Skocz do zawartości

Artur1598

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Artur1598's Achievements

2/10

2/10 (2/10)

0

Reputacja

 1. Artur1598

  Problem z HC-06

  @kaczakat Problem rozwiązany, wykorzystałem inne piny (2,3) i podłączyłem bezpośrednio. Teraz komunikacja działa mi w obie strony.
 2. Artur1598

  Problem z HC-06

  @kaczakat Tak wiec co mi doradzasz zrobić ? Już kiedyś próbowałem dać piny RX i TX bezpośrednio, ale niestety doszło do uszkodzenia płytki, więc wolę zawsze dawać dzielnik (dzielnik jest na pinie Tx, ze strony UNO). Widziałem też jak piny Tx i Rxz modułu zostały podłączone na piny 2 i 3. Czy w przypadku UNO także powinienem tak podstąpić ? Nie jest potrzeba do tego dedykowana biblioteka ?
 3. Cześć. Właśnie korzystam z modułu bluetooth HC-06 podłączonego do Arduino UNO i mam z nim jeden problem, bo jak działa wysyłanie danych z aplikacji na Arduino (sterowanie np. autkiem) to niestety nie działa komunikacja ze strony Arduino. To znaczy, że aplikacja nie szczytuje mi informacji podanych z Arduino. Zrobiłem projekt na podstawie filmu z yt: https://www.youtube.com/watch?v=8DOg8onUvks w celu sprawdzenia działania modułu, i jak mogę sterować serwomechanizmem to niestety jak naciskam przyciski (informacja o stanie przycisku wyświetla się na monitorze portu szeregowego) to nie wyświetla mi się ona na telefonie. Kod zamieszam poniżej: #include <Servo.h> Servo myServo; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(8, INPUT_PULLUP); pinMode(9, INPUT_PULLUP); pinMode(13, OUTPUT); myServo.attach(10); } char cmd[100]; byte cmdIndex; boolean prz1, prz2, prz1_old = true, prz2_old = true; void exeCmd() { if (cmd[0] == 's') { unsigned int val = atof(cmd+2); myServo.write(val); } } void loop() { if (Serial.available() > 0) { char c = (char)Serial.read(); if (c == '\n') { cmd[cmdIndex] = 0; exeCmd(); cmdIndex = 0; } else { cmd[cmdIndex] = c; if (cmdIndex < 99) cmdIndex++; } } prz1 = digitalRead(8); prz2 = digitalRead(9); if (prz1 != prz1_old) { prz1_old = prz1; if(prz1) { Serial.println("a 0\n"); // wysyłanie danych na monitor portu szeregowego kiedy przycis jest nie załączony } else { Serial.print("a 1\n"); // wysyłanie danych na monitor portu szeregowego kiedy przycis jest załączony } } if (prz2 != prz2_old) { prz2_old = prz2; if(prz2) { Serial.println("b 0\n"); // wysyłanie danych na monitor portu szeregowego kiedy przycis jest nie załączony } else { Serial.print("b 1\n"); // wysyłanie danych na monitor portu szeregowego kiedy przycis jest załączony } } } Sam moduł HC-06 podłączyłem za pomocą dzielnika napięcia i na krzyż (TX/RX). A w samej aplikacji także wszystko zostało poprawnie ustawione, ponieważ slajder działa i mogę bez problemu sterować serwomechanizmem. I zatem mam pytanie, czy robię coś źle (wiem że coś robię źle, bo jak bym robił prawidłowo to by działało ), czy jest coś o czym nie wiem przez co własnie nie mogę zrealizować komunikacji ze strony Arduino? Z góry dziękuje za pomoc.
 4. @Gieneq Też próbowałem i tego... Jutro jeszcze spruje jeszcze pokombinować
 5. Witam, zwracam się o pomoc w sprawie modułu bluetooth hc 05 (link poniżej) https://botland.com.pl/pl/moduly-bluetooth/2570-modul-bluetooth-hc-05-5903351241311.html?gclid=Cj0KCQiAn8nuBRCzARIsAJcdIfPQ8LjBcnih59HeXEDxQcFq0KBOiIap5HYn692tBzV40nsWWlcnsO0aAiISEALw_wcB Wykorzystuję go do sterowania samochodzikiem razem z arduino Uno i sterownikiem silników L239D (dodaje zdjęcie). Mam z nim taki problem, że po kilkunastu sekundach samoczynnie rozłącza się z telefonem. Sprawdziłem już czy wszystkie piny są dobrze podłączone czy nie ma błędów w lutowaniu, ale na moje oko wszystko wydaje się w porządku. Do wejścia TX na module zastosowałem dzielnik napięcia a napięcie zasilania wynosi 5V. Myślę że wszystko robię poprawnie, no chyba że jest cos o czym nie wiem
 6. @ethanak OK, widzę że jeszcze wiele rzeczy muszę się nauczyć, ale dzięki wielkie za pomoc
 7. @ethanak Czyli jak dobrze rozumiem jak będę sterował jakimkolwiek serwem to w tym czasie nie będę mógł sterować silnikami, a jak będę sterował silnikami to w tym czasie nie będę mógł sterować serwem ?
 8. @marek1707 No przyznam że jesteśmy jeszcze na początku drogi jeśli chodzi o budowanie takich rzeczy i jeszcze wiele musimy się nauczyć ale dziękuję bardzo za pomoc. Oczywiście wezmę to pod uwagę i uzupełnię moją wiedzę o silnikach połączonych szeregowo
 9. @ethanak A nie mógłbym podłączyć serwów bezpośrednio do pinów 3, 5, 6, 11 ? A sterować silnikami będę z Pololu A4990. A jeśli chodzi o zasilanie to myślałem aby podłączyć VCC i GND do płytki stykowej i dopiero do niej podłączyć zasilanie dla serwów. Co o tym myślisz ?
 10. @ethanak Myślałem o czym podobnym i znalazłem taki sterownik i widzę że jest to ulepszona (wygodniejsza) wernacja DRV8835 https://botland.com.pl/pl/arduino-shield-kontrolery-silnikow-i-serw/2671-pololu-drv8835-dwukanalowy-sterownik-silnikow-11v12a-shield-dla-arduino.html I no i jak dobrze patrzę to mam akurat miejsca na 4 serwa. Czy dobrze myślę ? @Treker Dobrze zrozumiałeś, szukam sterownika do serwa oraz do silników. P:S W następnych postach postaram się poprawić moją gramatykę
 11. @Treker Szukamy głównie jednego shieldu ale też nie pogardzimy osobnymi modułami.
 12. Witam, razem z kolegami ze studiów w ramach projektu budujemy auto z ramieniem robota sterowane przez bluetooth. Całość będzie oparta na arduino UNO Rev3 (zdjęcie modelu w załączniku). I z związku z tym chcemy zakupić sterownik do silników do którego będziemy mogli podpiąć 4 silniki DC (po 2 silniki połączymy szeregowo po lewej jak i prawej stronie aby było możliwie skręcanie, przez co potrzebujemy 2 wejść) oraz 4 serwomechanizmy. I własnie chciałbym dostać od was radę jakiego dokładnie sterownika powinniśmy się zaopatrzyć. Oczywiście już się oglądaliśmy za konkretnymi przykładami jednakże chcieliśmy przed dokonaniem zakupu doradzić się bardziej doświadczonych osób. Z góry dziękuję za każdą pomoc z waszej strony.
 13. @Oreo88 Zdecydowanie masz rację. Sam jeszcze raz składałem układy i wystarczyło żebym docisną dokładniej rezystory do płytki.
 14. Cześć. Niestety piszę z smutną informacją. Żadne z ćwiczeń nie działało poprawnie. W przełączniku bistabilnym po podłączeniu układu do zasilania świeciły się obie diody jednocześnie. Kiedy zwierałem przewody po lewej to diada (ta po lewej stronie) świeciła mocniej. Za to kiedy połączyłem przewody po prawej stronie dioda (ta po lewej gasła). W obu przypadkach stan diod (przy połączeniu przewodów) trwał tak długo jak zwierałem przewody. Układ składałem dwa razy i za każdym z tym samy skutkiem. Poszperałem w innych źródłach i wynika to z tego że rezystory w układzie mają za niską wartość rezystancji. Może to przez to, nie wiem nie znam się W Multiwibratorze za to dioda po lewej zaświeciła się a potem zaczęła gasnąć. Dioda po lewej wo gule nie zapaliła się.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.