Skocz do zawartości

MrRadian

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralna

O MrRadian

 • Ranga
  2/10

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @ethanak Boże, teraz działa!!! Led kupione tutaj https://botland.com.pl/pl/paski-led-adresowane/5446-pasek-led-rgb-ws2812b-cyfrowy-adresowany-ip65-60-ledm-18wm-5v-5m.html I nic nie było napisane że to RGBW Dziękuję ci bardzo, a właściwie wam
 2. @ethanak Tak, testowałem to już, efekt bardzo podobny. Czy Pasek LED może być uszkodzony?
 3. @ethanak @marek1707 Używam przykładowego kodu z biblioteki NEOPIXEL #include <Adafruit_NeoPixel.h> #define PIN 6 #define N_LEDS 30 Adafruit_NeoPixel strip = Adafruit_NeoPixel(N_LEDS, PIN, NEO_RGB + NEO_KHZ800); void setup() { strip.begin(); } void loop() { chase(strip.Color(255, 0, 0)); // Red chase(strip.Color(0, 255, 0)); // Green chase(strip.Color(0, 0, 255)); // Blue } static void chase(uint32_t c) { for (uint16_t i = 0; i < strip.numPixels() + 4; i++) { strip.setPixelColor(i, c); // Draw new pixel strip.setPixelColor(i - 4, 0); // Erase pixel a few steps back strip.show(); delay(25); } } Tutaj mam taki efekt że zamiast tylko np. czerwonych kolorów mam kolory czerwony, niebieski oraz zielony. Wydaje mi się że to problem z kodowaniem kolorów, bo np przejścia działają ok.
 4. @marek1707 Testowałem różne oporniki od 220Ohm do 470Ohm Kable długości 50 cm, ale na pasku podłączonym w odległości 10 cm mam to samo. Robiłem też testy na pasku z 30 ledami mam ten sam objaw, zasilanymi i z zasilacza i z ładowarki podpiętej pod USB. To samo. Nie mam tych kondensatorów, zaraz je zorganizuję. Kod jest poprawny, testuję go na ringu LED z 24 ledami o wszystko działa.
 5. Witam Mam problem z paskiem led z diodami WS2812B i arduino uno. Pasek wyświetla błędne kolory, da przykładu kiedy chcę aby trzy diody zapaliły się na kolor czerwony to uzyskuję kolor czerwony niebieski oraz zielony. Dałem już rezystor na sygnał sterowania, ale nic to nie pomogło. Diody zasilałem zewnętrznym zasilaczem 5V i oczywiście GND spięte z GND arduino. Próbowałem też zmian w kodzie i dwóch różnych bibliotek ale cały czas mam ten sam problem.
 6. @Gieneq @Elvis Znalazłem podobny temat https://www.google.com/url?sa=t&amp;rct=j&amp;q=&amp;esrc=s&amp;source=web&amp;cd=1&amp;cad=rja&amp;uact=8&amp;ved=2ahUKEwjDybKl_5zhAhWWxMQBHYeSDtMQFjAAegQIAxAB&amp;url=https%3A%2F%2Fwww.raspberrypi.org%2Fforums%2Fviewtopic.php%3Ft%3D176479&amp;usg=AOvVaw2FFrhLRBkvkW_sXXwErKkr Ktoś ma chyba identyczny problem i wskazuję na indukcję, czyli metalowa obudowa może pomóc, jeżeli dobrze rozumiem. Znalazłem winnego!!!! Do podłączenia starego monitora używam przejściówki HDMI >>VGA, która znajdowała się bardzo blisko przekaźników (na zdjęciu tego nie widać, bo nie była ona wtedy podłączona), elektromagnesy indukowały podczas przełączania prąd w tej przejściówce i to ona nie wysyłała prawidłowo obrazu do monitora. To chyba nie był nawet problem z RPI. Dziękuję wam panowie za pomoc bo siedziałem nad tym od kilku dni. Pozdrawiam @Elvis @Gieneq takie szybkie pytanie obudowanie modułu metalową obudową też naprawiłoby problem?
 7. @Gieneq Rozumiem zaraz zrobię testy na jakiejś żarówce. Podejrzewam że będzie różnica, bo sam moduł działa bez problemu. @Elvis No to ładnie, teraz muszę szukać metalowej obudowy z dostępem do GPIO, dzięki za sugestię. A czy dołożenie diody prostowniczej na każdy kanał oraz VCC nie załatwiłoby sprawy?
 8. @Gieneq A czy winny może być np. kiepski zasilacz 12V? Zastanawia mnie to, bo kiedy przeprowadziłem eksperyment, bo chciałem zobaczyć czy + z przetwornicy i - na zasilaniu głównym dają napięcie 5V (a zapomniałem odpiąć RPI) to uzyskałem ten sam efekt jak przy przełączaniu przekaźników z silnikiem, czyli RPI działa, ale ekran gaśnie.
 9. @Treker Nie dołączyłem dodatkowych przekaźników. Problem występuję już przy tym 8 kanałowym module. @Gieneq Tak testy robię na tym module. Zastanawia mnie w czym pomoże mi kondensator na 5V oraz GND kiedy problem występuję nawet wtedy kiedy RPI mam podpięte z innego zasilania? Na ten moment wygląda to u mnie tak: Kanały sterujące podpięte do GPIO oraz 5V z RPI podpięte do VCC na module. Na ten moment wszystko zasilam z przetwornicy 5V 3A, według opisu do włączenia wszystkich kanałów wystarczy 500mA, czyli dla RPI wystarczy prądu. Zauważyłem wczoraj że włączenie wszystkich kanałów w stan gotowości, zmniejsza częstotliwość pojawiania się problemu. Ten klucz miałbym zamontować na kanałach sterujących, czy na VCC z RPI czy na obu? Zastanawiałem się nad dołożeniem do zestawu Arduino, aaby to on sterował silnikami, a RPI zostawiłbym część logiczną, ale problem występuję na 1 silniku, a co dopiero na 10, myślę że układ nie wytrzymałby tego.
 10. Witam, Mam problem z raspberry pi podłączonym do modułu przekaźników, który ma sterować silniczkami 12V. Postaram się opisać mój problem jak najdokładniej. Otóż chciałbym za pomocą raspberry pi uruchamiać 10 silników zasilanych 12V. Do tego zakupiłem moduł https://botland.com.pl/pl/przekazniki/2966-modul-przekaznikow-8-kanalow-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html Wiem że moduł jest 8 kanałowy, ale o dodaniu kolejnych 2 zdecydowałem się już po zakupie. Mój problem polega na tym, że przy przełączaniu przekaźnika czy to w stan wysoki czy niski, ekran staję się na chwilę czarny, dosłownie na maks 1s, dzieje się to może raz na 10-15 przełączeń, ale się dzieję. Wszystkie skrypty, bluetooth i wifi działają nadal, nic nie przerywa swojego działania. Moduł jest podłączony z wykorzystaniem optoizolacji, co ciekawe jeżeli do przekaźnika nie podłączę silnika, to problem nie występuję. Wszystko zasilam z zasilacza 12V 100W do taśm LED, a do zasilania RPI wykorzystuję przetwonicę z 12/24V do 5V. Problem występuję też jeżeli zasilam RPI z oddzielnego zasilacza. Jak rozwiązać ten problem? Źródłem jest prawdopodobnie silnik, ponieważ bez niego problem nie występuję, ale elektronikiem nie jestem i nie jestem do końca pewny. Do zbudowania mojego urządzenia używam takiego silnika https://botland.com.pl/pl/pompy/7206-pompa-do-cieczy-12v-110lh-7mm.html Dokładniej jest to pompa cieczy ale nie ma to większego znaczenia. W google znalazłem podobny temat https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/84276/monitor-problem-when-turning-on-relays Ale jak mówiłem elektronikiem nie jestem i niestety za bardzo nie rozumiem rozwiązania. Z góry dziękuję za pomoc. Adrian
×
×
 • Utwórz nowe...