Skocz do zawartości

Elvis

Użytkownicy
 • Zawartość

  2294
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  157

Elvis wygrał w ostatnim dniu 27 kwietnia

Elvis ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

774 Mistrz

1 obserwujący

O Elvis

 • Ranga
  8/10

Informacje

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. masz na tej samej stronie, wystarczy kliknąć. A jak nie to poszukaj po autorze.
 2. Ale to jest wersja ethanaka, inne już niekoniecznie
 3. Ja zgaduję że tapper będzie wyglądał mniej więcej tak https://www.mobygames.com/game/tapper__
 4. Ja wolę nie wymyślać własnych przykładów, ani nie uczyć innych fizyki, bo nie czuję się w tym ekspertem. Natomiast wymyślanie złych przykładów jest gorsze niż milczenie. Opór, czy raczej rezystancja to stosunek napięcia do prądu - więc nie mając definicji napięcia w tym przykładzie ciężko jest podać analogię oporu. Mnożenie przez szerokości, długości itd jest absolutnie bez sensu, chociaż wydawało mi się, że ma to jakiś związek z rezystywnością i była to próba tłumaczenia rezystancji za pomocą rezystywności... Ale nie wiem, o co chodziło - i chyba nie chcę wiedzieć. Poponuję zamiast pisać głupoty na forum po prostu się douczyć. A może ktoś pokusi się o artykuł z podstawami fizyki dla początkujących? Może wtedy będzie łatwiej zrozumieć czym są te nieszczęsne samochodziki, pasy, czy inne cuda.
 5. Z mojej strony to był tylko apel o pisanie sensownych odpowiedzi, nie złośliwość. Po prostu nikt chyba nie zna się na wszystkim, więc może lepiej pomagać w tym na czym się znamy, niż wprowadzać w błąd początkujących pisząc na tematy o których nie mamy pojęcia.
 6. W sumie nic się nie zgadza, ale napięcie faktycznie najbardziej. Ilość samochodów odpowiada ładunkowi, nie ma nic wspólnego z napięciem. Natężenie to liczba samochodów przejeżdżających przez jedną "linię" (przekrój), czyli nieskończenie krótki (wąski?) odcinek. Podana definicja oporu zupełnie nie ma sensu - chyba powstała z nie do końca zrozumiałego pojęcia rezystywności i zamiany kierunków. Bo jeśli należałoby mnożyć to nie przez długość, ale przekrój poprzeczny (liczbę pasów na autostradzie?) Proponowałbym skupić się na pomaganiu w dziedzinach, które się jednak rozumie, a nie nabijaniu wpisów - ilość nie przechodzi w jakość.
 7. Skoro masz uwagi do czytelników, pozwól że ja będę miał uwagę do pisarzy. Alokowane zasoby należy zawsze zwalniać. Poleganie na systemie świadczy o słabej jakości programu i nawet jeśli nie doprowadzi do katastrofy, należałoby tego unikać. Jak dla mnie wystarczyłoby napisać - w przykładzie pojawił się błąd, każdemu się zdarza i koniec. Edit: Trochę przesadziłem ze złośliwością w pierwszej wersji, dokonałem autocenzury, przepraszam.
 8. Raczej chodziło mi o łatwość i wygodę. Używająć RPi nożna biblioteki instalować używając npm, co więcej gotowce mają większe szanse na działanie w pełnej wersji. Dlatego na początek radziłbym pełnego node.js, później można próbować sił z czymś innym, może ciekawszym.
 9. Skoro znasz JS to proponuję użyć node.js. Dokładnie jak zasugerował @FlyingDutch, tylko odradzałbym esp32. Okrojone wersje to nic dobrego i wymagają nieco więcej wiedzy. Najprościej użyć RPi, zainstalować node.js i można zaczynać programowanie.
 10. Najważniejszy jest plik .ucf, bo błąd w nim daje dokładnie takie efekty.
 11. Możliwe że błąd był w syntetyzowanym kodzie i to zblokowało płytkę. Niestety, ale niepoprawna konfiguracja pinów może zablokować generator zegara dla programatora - a objawy idealnie to potwierdzają. Miałem kiedyś taki problem z płytką ElbertV2, pomogło zablokowanie komunikacji z pamięcią SPI podczas załączania zasilania.
 12. Chyba błąd jest tutaj: INKL(); Numer = kod; Numer = 0; Miało być raczej: kod = Numer To samo jest dalej: INKL(); Numer = szt;
 13. Jeśli faktycznie generowane jest _estack = 0x20009FFF; to straszna bieda. Cały stos jest źle wyrównywany, aż dziwne że cokolwiek wtedy działa.
 14. A ja bym proponował Autorowi wątku dwa razy się zastanowić, czy na pewno ma wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania takiego projektu. Niezależnie od przyczyny, awaria zarówno sprzętu, jak i oprogramowania może prowadzić zarówno do pożaru, jak i śmierci zwierząt (nawet jeśli to gadziny). A to jest w dzisiejszych czasach bywa nielegalne https://www.tvp.info/41702756/gilotynowal-karpie-bez-ogluszania-jest-wyrok
 15. Z tego co pamiętam założyłem że skoro projekt jest sprawdzony to wszystko powinno działać Na płytce DE1-SoC pamięć DDR działa na pewno, używałem jej jako pamięci dla wbudowanego Cortex-A9 do uruchamiania linuksa i problemów nie było. Miałem za to mnóstwo problemów z jtag-iem i kiedy się w końcu połączyłem właściwie odechciało mi się tym bawić.
×
×
 • Utwórz nowe...