Skocz do zawartości

Inth

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Inth

 • Ranga
  1/10
 1. Myślę że nie aż tyle - pewnie koło 40A. Niestety nie. Zobaczę, może jutro spróbuję.
 2. Rozumiem, dzięki wielkie! Chciałem sprawdzić pobór prądu silnika - normalnie (bez obciążenia) ma on ok. 1,7A, ale jak postawię delikatny opór, to aż wywala bezpiecznik w mierniku - a jest 12,5A.
 3. Jutro to sprawdzę i dam znać. Jest to zwykły, silnik szczotkowy. To również jutro sprawdzę - myślę, że około 10A. Myślę, że właśnie taki będę musiał zastosować. Rozumiem, jednak wówczas silniki są sterowane właśnie tak, jak wspomniałem wcześniej - komendą analogWrite(port, wartość), tak? Właśnie też widziałem i rozważam taką opcję.
 4. Hej! Mam w planach stworzenie robota, którego jednostką napędową będą silniki od wkrętkarki na 12v, jednak problem powstał na etapie szukania sterownika (mostku H). Okazało się, że nieopłacalne będzie użycie chińskich mostków H, nawet tych droższych ze względu na niską wydajność prądową. Postanowiłem, że zrobię mostek H na tranzystorach mosfet. Szukając na internecie odpowiednich tranzystorów zaczęła mnie zastanawiać jedna kwestia - jak to będzie sterowane? Czy tak samo, jak normalnym mostkiem H z Chin, czy może jakoś inaczej? Gdzieś wyczytałem, że można uzyskać taki efekt za pomocą analogWrite(A4, WARTOŚĆ), gdzie wartość powinna mieścić się w zakresie 0-255. Czy dając na wyjście analogowe 0-255 uzyskam płynne sterowanie? Tranzystorów jeszcze nie dobrałem, jeśli ktoś jest w stanie coś polecić, to również byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...