję że w tej pracy o której wspominasz tak będą z tego narzędzia korzystać - chociaż w sumie ich problem.
 13. @SOYER ja nie wiem jak zrobić to samo łatwiej, planowałem za to zrobić mniej... przynajmniej na początek. Ale skoro robisz pełną wersję, to bardzo dobrze - chociaż czasem trudniej
 14. @SOYER, wyczuwam nieco pretensji i zniecierpliwienia w Twoich wpisach, chciałbym jednak Cie zapewnić że ani przez chwilę nie chciałem doradzać w zły sposób. Po prostu napisałeś, że chcesz zrobić własne rozwiązanie od podstaw. To nic złego - sam kiedyś, jeszcze na studiach uczyłem się programowania aplikacji internetowych w ten sposób, czyli małymi krokami od podstaw. Pomyślałem więc, że chcesz się czegoś nauczyć, a mniej interesuje Cię efekt końcowy - bo nie oszukujmy się, napisanie takiego Domoticza, Blynk-a, czy innego cudaka wymaga nie tylko wiedzy, ale i mnóstwo roboczogodzin. Stąd własne rozwiązanie, chociaż piękne i najlepsze na świecie będzie prawie na pewno dużo uboższe niż gotowe. Na początku doradzałem, bo chciałem Ci podpowiedzieć nieco inne podejście i zrobienie czegoś dużo prostszego - bez bazy danych, bez PHP, bo uważam że to już przeżytek i lepiej oprzeć się na bardziej współczesnym języku. Na pewno nie doradzałbym bezpośredniego łączenia się z bazą przez konektor itd. Ale skoro @ethanak przejął Twoją edukację, to jedyne co mi zostało to się nie odzywać, więc jak sam zauważyłeś - przestałem. Nie chcę przez to napisać, że to co robisz jest w jakikolwiek złe. Użycie Apache+PHP+MySQL było przez wiele lat standardem, to solidna i sprawdzona technologia. Niestety jest dosyć trudna, co już chyba wiesz. Ale teraz najlepiej się nie poddawać i zabrać z nadrabianie zaległości. Niestety, ale bez opanowania solidnych podstaw HTML, JavaScript, PHP oraz SQL się nie obędzie - w końcu używasz wszystkich tych technologii, więc musisz wiedzieć co robisz.
 15. @SOYER przeczytaj definicje chociażby na wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa. Mam nadzieję, że sam zauważysz, że to co robisz to nie tylko strona. Nie uważam, że aplikacja internetowa, którą robisz to duży system. Z drugiej strony wcale nie jest taka prosta jak się wydaje - składa się na nią strona internetowa w HTML, elementy dynamiczne w JS, komunikacja z częścią serwerową w tym AJAX, sama aplikacja po stronie serwera napisana w PHP oraz baza danych. Chyba jest jeszcze coś na Arduino, ale ten fragment mogłem przegapić. W każdym razie to o wiele bardziej skomplikowane, niż mała aplikacyjka na mikrokontrolerze. Dawno temu miałem trochę do czynienia z aplikacjami internetowymi i z tego co pamiętam opanowanie każdego ze wspomnianych elementów wymagało nieco pracy. Natomiast robienie wszystkiego na raz jest... cóż, co najmniej odważne. Dlatego napisałem, że moim zdaniem chcąc się czegoś nauczyć, dużo lepiej jest skupić się na jednym zadaniu na raz - ale za to lepiej je opanować i zrozumieć. A jeśli chcesz uczyć się z gotowców to masz przecież kod BLYNK-a. Nie widziałem go, ale oglądałem fragmenty Domoticza - jaki problem zainstalować sobie serwer, a następnie spróbować zmodyfikować? Będziesz miał przykład jak coś jest zrobione "poprawnie", a później możesz to dostosowywać do własnych potrzeb - dodawać obsługę własnych urządzeń, własne komponenty, protokoły, zmieniać wygląd - co tylko sobie wymyślisz.
×